کدخبر : 14933 تاریخ انتشار :
A

رسمی و قطعی؛ با چند بازی بیشتر هم به رکورد ستاره ایران نرسیدند!

رسمی و قطعی؛ با چند بازی بیشتر هم به رکورد ستاره ایران نرسیدند!

آرمان صالحی به عنوان بهترین دریافت کننده لیگ ملت‌های والیبال دست یافت.

به گزارش ورزش 360، ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها که از روز سه‌شنبه یکم خردادماه 1403 آغاز شده بود، شب گذشته با قهرمانی فرانسه در گروه مردان به پایان رسید.

در دیدار نهایی این مسابقات که یکصدوچهارمین دیدار این رقابت‌ها بود، تیم‌های فرانسه و ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند و قهرمان المپیک 2020 توکیو با شکست سه بر یک ژاپن به مقام قهرمانی لیگ ملت‌ها 2024 در گروه مردان دست یافت تا با انگیزه مصاعف آماده حضور در مسابقات والیبال المپیک به عنوان میزبان شود.

تیم ملی والیبال ژاپن در ست دوم این دیدار 25 بر 18 به پیروزی رسید، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم با امتیاز مشابه 25 بر 23 نتیجه را واگذار کرد تا به مقام نایب قهرمانی اکتفا کند.

در دیدار رده‌بندی نیز لهستان میزبان موفق به شکست سه بر صفر اسلوونی در سالن اطلس آرنا شهر لودژ شد تا به مدال برنز و مقام سومی دست یابد.

گفتنی است پس از پایان مرحله مقدماتی تیم‌های اسلوونی، لهستان، ایتالیا، ژاپن، کانادا، فرانسه، برزیل و آرژانتین با کسب رتبه‌های اول تا هشتم جدول به مرحله نهایی صعود کرده بودند.

در پایان مرحله مقدماتی عنوان بهترین دریافت کننده سرویس به آرمان صالحی از ایران رسید که با 90 دریافت موفق اختلاف زیادی با نفر دوم این داده آماری داشت. به‌رغم اینکه تیم ایران در مرحله نهایی حضور نداشت اما رکورد صالحی دست نیافتنی ماند و کلمن چبول با 84 و جانی کواسیچ با 78 دریافت موفق هر دو از اسلوونی در رتبه دوم و سوم جای گرفتند.

photo_2024-07-01_10-06-47

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار