کدخبر : 10054 تاریخ انتشار :
A

پوکر در فوتبال به چه معناست؟

پوکر در فوتبال به چه معناست؟

تا چند سال پیش و قبل از ظهور رونالدو و مسی کمتر کسی با اصطلاح پوکر کردن در فوتبال، آشنایی داشت.

به گزارش ورزش ۳۶۰، تا چند سال پیش و قبل از ظهور رونالدو و مسی کمتر کسی با اصطلاح پوکر کردن در فوتبال، آشنایی داشت و ار آن در ایران استفاده نمیشد اما علت معروف شدن این واژه جز گل های بیشمار رونالدو و مسی در دوران حضور درخشانشان در بارسلونا و رئال مادرید است. صرفا چهارمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر این واژه را بیش از پیش بر سر زبان ها انداخت. تا پیش از این اتفاق، پرسپولیس در زمان سرمربیگری برانکو توانست سه مرتبه قهرمان شود و چهارمین قهرمانی اش را با یحیی گل محمدی دریافت کرد. در این مطلب از اصطلاح پوکر در فوتبال توضیح داده شده است.

پوکر در فوتبال

پوکر به عنوان یکی از اصطلاحات فوتبال معرفی شده است. پوکر به این معنی است که یک بازیکن در بازی فوتبال توانسته چهار گل یا 4 پاس پاس گل را به ثبت برساند و بخاطر این که چنین اتفاقی به ندرت پیش می آید؛ اصطلاح پوکر کردن هم کاربرد کمتری دارد. همچنین اگر یک تیم بتواند به صورت متوالی، ۴مرتبه قهرمان لیگ شود؛ آن تیم، پوکر کرده است و می تواند پوکر قهرمانی اش را جشن بگیرد.

مثلا روز گذشته لیونل مسی در پاس گل و ارلینگ هالند در گلزنی پوکر کردند.

معنای هول یا همان پوکر در فوتبال

هول که مترادف پوکر است، یک اصطلاح انگلیسی تلقی میشود. در واقع به چهار گلی که توسط یک بازیکن در یک مسابقه فوتبال به ثمر برسد؛ هول میگویند. پس اصطلاح هول برای زدن چهار گل بکار برده می شود.

معروف ترین پوکرهای دنیای فوتبال

در اولین فصل برگزاری لیگ قهرمانان اروپا در جریان برد ۴- ۰ آث میلان مقابل گوتبورگ، مارکو فان باستن توانست پوکر ثبت کند.

در جریان برد ۴- ۱ بارسلونا مقابل آرسنال در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۰، لیونل مسی موفق به زدن چهار گل شد.

پوکر در فوتبال به چه معناست,اصطلاح پوکر در فوتبال,پوکر در فوتبال چیستپوکر یک اصطلاح فوتبالی است

تنها بازیکنی که توانست در لیگ قهرمانان اروپا ، ۴ گل را در جریان برد ۴- ۱ دورتموند در فصل ۲۰۱۲/۱۳ به ثمر برساند؛ روبرت لواندوفسکی بود.

روبرت لواندوفسکی در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ در دیدار بایرن مونیخ مقابل ستاره سرخ بلگراد در لیگ قهرمانان اروپا ، پس از گذشت ۱۴ دقیقه و ۳۱ ثانیه موفق به ثبت پوکر گردید.

اولیویه ژیرو توانسته در فصل ۲۰۲۰/۲۱ لیگ قهرمانان اروپا ۴ مرتبه در دروازه سویا گل بزند.

اولین بازیکنی که موفق به ثبت چهار گل در جام جهانی ۱۹۳۸ گردید؛ ارنست ویلیموسکی بود. او در جریان شکست ۶- ۵ لهستان مقابل برزیل، چنین کاری را انجام داد.

ساندور کوچیس توانست دروازه آلمان غربی را در جام جهانی ۱۹۵۴، چهار مرتبه بگشاید که نتیجه ی این مسابقه با پیروزی مجارستان همراه شد اما در پایان جام آلمان غربی، موفق به کسب قهرمانی شد.

ژاست فونتین در جام جهانی ۱۹۵۸، موفق شد در دروازه آلمان غربی، ۴ مرتبه گل بزند. فرانسه در این دیدار توانست با پیروزی ۶- ۳ عنوان سومی آن مسابقات را از آن خود کند.

وینچنتزو مونتلا در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۰۲ در دربی دلاکاپیتاله توانست پوکر ثبت کند. درواقع آاس رم با کمک این بازیکن توانست با نتیجه ۵- ۱ به پیروزی برسد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار