کدخبر : 10159 تاریخ انتشار :
A

موعود بنیادی‌فر دوباره چشم در چشم با اوسمار

موعود بنیادی‌فر دوباره چشم در چشم با اوسمار

انتخاب موعود بنیادی فر برای قضاوت بازی نساجی مقابل پرسپولیس نگاه‌ها را به داوری این مسابقه معطوف خواهد کرد.

به گزارش ورزش 360، هر چند اعضای تیم پرسپولیس هیچ اعتراضی به انتخاب موعود بنیادی فر برای قضاوت او در بازی عصر دوشنبه  نکرده‌اند اما  سابقه نشان می دهد سرخ‌ها با این داور مشکلاتی جدی داشته اند و شاید بهتر بود کمیته داوران سراغ گزینه دیگری می‌رفت.

قضاوت موعود بنیادی فر در بازی فصل قبل فولاد – پرسپولیس در اهواز که تیم نکونام تیم یحیی را شکست داد بسیار پرحرف و حدیث شد و سرخ‌ها اعتقاد داشتند در آن مسابقه داور پنالتی  واضح حادث شده روی  شیخ دیاباته را نگرفته و وقت‌های تلف شده از سوی حریف را  هم بسیار کمتر محاسبه کرده است.

در بازی های این فصل هم تا اینجا تنها داور صاحب لایسنس قضاوت با کمک داور ویدئویی سه بار بازی‌های پرسپولیس را سوت زده که  داوری دو تا از آنها بسیار پرحرف و حدیث شده است.

دربی رفت را هنوز پرسپولیسی ها از یاد نبرده اند.موعود در آن بازی به عنوان تنها داوری که لایسنس قضاوت با کمک داور ویدئویی را دارد سوت دربی را گرفت و تحت تاثیر جو مسابقه نتوانست قضاوت خوبی انجام دهد.در آن بازی بنیادی فر ارتباط خوبی با داوران عراقی اتاق VAR  نداشت و در صحنه ای که می توانست حامدی فر را به خاطر تکل بسیار خشن روی پای دانیال اسماعیلی فر اخراج کند کوتاهی کرد.

در آن صحنه بنیادی‌فر اصلا خطا را ندید و  به زعم هواداران پرسپولیس با جایگیری غلط در تعیین نتیجه آن مسابقه و شاید قهرمانی لیگ تاثیرگذار بود.البته در آن صحنه داوران عراقی اتاق VAR   هم به او کمکی نکردند.

از سوی دیگر پرسپولیسی ها معتقدند  در اعلام پنالتی وقت های تلف شده آن بازی بنیادی فر تحت تاثیر اعتراض های بازیکنان و نیمکت حریف بوده  وگرنه به نظر می رسید بازیکن استقلال درصدد گرفتن پنالتی بوده و خطایی از سوی علی نعمتی روی میثم رضاپور رخ نداده است.هواداران پرسپولیس همچنین می گویند  این داور درشرایطی آن پنالتی مشکوک را برای استقلال گرفت که صحنه واضح پنالتی آرمین سهرابیان روی شهاب زاهدی در نیمه اول را خطا اعلام نکرد.

بنیادی‌فر قبل تر قضاوت بازی رفت سپاهان – پرسپولیس را نیز برعهده داشت و با اینکه پرسپولیس در آن مسابقه بازنده شد و شهاب زاهدی هم با کارت قرمز از بازی بیرون رفت قضاوت او مورد اعتراض سرخ ها قرار نگرفت.

موعود اما در اولین بازی سال جدید سرخ‌ها  مقابل گل گهر در سیرجان هم نتوانست قضاوت جالبی داشته باشد و با اخراج اوسمار و نگرفتن پنالتی روی عالیشاه که  بیشتر کارشناسان تائیدش کردند ، دوباره در کانون توجه قرار گرفت.

موعود  در آن مسابقه در نیمه اول به خاطر اعتراضش اخطار داد و در نیمه دوم  اوسمار را به خاطر اینکه دو قدم وارد زمین شد تا بگوید جان بازیکن حریف در خطر است با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد .او در نیمه نخست هم خطای  بازیکن گل گهر روی عالیشاه را پنالتی اعلام نکرد و به خاطر اعتراض عالیشاه  به او کارت زرد داد و بعد از بازی هم مورد عتاب کاپیتان سرخ ها قرار گرفت که البته جواب عالیشاه را هم داد.بعد از آن بازی هم باشگاه پرسپولیس با وجود پیروزی در سیرجان بیانیه ای در واکنش به قضاوت بنیادی فر و اشتباهات تیم داوری منتشر کرد.

حالا موعود با این سابقه قضاوت در بازی های این فصل پرسپولیس قرار است دیدار فوق العاده حساس نساجی – پرسپولیس را در آن جو سنگین ورزشگاه وطنی قائمشهر قضاوت کند .درباره موعود و قضاوت‌هایش هیچ گونه پیش داوری نمی توان انجام داد و او  در قضوت دیدارهای حساس روز خوب هم کم نداشته اما کاش کمیته داوران با توجه به حساسیتی که پرسپولیسی ها به  این داور پیدا کرده اند او را در این مقطع سرنوشت ساز برای قضاوت دیدار سرخ ها انتخاب نمی کرد.

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار