کدخبر : 10056 تاریخ انتشار :
A

جواد نکونام: هر طور که دلم بخواهد فوتبال بازی می‌کنم

جواد نکونام: هر طور که دلم بخواهد فوتبال بازی می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از بازی با ذوب‌آهن گفت: بهترین عملکرد را باید در هر بازی داشته باشیم بعدش هر اتفاقی که بیفتد تقدیر ماست.

به گزارش ورزش ۳۶۰، جواد نکونام سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب آهن در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هیچ بازی برای ما راحت نیست و ۵ بازی تا پایان فصل داریم که باید تمام تمرکزمان را داشته باشیم تا به موفقیت برسیم. می‌دانیم کجای کار هستیم و می‌دانیم از این بازی چه می‌خواهیم. دوست داریم که بتوانیم بازی را کنترل کنیم و به پیروزی برسیم. همه از اهمیت بازی آگاه هستند و می‌دانند چه مسئولیت بزرگی بر دوشمان است. 

او ادامه داد: در روز اول هم گفتم که باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و الان هم صحبتم همین است. باید بهترین بازی را انجام دهیم و بیشترین تلاش را هم داشته باشیم بعد از آن هر اتفاقی بیفتد قسمت و تقدیر است.

نکونام درباره حضورش در کنفرانس خبری پس از مدت‌ها توضیح داد: من خوشحال هستم که اینجا آمدم و همیشه دوست دارم که پاسخگوی خبرنگاران باشم ولی شرایط خیلی مهم است و در شرایطی که من تمرین دارم و تیمم داخل رختکن است، آمدم اینجا جواب بدهم. اگر شرایطش باشد نمی‌روم کسی هم نمی‌تواند به من بگوید که بیایم؛ شما تمام دنیا را نگاه کنید در کنار زمین تمرین یک سالنی دارند که دوستان در آن حاضر می‌شوند و باهم صحبت می‌کنیم. امروز خوب است و من با اینکه دیر می‌رسم اما آمدم اینجا و بعدش به تمرین خواهم رفت. اگر من هتل المپیک باشیم و با این ترافیک بخواهم بیایم این سمت تهران، باید چه کار کنم؟ وقتی نتوانم نمی‌آیم. من هیچوقت به خبرنگاران توهین نکردم ولی این موضوعی است که سازمان لیگ باید درستش کند. اگر ده سال دیگر هم مربیگری کنم و اگر اتفاقی بیفتد که نتوانم بیایم، باز هم نمی‌آیم.

وی در اشاره به تنش های موجود با مدیریت سابق باشگاه استقلال و برکناری علی خطیر گفت: هر تیمی متحدتر باشد، نتیجه بهتری می‌گیرد. این فقط قهرمانی و جام گرفتن نیست. هر گروهی متحدتر باشد موفق‌تر است. به هر حال آتیلا حجازی و پدر مرحومش نامی پرافتخار برای باشگاه استقلال هستند و افتخار می‌کنیم. آقای علی عسگری و سردار شهریاری تلاش کردند و نشان دادند که مالکیت باشگاه استقلال برایشان مهم است. صحبت های خوبی داشتیم و آینده به دستان این عزیزان است. امیدوار هستیم استقلال بهترین نتیجه را بگیرند و نمی‌شود قول داد چون فقط می‌توانیم قول تلاش کردن را به هواداران بدهیم. به دوستان هم در جلسات گفتیم که برنامه ریزی برای این ۵ هفته است و از هفته آینده به سراغ تمدیدها خواهیم رفت.

سرمربی استقلال در واکنش به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه آزادی در جریان بازی پرسپولیس-سپاهان واکنش نشان داد و گفت: تقابلی وجود ندارد. ما همه دوست هستیم و هیچکس را رودرروی یکدیگر نگذارید. قسم می‌خورم که از این اتفاقات خبر ندارم و می‌دانید که صادقانه صحبت می‌کنم. به هر حال اگر کسی اشتباه کند تاوانش را می‌دهد. منکر عملکرد هواداران نمی‌توان شد و خودم هم در بازی های قبل دیدم که هواداران تیم رقیب به من بی‌احترامی کردند. به هر حال باید پذیرفت و اتفاقی که می‌گویید را نمی‌دانم. دوست دارم فردا همه هواداران با شال و پیراهن و هر چیز آبی به ورزشگاه بیایند و استادیوم آبی باشد. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تیم فردا موفقیت باشد.

او درباره وضعیت خط دفاعی تیمش توضیح داد: این هفته هم آرمین سهرابیان و هم رافائل سیلوا به ما کمک کردند و امروز در تمرین کنار ما هستند. بحث استفاده کردن از آنها به شرایط بازی بستگی دارد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره قضاوت کوپال ناظمی  گفت: ایشان داور خوبی است و نگاه ما مثبت است. البته ذهنیت‌هایی در مورد قضاوت ایشان از دو دیدار گذشته وجود دارد، اما ما هیچ قضاوتی نمی‌کنیم و دوست داریم بهترین عملکرد را داشته باشند و حقی از تیمی ضایع نشود. ما تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم و هر تیمی که شایسته است پیروز شود.

وی ادامه داد: نگران هستیم، اما اعتماد می‌کنیم به همه داوران. همه دیدند که در چند بازی اخیر چه اتفاقاتی رخ داده است. با این حال ما تلاش می‌کنیم و وظیفه خودمان را انجام می‌دهیم. امیدوارم داوران هم عدالت را اجرا کنند و هر تیمی که شایسته است به پیروزی برسد. شرایط طوری است که نمی‌توانیم اعتراض نکنیم. نگران هستیم ولی اعتماد می‌کنیم. 

نکونام در اشاره به نتایج فوق العاده ذوب آهن در بازی های خارج از خانه گفت: آمار و ارقام برای رسانه و آنالیزور جذاب است ولی در فوتبال دو تیم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و هر کسی بهتر باشد، می‌برد!

سرمربی آبی پوشان پایتخت درباره سبک دفاعی تیمش صحبت کرد و تصریح کرد: من هر طور دلم بخواهم بازی می‌کنم. تا هر موقع بخواهم همین است. من همراه باشگاه هستم و دنبال اتفاقات خوب برای بازیکنانم هستم.

او درباره مسائل پرداختی مالکان جدید استقلال گفت: این صحبت‌ها مربوط به کار های مدیریتی است و چیزی نیست که من به آن ورود کنم.

نکونام در واکنش به تاثیر امضای تسویه حساب گرفتن از بازیکنان گفت: خیالتان راحت باشد هیچ تاثیری نمی‌گذارد.  

او همچنین به مسئله تغییر نام باشگاه استقلال گفت: چیزهایی می‌گویید که به من مربوط نیست. مسئولان و مدیریت باشگاه باید تصمیم بگیرند و در هر حالتی استقلال برای ایران است.

در پایان نکونام درباره فلسفه فوتبالیش تاکید کرد: در فوتبال دو تیم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و یک تیم در پایان می‌برد، دوست دارم تیم من ببرد!

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار