کدخبر : 11010 تاریخ انتشار :
A

تغییرات در ترکیب استقلال حتمی است

تغییرات در ترکیب استقلال حتمی است

استقلال در غیاب چند مهره مطرح خود در دیدار برابر فولاد موفق به کسب هر 3 امتیاز شد.

به گزارش ورزش 360، برای این دیدار از 5 مدافع متخصص این تیم فقط 2 بازیکن در اختیار نکونام قرار داشتند و همین امر باعث شد امید حامدی‌فر که البته او نیز قبلا به‌عنوان دفاع میانی برای صنعت‌نفت‌آبادان بازی کرده بود بعد از مدت‌ها در این پست برای استقلال هم پا به توپ شود. نکته قابل توجه اینکه زمانی که نکونام برای فاز دفاعی خود با کمبود نیرو مواجه می‌شد از حردانی یا یامگا نیز استفاده می‌کرد و این در حالی است که کادر استقلال این بار این دو بازیکنان را هم در اختیار نداشتند تا تقریبا کار برای آنها جهت دیدار با فولاد دشوار شود.

اما حالا با بازگشت چشمی به ترکیب استقلال برای بازی با نساجی قائم‌شهر در قلب خط دفاعی و همچنین اضافه شدن صالح حردانی به جناح راست این تیم، ترکیب تیم نکونام برای بازی با نساجی در دو جناح تغییر کرده و این در صورتی است که با آماده شدن سهرابیان و بازگشت او به تمرینات گروهی، این بازیکن هم از حالا مدنظر نکونام برای بازی با نساجی قرار گرفته تا به این ترتیب تغییرات در ترکیب آبی‌ها حداقل در 3 پست از حالا قابل پیش‌بینی باشد. با توجه به نمایش ستاره‌های استقلال در بازی‌های گذشته، در سایر نقاط زمین به‌نظر نمی‌رسد تغییر خاصی مورد توجه نکونام قرار گیرد و این در شرایطی است که فاز هجومی نساجی با حضور بازیکنانی مانند محمدرضا آزادی این روزها دوباره اوج گرفته و از حالا می‌توان رقابت جذابی را در یک‌سوم دفاعی استقلالی‌ها پیش‌بینی کرد.

تیم فوتبال استقلال در یکی از حساس‌ترین دیدارهای خود در لیگ برتر و درحالی‌که تعدادی از مهره‌های ارزشمند خود را در اختیار نداشت در دیداری که بزنگاه قهرمانی این تیم محسوب می‌شد، با یک برد اقتصادی دیگر موفق شد به صدر جدول رده‌بندی بازگشته تا همچنان سکان کشتی لیگ برتر در اختیار نکونام و شاگردانش باشد.

اما آیا واقعا این دیدار بزنگاه قهرمانی استقلال بود؟ پاسخ نمی‌تواند به‌صورت قطعی مثبت باشد. اما در هر صورت در تک‌دیدار باقی مانده‌ای که استقلالی‌ها بازی خود را بعد از حریف سنتی خود برگزار کردند، مشخصا یک بار دیگر استرس ناشی از کسب نتیجه برای بازپس‌گیری جدول رده‌بندی به شاگردان نکونام در جریان بازی قالب شده و باعث شد تا بازیکنان این تیم نتوانند در دو دیدار اخیر در برابر ذوب‌آهن و فولاد مثل همیشه با حفظ قوام و انسجام خود لااقل در فاز دفاعی، نگرانی را از هواداران‌شان دور کرده و حتی برعکس تا آخرین لحظات با افزایش این نگرانی و اضطراب، 6 امتیاز حیاتی با طعم استرس را به حساب خود واریز کردند.

این در حالی است که از حالا به بعد دیدارهای استقلال در برابر رقبای خود با هر 7 دیدار دیگر به‌ویژه بازی‌های پرسپولیس برابر حریفانش به‌صورت همزمان برگزار می‌شود و این امر باعث خواهد شد تا هر تیمی در زمین و بدون توجه به اتفاقات و نتایج دیدارهای دیگر، فقط به عملکرد و سرنوشت خود فکر کند و این بزرگ‌ترین عاملی است که مطمئنا باعث خواهد شد تا دوباره استقلال روی ریل قبلی بازگشته و کار خود را در زمین به شکل بهتری پیش ببرد. هر چند با بازگشت دو بازیکن اصلی این تیم مطمئنا شرایط سخت آبی‌ها که برابر فولاد به‌خاطر ناهماهنگی‌های تاکتیکی متحمل شدند نیز تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

 

منبع فرهیختگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار