کدخبر : 14980 تاریخ انتشار :
A

مرد شماره یک شطرنج ایران سقوط کرد و بیستم شد

مرد شماره یک شطرنج ایران سقوط کرد و بیستم شد

پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی نسبت به ماه قبل سه پله سقوط داشت.

به گزارش ورزش 360، در جدیدترین رنکینگ اعلامی فدراسیون جهانی شطرنج (ماه جولای) مگنوس کارلسن با ریتینگ ۲۸۳۲ همچنان در رده نخست دنیا در بخش کلاسیک ایستاده است. هیکارو ناکامورا با پرچم آمریکا با ریتینگ ۲۸۰۲ به رده دوم صعود کرد و فابیانو کاروانا با پرچم آمریکا و با ریتینگ ۲۷۹۶ به رده سوم رسید.

پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران، با ریتینگ ۲۷۲۵ با سه پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده بیستم جهان قرار گرفت. سیدمحمدامین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران، با چهار پله صعود و با ریتینگ ۲۷۱۸ به رده بیست و چهارم دنیا رسید.

پرهام مقصودلو، سیدمحمدامین طباطبایی، بردیا دانشور، پویا ایدنی، امیررضا پوررمضانعلی، مهدی غلامی، سینا موحد، سیدخلیل موسوی، امیررضا پورآقابالا، آرین غلامی، شاهین لرپری‌ زنگنه و اصغر گلی‌زاده به ترتیب در رده‌های اول تا دوازدهم شطرنج ایران قرار دارند.

    در بخش زنان نیز ییفان هو از چین با ریتینگ ۲۶۳۲ در رده نخست، ونجون جو از چین با ریتینگ ۲۵۶۶ در رده دوم و تینگ جی لی از چین با ریتینگ ۲۵۴۸ در رده سوم جای دارند. مبینا علی‌نسب استاد بزرگ شطرنج زنان ایران نیز با ریتینگ ۲۳۵۴ و یک پله صعود نسبت به ماه قبل در رده ۹۲ دنیا قرار دارد.

در بخش زنان ایران نیز مبینا علی‌نسب، سارا داوری، ملیکا محمدی، طناز ازلی، ستایش کریمی، پریما جلیلی، پروا بهزاد نظیف، درسا محمدابراهیم‌خان، انوشا مهدیان و درسا سادات خلفوند نیز به ترتیب در رده‌های اول تا دهم بهترین‌های شطرنج زنان ایران ایستاده‌اند.

 

منبع ایسنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار