کدخبر : 10245 تاریخ انتشار :
A

کارشناسی داوری صحنه‌های مشکوک دیدار استقلال - ذوب‌آهن

کارشناسی داوری صحنه‌های مشکوک دیدار استقلال - ذوب‌آهن

چهار صحنه مشکوک داوری قضاوت کوپال ناظمی در دیدار استقلال - ذوب‌آهن را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش ورزش 360، قضاوت دیدار استقلال و ذوب‌آهن در هفته بیست و ششم لیگ برتر در شرایطی به کوپال ناظمی سپرده شد که با توجه به جایگاه آبی‌پوشان در جدول رده‌بندی این مسابقه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود.

آبی‌ها در شرایطی وارد این بازی شدند که با توجه به پیروزی پرسپولیس برابر نساجی به صورت موقت صدر جدول را از دست داده بودند و برای صعود مجدد به رتبه اول جدول رده‌بندی نیاز به کسب سه امتیاز مسابقه داشتند.

شاگردان نکونام در دقایق ابتدایی بازی یک گل دریافت کردند اما در نیمه دوم و در دقایق ۶۴ و ۹۰+۴ موفق شدند دو گل به ثمر برسانند تا پیروز از زمین خارج شوند. البته آنها در دقیقه ۴۸ مسابقه نیز یک‌بار دروازه ذوب‌آهن را باز مرده بودند اما این گل مردود اعلام شد تا مورد اعتراض آبی‌ها قرار بگیرد.

همچنین یک صحنه مشکوک به هند روزبه چشمی در دقیقه ۷۴ و یک خطا از سوی این بازیکن در دقیقه ۷۶ باعث شد تا اعضای تیم ذوب‌آهن نسبت به عدم جریمه او با کارت زرد دوم معترض باشند.

از طرفی در دقیقه ۹۰+۱ مسابقه نیز روزبه چشمی در محوطه جریمه برخوردی با مهاجم ذوب‌آهن داشت که ذوبی‌ها در این صحنه اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

گل روزبه چشمی (خطا/آفساید- دقیقه ۴۸)

مهدی عالیقدر: دست مهاجم باز است و ظاهرا توپ به بازوی وی برخورد دارد و از آنجا که دست وی در شرایط نرمال و طبیعی نیست، لذا اعلام داور مبنی بر مردود کردن گل صحیح می‌باشد. البته که این صحنه با تیز بینی کمک داور به داور اعلام شد که بسیار شجاعانه بود.

برخورد توپ به دست روزبه چشمی (مشکوک به جریمه شخصی- دقیقه ۷۴)

مهدی عالیقدر: داور باید حتما به بازیکن آبی اخطار می‌داد.

برخورد روزبه چشمی با بازیکن ذوب‌آهن (مشکوک به جریمه شخصی- دقیقه ۷۶)

مهدی عالیقدر: اگر چه بازیکن آبی باعث سرنگونی بازیکن سفید میشود اما یک خطای معمول است و اخطار نیاز ندارد، مگر اینکه شرایط دیگری وجود داشته باشد که با این تصویر قابل ارزیابی نیست.

برخورد روزبه چشمی و مهاجم ذوب‌آهن (مشکوک به پنالتی- دقیقه ۹۰+۱)

مهدی عالیقدر: مدافع به وضوح با پرت کردن پای خود در مسیر حرکت مهاجم باعث سرنگونی وی می‌شود، حتی مدافع کناری نیز مچ پای مهاجم را می‌زند و قطعا باید اعلام پنالتی می‌شد.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار