کدخبر : 15741 تاریخ انتشار :
A

یک ایرانی جوان‌ترین تیرانداز حاضر در المپیک 2024 پاریس

یک ایرانی جوان‌ترین تیرانداز حاضر در المپیک 2024 پاریس

با اعلام سایت جهانی فدراسیون تیراندازی، بیرانوند جوان ترین تیرانداز حاضر در المپیک پاریس لقب گرفت.

به گزارش ورزش 360، لیست نهایی تیراندازان حاضر در المپیک 2024 پاریس توسط فدراسیون جهانی اعلام شد. بر این اساس 340 تیرانداز از 81 کشور و دو عضو دیگر از تیم پناهندگان کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پاریس حضور خواهند داشت.

چین و هند با 21 ورزشکار بیشترین تعداد نماینده در رشته تیراندازی را در المپیک 2024 پاریس دارند.

البته با توجه به اعلام برخی از کشورها، یک تیرانداز در دو بخش تیراندازی خواهد کرد که بر این اساس این 342 ورزشکار در 432 خط استارت شرکت خواهند کرد.

نینو سالوکوادزه، از گرجستان با 55 سال در ماده تپانچه 25 متر زنان در دهمین المپیک خود به صورت متوالی شرکت می‌کند و این تعداد حضور با رکورد یان میلار، سوارکاری از کانادا برابری می کند. سالوکوادزه همچنین در بازی‌های ریو 2016 عنوان اولین مادری را لقب گرفت که  در همان تیم پسرش نیز حضور دارد.

این تیرانداز گرجستانی که مجموعه کاملی از مدال‌های المپیک را در اختیار دارد، مسن ترین ورزشکار تیراندازی در این بازی‌ها نخواهد بود بلکه لئونل مارتینز 60 ساله از ونزوئلا عنوان مسن‌ترین تیرانداز این دوره را در اختیار دارد.

امیلی جاگی 15 ساله که امسال در تفنگ 50 متر سهمیه المپیک را کسب کرد و اگر تابستان امسال در پاریس مسابقه می‌داد، جوان ترین المپیکی ورزش تیراندازی می شد اما او جایی در تیم سوئیس نداشت و همراه این تیم در المپیک شرکت نمی‌کند به این ترتیب جوان ترین ورزشکار شرکت کننده در پاریس 2024، محمد بیرانوند 15 ساله خواهد بود که سهمیه المپیک را برای ایران به دست آورد.

 

 

منبع تسنیم
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار