کدخبر : 15053 تاریخ انتشار :
A

افشاگری تلخ از پشت پرده انتخاب پائز؛ ناچار شدیم!

افشاگری تلخ از پشت پرده انتخاب پائز؛ ناچار شدیم!

پیشکسوت والیبال ایران گفت: پائز را با اصرار مرادی و از سر ناچاری انتخاب کردیم.

به گزارش ورزش 360، ناصر میرفخرایی درمورد پروسه انتخاب پائز به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: جلسات کمیته فنی از زمان ریاست محمدرضا داورزنی آغاز شد. مدتی بعد چند گزینه برای هدایت تیم ملی والیبال مشخص شدند که در نهایت سه نفر از آنها یعنی هینن، پیاتزا و جولیانی اعلام آمادگی کردند؛ البته هینن مدتی بعد خودش اعلام کرد که نمی‌تواند به ایران بیاید.

وی ادامه داد: شرایط به گونه‌ای پیش رفت که از بین مربیان منتخب تنها پیاتزا باقی ماند. در همان روزها بود که نام سعید معروف هم مطرح شد، اما کمیته فنی با حضور وی مخالفت کرد، چون تجربه مربیگری نداشت. نظر کمیته فنی این بود که معروف شاید به عنوان بازیکن - مربی بیشتر بتواند به تیم ملی کمک کند. ضمن اینکه مدتی دستیار اول یک مربی خارجی خواهد بود و کسب تجربه می‌کند.

عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: اواخر آبان ماه بود که داورزنی از فدراسیون والیبال رفت. در تاریخ 10 دی ماه جلسه کمیته فنی به ریاست مرادی برگزار شد. در آن جلسه درخصوص پیاتزا، گاردینی و جولیانی صحبت شد. اعلام شد که پیاتزا عنوان کرده تیم‌های ایران و هلند را به صورت همزمان مدیریت خواهد کرد که این موضوع با مخالفت کمیته فنی همراه شد.

میرفخرایی ادامه داد: مدتی بعد مرادی برای حضور در اجلاس فدراسیون جهانی راهی لوزان شد. بعد از حدود یک ماه در جلسه‌ای که داشتیم مرادی اعلام کرد که غیر از گزینه‌های قبلی یک گزینه دیگر به نام پائز هم به من معرفی شده است. او اعلام کرد که پائز را فابیو، مدیر اجرایی فدراسیون جهانی والیبال که هموطن پائز هم بود معرفی کرده است. در آن مقطع مرادی اصرار زیادی به انتخاب پائز داشت و می‌گفت که او گلوله انرژی است و علاقه زیادی به کار دارد. با این شرایط جمع‌بندی شد که مرادی با پائز مذاکره کند که البته من شنیدم در پاریس قرارداد او امضا شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از انتخاب پائز پشیمان هستید یا خیر، تصریح کرد: ما گزینه دیگری نداشتیم. نظر کمیته فنی این بود که مربیان ایرانی این مسئولیت را قبول نکنند، چون با مربی ایرانی آسیب دیده بودیم. در واقع از سر ناچاری پائز را انتخاب کردیم، چون هیچکس او را نمی‌شناخت. مرادی وی را معرفی و بر انتخابش اصرار داشت. حتی اسم پائز هم به گوش کسی نخورده بود. 

عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال عنوان کرد: من اعتقاد دارم که آسیب جدی و اصلی را تیم ملی در دبی و بابت اتفاقی که برای مرادی افتاد، خورد. آن اتفاق روی روحیه تیم بسیار تاثیر گذاشت. حالا دیگر عجله‌ای برای انتخاب سرمربی نداریم و باید گزینه‌ای که شایسته است انتخاب شود. ضمن اینکه حتماً باید یک تیم به عنوان تیم دوم داشته باشیم. 

منبع فارس
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار