کدخبر : 10076 تاریخ انتشار :
A

الکلاسیکوی تقلبی که به اسم پرسپولیس - سپاهان به ما قالب کردند!

الکلاسیکوی تقلبی که به اسم پرسپولیس - سپاهان به ما قالب کردند!

اتفاقات چند سال اخیر میان دو تیم سپاهان و پرسپولیس به اوج خود رسیده و حاشیه و تنش جای برگزاری دیدارهای باکیفیت را گرفته است.

به گزارش ورزش ۳۶۰، دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر با تساوی بدون گل به پایان رسید. عملکرد ضعیف هر دو تیم مدعی قهرمانی در این دیدار مورد انتقاد کارشناسان و پیشکسوتان مختلفی قرار گرفت. بیش از عملکرد کیفی بازیکنان حواشی خارج از زمین در روزهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. توهین و رفتار ناشایست برخی هواداران روی سکو باعث افزایش تنش میان دو تیم شد؛ تنشی که همواره میان دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس و هواداران آن‌ها وجود داشته است.

همواره حساسیت این بازی پیش از برگزاری آن آنقدر زیاد است که این تقابل را الکلاسیکوی ایران نامیده‌اند اما متاسفانه دیدارهای باکیفیت و تماشاگرپسندی را نمی‌بینیم و حواشی بیرون زمین بیشتر از درون زمین دیده می‌شود. شاید با وجود همه این اتفاقات بشود این دیدار را الکلاسیکوی تقلبی لقب داد!

حسین چرخابی، پیشکسوت فوتبال درباره حواشی مختلف این دیدار اظهار کرد: وقتی این دو تیم با هم بازی دارند، بسیاری در فضای مجازی و در رسانه‌ها آنقدر این بازی را بزرگ می‌کنند که تصور می‌کنیم از داربی تهران هم بزرگ‌تر است. چندین سال است این برنامه‌ها را می‌بینیم. بر سر این دیدار همیشه دعوا است، در حالی که تقابل دو تیم یک بازی عادی است. بازی باید به گونه‌ای باشد که اگر تکرار این دیدار را ببینید باز هم لذت ببرید.

او ادامه داد: این بازی هیچ چیزی برای گفتن ندارد. یک تیم در زمین خودش بازی کرد و تیم مقابل می‌خواست گل بزند، اما توانش را نداشت. دو تیم توپ را در وسط زمین به‌ هم تعارف می‌کردند. چقدر هم بدشانس بودند که شب قبل بازی زیبایی بین رئال و بایرن مونیخ برگزار شد و مردم با آن ذهنیت به تماشای این این دیدار نشستند. وقتی بازیکنان باکیفیت در زمین نباشند، فقط حواشی باقی می‌ماند که تنور مسابقه را داغ کند.

این پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: طی سال‌های اخیر این دو تیم هر وقت باهم بازی داشتند، حواشی زیادی را رقم زدند. من به عنوان یک اصفهانی از هیچ کدام از تیم‌ها حمایت نمی‌کنم. اگر قرار باشد برنامه دو تیم به این صورت باشد، اصلا دیگر این بازی اهمیت نخواهد داشت. من نمی‌خواهم از تیمی دفاع کنم و به عنوان کارشناس نباید از تیمی طرفداری کنم. در هر جمعی ممکن است یک نفر خطا کار باشد. بالاخره خواهران ما توانسته‌اند به ورزشگاه بیایند و درست نیست بیاییم و این حرکت مثبت را خراب کنیم.

چرخابی ادامه داد: البته همیشه باید به نکات مثبت هم نگاه کرد. حضور بانوان باعث شد رفتارهای زشت در ورزشگاه‌ها کمتر شود و بالاخره یک نفر آمد و آن صحبت را انجام داد. باید با آن فرد مقابله کرد نه این‌که هواداران را محاکمه کرد. من افراد بسیار فرهیخته‌ای می‌شناسم که به ورزشگاه می‌آیند و تیمشان را تشویق می‌کنند.

او در خصوص دلایل به وجود آمدن این حواشی گفت: فوتبال ما حرفه‌ای نیست و دولتی است، بنابراین حرکتی در ورزشگاه انجام می‌شود و در نهایت محرومیت یا جریمه‌ای اتفاق می‌افتد که برای هوادار مهم نیست چون باشگاه دولتی است و از جیب هوادار نمی‌رود. اگر باشگاه‌ها را به‌صورت شخصی اداره کنند، تماشاگران حواسشان بیشتر جمع خواهد بود و بیشتر مراعات می‌کنند. حتی در باشگاه‌ها هم دلسوز نداریم چون از جیب خودشان پول نمی‌دهند.

این کارشناس فوتبال درباره عملکرد سپاهان در این فصل از رقابت‌ها، بیان کرد: سپاهان در این فصل اشتباهات زیادی داشت و به خصوص درباره جذب بازیکنان خارجی مرتکب اشتباه شد. شاگردان مورایس اصلا فصل خوبی نداشتند. البته برخی محرومیت‌ها و حواشی در این فصل تاثیرگذار بود، اما در مجموع باید گفت برای آن‌ها فصل خوبی نبود.

منبع ايسنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار