کدخبر : 10126 تاریخ انتشار :
A

غول خفته والیبال جهان علیه معجزه ایران!

غول خفته والیبال جهان علیه معجزه ایران!

کوبا با ستاره و کاپیتان خود به لیگ ملت‌های والیبال پای خواهد گذاشت و سومین رقیب تیم ایران خواهند بود.

به گزارش ورزش 360 تیم ملی والیبال کوبا که دوباره با بازسازی خود به یکی از قدرت‌های والیبال در دنیا تبدیل شده است، حالا می‌خواهد پس از یک دوره غیبت دوباره به المپیک برسد. این تیم که حالا در اوج هماهنگی و آمادگی است، سومین رقیب تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال خواهد بود که دوباره باید در ریودوژانیرو برزیل به مصاف هم بروند.

*ستاره‌های این تیم: 

این تیم اگرچه به دلیل سیاست‌های غلط بسیاری از بازیکنان خود را به کشور‌های دیگر داد اما همچنان به دلیل والیبال خیز بودن این کشور ستاره‌های قابل اتکایی دارد. سیمون روبرتلندی سرعتی‌زن و کاپیتان این تیم که پس از یک سال غیبت دوباره به تیم ملی بازگشته، ستاره اول کوبا است. خسوس هررا، میگل آنخل لوپز، مارلون یانت هررا، ملگارخو، گوتیرز و کونسپسیون از دیگر بازیکنان تاثیرگذار این تیم هستند. البته گفته می‌شود چند ستاره این تیم از جمله خسوس هررا قطر پاسور باشگاه پروجا مصدوم هستند که باید دید به بازی با ایران می‌رسند یا نه.

*کوبا به دنبال هت‌تریک برابر ایران: 

این تیم سال گذشته در لیگ ملت‌های والیبال و انتخابی المپیک دو برد سه بر دو برابر تیم ملی والیبال ایران کسب کرده است و حالا در ریودوژانیرو به دنبال سومین برد و هت‌تریک برابر تیم ایران است.

*ضعف تیم ملی در برابر تیم‌های قدرتی:

سبک و نوع بازی کوبایی‌ها قدرتی است. آنها در بخش اسپک‌ تمام توان را می‌گذراند و این شیوه می‌تواند کار را برای تیم ملی والیبال ایران دشوار کند. باید دید موریس موتا پائز چه راهکاری برای بازی با کوبا ارائه خواهد کرد. البته این تیم در پست پاسور در سال گذشته دچار ضعف بوده‌ و باید دید در امسال این ضعف خود را پوشش داده‌اند یا نه.

*هدف تیم ملی والیبال کوبا:

تیم ملی والیبال کوبا که در دوره قبلی المپیک غایب بود، حالا همه عزم خود را جزم کرده که در المپیک پاریس حضور داشته باشد. این تیم در حال حاضر در رنکینگ جهانی با 236.96 امتیاز در رتبه یازدهم قرار دارد و امید زیادی به کسب سهمیه از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی دارد بدون شک بازی تیم ملی ایران با این تیم در لیگ ملت‌های والیبال که ششم خرداد ماه و از ساعت ۰۳:۳۰ برگزار می‌شود بسیار جذاب خواهد شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار