کدخبر : 12456 تاریخ انتشار :
A

سقف بودجه تیم‌های لیگ برتری و آسیایی در فصل جدید مشخص شد

سقف بودجه تیم‌های لیگ برتری و آسیایی در فصل جدید مشخص شد

سقف بودجه باشگاه های لیگ برتری، نمایندگان آسیایی و همچنین تیم‌های لیگ یکی در فصل آینده مشخص شدند.

به گزارش ورزش 360، یکی از مباحث مهمی که در جلسه امروز هیئت رییسه فدراسیون فوتبال مورد بحث قرار گرفت و مصوبه‌ای هم برای آن قطعی شد، به موضوع سقف بودجه برای فصل آینده مسابقات فوتبال برمی‌گردد.

منصور قنبرزاده نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال در خصوص جزییات مصوبه سقف بودجه گفت: «ما دو دستورالعمل داریم؛ یکی سقف بودجه و دیگری دستورالعمل ناظر بر قراردادها. امروز سقف بودجه هم در لیگ برتر و هم لیگ یک به تصویب رسید. سقف بودجه در لیگ برتر با بررسی‌هایی که انجام شده بود و همچنین گرفتن نقطه نظرات باشگاه‌ها، به تصویب رسید که ان‌شاءالله این سقف بودجه براساس یک کار کارشناسی، خوب تعیین شده باشد. ضمن اینکه هیئت رئیسه سازمان لیگ، کارگروه، کمیته تطبیق مقررات مبلغ اولیه 320 میلیارد تومان را برای تمام باشگاه‌ها در نظر گرفتند.»

او ادامه داد: «همچنین یک رقمی برای باشگاه‌هایی است که در مسابقات نخبگان آسیا حضور دارند و باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نیز به آن اضافه خواهند شد. همچنین باشگاه‌هایی که بازیکنان داخلی و خارجی را ترانسفر کنند، صد درصد آن رقم به سقف بودجه‌شان اضافه می‌شود. آنهایی هم که مجوز ملی و حرفه‌ای می‌گیرند، یک رقم برای‌شان اضافه خواهد شد. در بحث سقف بودجه با توجه به اینکه در مجوز حرفه‌ای حتماً باید تیم‌هایی که هستند، آکادمی و تیم پایه داشته باشند، این موارد در نظر گرفته شده است.»

عضو هیئت رییسه فدراسیون همچنین گفت: «وی راجع به لزوم تخصیص بودجه به تیم‌های رده پایه باشگاه‌ها، تصریح کرد‌: آنهایی که در مسابقات نخبگان آسیا و قهرمانان آسیا حضور دارند، ملزم هستند حداقل 10 درصد از بودجه عمومی‌شان (نه حقوق و دستمزد) را برای رده‌های پایه و آکادمی در نظر بگیرند و اسنادشان را براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، تحویل رکن صدور مجوز حرفه‌ای بدهند و آنها هم تأیید کنند. این جزو موارد لاینفکی بود که تصویب شد. سایر باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند باید هشت درصد از بودجه خودشان را به رده پایه اختصاص بدهند.»

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال افزود: «نکته دیگر که کارشناسی و در جلسات کنفدراسیون آسیا، رکن صدور مجوز حرفه‌ای روی آن نقطه‌نظر داشتند و اعمال شد، مربوط به سرمایه باشگاه‌ها بود. ما باشگاه‌هایی داریم که سرمایه اولیه آنها یک یا دو میلیون است. من نام آنها را نمی‌برم. تصویب شد که  باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، سرمایه اولیه خودشان را حداقل به 15 میلیاردتومان  افزایش بدهند و آنهایی که در لیگ برتر حضور دارند میزان سرمایه اولیه خودشان را به حداقل 10 میلیارد تومان برسانند. آنهایی هم که در لیگ یک حضور دارند پنج میلیارد تومان افزایش سرمایه بدهند.»

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره تأکید کرد: «مثلاً باشگاه‌های بزرگی داشتیم در لیگ قهرمانان آسیا که سرمایه اولیه‌شان به صورت دلاری پنج یا چهار دلار بود! چون این تیم‌ها بورسی شدند این افزایش سرمایه لازم بود. در مرحله بعد هم باید یک تعدیل مثبت داشته باشند.»

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار