کدخبر : 10740 تاریخ انتشار :
A

گزارشی ویژه از فساد گسترده در فوتبال ایران

گزارشی ویژه از فساد گسترده در فوتبال ایران

مبارزه با فساد در حوزه ورزش بویژه فوتبال یکی از مطالبات همیشگی افکارعمومی بوده و تا به امروز اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و صاحبنظران از دستگاه‌های نظارتی و مراجع قضایی درخواست کردند با قاطعیت با مقوله فساد در فوتبال و افراد متخلف برخورد کنند تا فضای حاکم بر فوتبال به درستی پالایش شود.

به گزارش ورزش 360، همزمان با این مطالبه‌گری حالا شنیده می‌شود دستگاه‌های نظارتی و قضایی پس از انجام تحقیقات گسترده یک پرونده پر سر و صدای فساد در فوتبال را کشف کردند تا زوایایی جدیدی از یک تخلف بزرگ آشکار شود.

 حجم تخلف صورت گرفته در این پرونده به قدری زیاد است که طبق بیانیه رسمی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کلیه اتفاقات مرتبط با این پرونده از سال 1400 توسط دستگاه‌های نظارتی، قضایی و ارکان قضایی فوتبال تحت بررسی و رصد اطلاعاتی قرار گرفته و همچنان مراحل رسیدگی به آن ادامه دارد تا نتیجه نهایی حاصل شود.

قصه تخلف بزرگ از کجا فاش شد؟

 گفته می‌شود در جریان بررسی اسناد مالی یکی از باشگاه‌های شناخته شده لیگ برتری سند مربوط به خرید تعداد قابل توجهی سکه طلا کشف می‌شود که این موضوع با حساسیت مراجع ذی‌صلاح روبرو می‌شود به همین علت موضوع با حساسیت فراوان دنبال می‌شود که پس از احضار مدیر باشگاه کاشف به عمل می‌آید این حجم از سکه طلا برای مصارف مرتبط با تیم خریداری نشده بلکه هدف از خرید سکه‌ها چیز دیگری بوده است.

 با انجام تحقیقات گسترده و اعتراف آقای مدیرعامل پای نفرات دیگر هم به این ماجرا باز می‌شود که بر اساس اعلام رسانه‌های خبری نام چند مدیر از داخل فدراسیون فوتبال، چند فرد رسانه‌ای و یک مربی لیگ برتری به میان می‌آید.

ریخت و پاش آقای سرمربی

 اما همه قصه به فاکتور خرید سکه‌های طلا ختم نمی‌شود. به نوشته مهر، رد و بدل شدن پول‌های کلان فقط در بخش مدیریتی این باشگاه نبوده و در سال‌های گذشته یکی از اعضای بلندبالای کادر فنی نیز سهم بسزایی در دریافت مبلغ‌های کلان داشته است که پس از جدایی مدیرعامل وقت در آن باشگاه خیلی زود تصمیم به جدایی از تیم خود گرفت.

در این مورد عنوان شده این مربی در زمان حضورش پس از انجام هر بازی بلافاصله با یک پرواز ویژه راهی استان محل سکونتش می‌شده و در طول فصل همیشه این کار را با هماهنگی مدیران وقت انجام داده که البته هزینه این پروازها به عهده خودش نبوده است.

 با روی کار آمدن مدیریت جدید در این شرکت صنعتی اما باز هم همان فرد در سمت امور ورزش باشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اکثر مدیران رشته‌های ورزشی زیرمجموعه این شرکت دل خوشی از فرد مذکور ندارند.

 وظیفه اصلی این فرد برطرف کردن کسری بودجه باشگاه‌ها با توجه به خرج و مخارج در آنهاست اما گویا بودجه اصلی صرف امور دیگری می‌شود. این فرد که مدت کمی تا پایان دوران حضورش در شرکت صنعتی باقی مانده همچنان درصدد است تا هر طور شده مدیرعامل وقت این باشگاه را از سمت خود برکنار کند.

سرنوشت پرونده چه خواهد شد؟

 با رمزگشایی از اتفاقات هولناک این پرونده و ورود دستگاه قضایی حالا به نوشته تسنیم گفته می‌شود جدا از چهره‌های بومی درگیر با این پرونده یک مدیر اجرایی ارشد فدراسیون و سازمان لیگ، یکی از مسئولان پیشین سازمان لیگ که چندی پیش به‌عنوان مشاور رئیس فدراسیون منصوب شد و یک چهره مشهور رسانه‌ای در دادگاهی واقع در یکی از استان‌های جنوب شرقی کشور حضور یافتند تا پاسخگوی اتهامات وارده در جریان این پرونده باشند.

 

منبع ایران ورزشی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار