کدخبر : 6790 تاریخ انتشار :
A

جهش خیره‌کننده بانوان پینگ‌پنگ‌باز در جهان

جهش خیره‌کننده بانوان پینگ‌پنگ‌باز در جهان

بانوان پینگ‌پنگ‌باز ۳۰۰ پله در رده‌بندی جهانی صعود کردند.

به گزارش ورزش 360، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: رده‌بندی ملی‌پوشان پس از مسابقات قهرمانی جهان در مجموع ۳۰۰ پله صعود کرد. این موضوع نشان می‌دهد که بچه‌های ما نسبت به دور قبل بسیار پیشرفت کردند.

حمیده ایرانمنش درباره عملکرد تیم ملی تنیس روی میز بانوان در مسابقات جهانی کره.جنوبی، اظهار کرد: دومین بار بود که در فینال قهرمانی جهان شرکت کردیم و این بار نسبت به دور گذشته متفاوت بود. در سال‌های گذشته مسابقات قهرمانی جهان به صورت دسته‌ای برگزار می‌شد و در هر دسته ۲۴ کشور حضور داشتند اما الان ۲۰۰ تیم با هم به رقابت می‌پردازند و تا در نهایت ۴۰ تیم مجوز حضور در فینال مسابقات جهانی را کسب کنند.

وی افزود: ما در این دوره توانستیم در مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه حضور در رقابت‌های تیمی جهان را کسب کنیم و با تیم‌های ژاپن، برزیل، آفریقای جنوبی و لوکزامبورگ همگروه شدیم. نسبت به دوره گذشته عملکرد بهتری داشتیم. آفریقای جنوبی هم در تیمی و نیز انفرادی از ما برتر بود اما توانستیم این کشور را ۳ بر صفر شکست دهیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان عنوان کرد: پس از آن با ژاپن بازی کردیم که در رده دوم جهان است و بچه‌های ما مقابل این تیم خوب ظاهر شدند. اشتری با رنکینگ ۱۸ دنیا مسابقه داد و دو بر صفر جلو بود اما متاسفانه بازی را واگذار کرد اما در کل خوب ظاهر شد.

وی ادامه داد: برزیل هم رنکینگ ۱۴ دنیا بود و به آن تیم هم ۳ بر صفر باختیم. اما تیم ملی تنیس روی میز بانوان بازی قابل قبولی برابر ژاپن داشت. ما برای اولین بار بود که مقابل برزیل بازی کردیم و آنها از لحاظ رنکینگ انفرادی هم خیلی بالاتر از ملی‌پوشان کشورمان بودند.

ایرانمنش خاطرنشان کرد: بچه‌های ما امسال نسبت به مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته خیلی خوب ظاهر شدند و ندا شهسواری، شیما صفایی و مهشید اشتری در سال گذشته بردی برابر تیمی نداشتند اما امسال توانستند بازی قابل قبولی از خود نشان دهند و به برد برسند.

وی یادآورشد: رنکینگ بچه‌های ما پس از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۳۰۰ پله صعود کرد. این موضوع نشان می‌دهد که نسبت به دوره قبل بسیار پیشرفت کردند.

وی گفت: در مسابقات آسیایی میانه ازبکستان شانس کسب سهمیه المپیک انفرادی داریم اما واقعا سخت است. زیرا رقبای ما چون قزاقستان و ازبکستان در کمپ چین تمرین می‌کنند. هرچند ما هم در مسابقات قهرمانی جهان توانستیم بازیکنان بزرگ را از نزدیک ببینیم و آنها را رصد کنیم. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا سهمیه را از آن خود کنیم. شرایط سخت است اما ناامید نیستیم.

 

منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار