کدخبر : 7665 تاریخ انتشار :
A

قطار لیگ والیبال به ایستگاه آخر رسید

قطار لیگ والیبال به ایستگاه آخر رسید

تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد در دیدارهای فینال لیگ برتر والیبال مردان برای کسب جام سی‌وهفتم به مصاف یکدیگر می‌روند.

به گزارش ورزش 360، سی‌‎وهفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران که از روز یکشنبه 30 مهرماه 1402 با حضور 14 تیم آغاز شده بود، بعد از برگزاری 201 مسابقه به دیدارهای فینال رسید.

تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد با شکست حریفان خود در مرحله نیمه‌نهایی به فینال این رقابت‌ها صعود کردند.

دیدارهای فینال لیگ برتر مردان ساعت 19 روزهای 16 و 18 فروردین برگزار می‌شود و در صورت نیاز به مسابقه سوم، فینالیست‌ها ساعت 19 روز 20 فروردین به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دو تیم شهداب یزد و فولاد سیرجان ایرانیان در مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان دو بار مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند که در هر دو مسابقه نماینده سیرجان موفق به شکست مدافع عنوان قهرمانی شد. دیدار رفت 12 آذرماه در یزد برگزار شد و شهداب سه بر صفر مغلوب فولاد شد و مسابقه برگشت نیز دوم اسفند برگزار شد و فولادی‌ها سه بر یک شهداب را شکست دادند.

فولاد سیرجان ایرانیان، مرحله مقدماتی را با 21 برد و 60 امتیاز به پایان رساند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی موفق به شکست چادرملو اردکان شد تا به مرحله بعد صعود کند.

شاگردان بهروز عطایی در مرحله نیمه‌نهایی نیز در دو دیدار متوالی موفق به شکست پیکان تهران شدند تا در مجموع این مراحل 30 مسابقه انجام داده باشند و 25 پیروزی به دست آورند، بنابر این فولادی‌ها در صورت کسب 27 پیروزی قهرمان لیگ برتر مردان خواهند شد.

تیم فولاد سیرجان که در سال 1398 بعد از سال‌ها دوباره در لیگ برتر حضور یافت، در سال 99 موفق به کسب مقام قهرمانی شد و به عنوان نماینده ایران در باشگاه‌های مردان آسیا سال 2021 شرکت کرد. در این دوره قهرمان شد و سهمیه جهانی به دست آورد. نماینده سیرجان در سال 1400 به مقام سومی دست یافت و در سال 1401 در جایگاه هشتم قرار گرفت.

شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر مردان که از سال 1398 فعالیت در لیگ برتر را شروع کرده است، در سال‌های 1400 و 1401 و در سومین و چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها به مقام قهرمانی دست یافت و در سال 1402 به دنبال هت‌تریک قهرمانی است.

تیم شهداب یزد در پایان مرحله مقدماتی رتبه سوم را با 17 برد و 52 امتیاز از آن خود کرد و شاگردان محمدرضا تندروان در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی ایفاسرام اردکان را شکست دادند و به مرحله بعد صعود کردند.

یزدی‌ها در مرحله نیمه‌نهایی در سه دیدار به مصاف شهرداری ارومیه رفتند و با پیروزی در دو مسابقه، جواز حضور در فینال را کسب کردند. شهداب یزد در مجموع 31 مسابقه تاکنون برگزار کرده است که 21 برد برای این تیم به همراه داشته است. نماینده یزد در صورت کسب دو برد دیگر با 23 پیروزی قهرمان لیگ برتر مردان می شود که نسبت به تعداد بردهای فولاد عدد کمتری خواهد بود.

گفتنی است بر اساس اعلام سازمان لیگ، تیم‌های شهرداری ارومیه و پیکان تهران عنوان سوم مشترک لیگ برتر مردان را به دست آوردند و دیدار رده‌بندی برگزار نمی‌شود.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار