کدخبر : 11009 تاریخ انتشار :
A

مصدومیت علیرضا بیرانوند دردسرساز شد

مصدومیت علیرضا بیرانوند دردسرساز شد

رقابت‌های لیگ برتر به‌خاطر بازی‌هایی که امروز قرار است در جام حذفی برگزار شود با وقفه کوتاهی مواجه شد و تیم‌هایی که از جام حذفی کنار رفتند، فرصت استراحت پیدا کردند.

به گزارش ورزش 360،​ در همین راستا تعدادی از بازیکنان داخلی و خارجی پرسپولیس هم راهی سفر شدند. اما در این میان سعید صادقی در روزهایی که تمرینات تیمش تعطیل بود با یک مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا مواجه شد تا مجبور شود پایش را گچ بگیرد. اگرچه خود او مدعی است که دوران نقاهتش چندان طولانی نخواهد بود و زود به تمرینات برخواهد گشت.

البته که او تا پایان فصل نمی‌تواند در تمرینات شرکت کند و دوران بهبودی‌اش احتمالا هفت هشت هفته‌ای به طول خواهد انجامید. اما در مورد نحوه مصدومیت صادقی حرف و حدیث زیاد است. خود او در مصاحبه‌ای که به نقل از او در یکی از سایت‌های خبری منتشر شده بود، گفته است در استخر سرخورده و مچ پایش شکسته اما برخی مدعی شده‌اند که این بازیکن در منزلش از بلندی به زمین افتاده است. در همین راستا با خبر شدیم که صادقی در ساعت یک بامداد روز گذشته با پای سالم در حال موتورسواری در شهرک راه‌آهن بوده است، اما در فاصله چند ساعت بعد عکس او نشسته روی ویلچر در فضای مجازی وایرال شد.

البته هنوز دقیقا مشخص نیست دلیل اصلی مصدومیت این بازیکن چیست و اگر او حرفه‌ای رفتار نکرده باشد باید منتظر جریمه از سوی کمیته انضباطی باشگاه باشد. پیش از این نیز در چند روز گذشته عکسی از صادقی در فضای مجازی منتشر شده بود که او در تمرینات بی‌انگیزه به‌نظر می‌آمد و این مساله نیز به مذاق هواداران این تیم خوش نیامد.

علیرضا بیرانوند بعد از فیفا‌دی فروردین‌ماه با مصدومیت از ناحیه مچ‌دست به تمرینات پرسپولیس برگشت؛ هر چند گفته می‌شد که او با درد جزئی در همین ناحیه به اردوی تیم ملی رفت و با فشاری که روی دستش آورد بعد از ترک اردوی تیم ملی دیگر نتوانست با دردش کنار بیاید و از این رو تصمیم گرفت مچ دستش را گچ بگیرد. او به توصیه پزشکان باید حداقل سه هفته دستش را در گچ نگه می‌داشت و دو تا سه هفته هم برای تقویت آن تمرینات ویژه و فیزیوتراپی را در برنامه‌هایش قرار می‌داد. اما بعد از عملکرد نه‌چندان خوب امیررضا رفیعی در بازی پرسپولیس با آلومینیوم اراک در رقابت‌های جام حذفی و حذف سرخپوشان از جام حذفی، دیدار پرسپولیس و سپاهان بسیار حساس شد. در همین راستا بیرو تحت فشار قرار گرفت که زودتر خودش را برای بازگشت به میادین آماده کند و از این رو او یک هفته تا 10 روز زودتر از زمان در نظر گرفته شده استارت زد. بیرو در بازی با سپاهان تا حدی مراعات کرد و البته خیلی تحت فشار قرار نگرفت.

در بازی با نساجی هم فشار روی دروازه سرخپوشان بیشتر شد و او در پایان بازی در ناحیه مچ دستش احساس درد کرد؛ هر چند او در صحنه گل نساجی هم دستانش را به‌سمت توپ نبرد و در این صحنه کاملا مشخص بود که او ترسید دستش را دراز کند. اما در بازی پرسپولیس با هوادار دروازه بیرو بارها تهدید شد و او در چند صحنه مجبور شد به مچ دستش فشار بیاورد.

به این خاطر اتفاقی که او ترسش را داشت رخ داد و حالا بیرو همان درد قبلی را در مچ دستش دارد. او فعلا با این درد تا پایان فصل مدارا خواهد کرد و بعد از آن باید دوره درمانی جدیدی را برای بهبودی مچ دستش آغاز کند. در این میان تیم ملی هم در تاریخ‌های 16 و 22 خردادماه آینده دو بازی رسمی با هنگ‌کنگ و ازبکستان خواهد داشت. بیرو اگر بخواهد در این دو بازی هم به میدان رود آن وقت ممکن است تمرینات آماده‌سازی تیمش را برای فصل آینده از دست بدهد.

البته این در شرایطی است که بیرو در بازی‌های آینده مصدومیتش تشدید نشود. قدر مسلم مربیان تیم ملی و پزشکان این تیم نیز شرایط بیرو را برای حضور در اردوی تیم ملی با دقت بررسی خواهند کرد تا ماجرا فیفا‌دی گذشته تکرار نشود.

 

منبع فرهیختگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار