کدخبر : 12459 تاریخ انتشار :
A

برنامه تمرینی تیم‌ملی برای بازی مقابل هنگ‌کنگ و ازبکستان

برنامه تمرینی تیم‌ملی برای بازی مقابل هنگ‌کنگ و ازبکستان

رحمان رضایی مربی تیم‌ملی فوتبال ایران در خصوص تمرینات ملی‌پوشان برای دو بازی مقابل هنگ‌کنک و ازبکستان گفت.

به گزارش ورزش 360، رحمان رضایی در حاشیه اردوی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: نمی‌توان گفت اردو؛ چرا که وقت کافی نداشتیم. حتی یک روز هم نتوانستیم بازیکنان را  به صورت کامل در اختیار داشته باشیم. امروز یکسری از لژیونرها توانستند به اردو برسند. تمرین ما با تعداد ۶ یا ۷ نفر برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بازیکنان بازی داشتند ناچار بودند ساعت زیادی در سفر یا پرواز باشند. نتوانستیم در زمین تمرین انجام دهیم و بیشتر سعی کردیم در سالن تمرین کنیم که بازیکنان ریکاوری و انرژی خودشان را از طریق کار با وزنه و یکسری حرکات ریکاوری بازیابی کنند و  استراحت فعالی داشته باشند.

رضایی در مورد برنامه تیم ملی عنوان کرد: امشب  به سمت هنگ‌کنگ حرکت خواهیم کرد و فردا اولین تمرین ما با همه نفرات تیم است. با توجه به وقت کم و اختلاف زمانی سعی می‌کنیم کار ریکاوری و تاکتیکی تیم ملی به درستی انجام شود. ان‌شاءالله بتوانیم کارهایی را در گذشته با بازیکنان در تمرینات انجام دادیم، یادآوری کنیم. نفرات جدیدی که اضافه شدند، تقریباً با تاکتیک تیم آشنا هستند. ان‌شاءالله بتوانیم با هماهنگی لازم به مصاف هنگ‌کنگ برویم.

مربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه آیا تغییرات لیست تیم ملی بر اساس جوانگرایی انجام شده و این تغییرات نشان دهنده رصد کامل لیگ برتر از سوی کادر فنی است، تصریح کرد: صددرصد. بازیکنان جوان، مستعد هستند و واقعاً  قابلیت این را دارند که آینده‌ساز  تیم ملی باشند. خوشبختانه بازیکنان جوان به کارگیری شدند. مطمئناً این بازیکنان می‌توانند آینده فوتبال ملی را در دست بگیرند و بازیکنان قابلی شوند. ضمن اینکه بازیکنان با تجربه را به صورت ترکیبی در کنار بازیکنان جوان بهره گرفتیم تا هم بازیکنان جوان از تجربه باتجربه‌ها استفاده کنند و هم اینکه نتیجه بازی را که سخت است، کسب کنیم.

«با وجود اینکه همه فکر می‌کنند مقابل ازبکستان کار آسانی داریم ولی ۲ بازیکن ازبکستانی در تیم‌های ایرانی به ستاره‌های لیگ برتر تبدیل شدند. این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید؟» رضایی در واکنش به این جمله خبرنگار گفت: کمی بازی هنگ‌کنگ را دست کم گرفتیم. مطمئناً آن بازی چون بازی اول است، مسابقه سختی خواهد بود. شرایط آب و هوایی( رطوبت بالا و گرمای هوا) کار را خیلی سخت می‌کند. ان‌شاءالله بتوانیم اول این بازی را با نتیجه خوب پشت سر بگذاریم.

وی یادآور شد: در مرحله بعد مقابل ازبکستان که تیم خوبی است و روی  تیم‌های پایه خود سرمایه‌گذاری می‌کند و بازیکنان جوان  خود خیلی خوبی دارد، باید خوب نتیجه بگیریم. ازبکستان تیم دونده و  جنگده خوبی دارد که از لحاظ  تاکتیکی هم خوبی است. بازی در تهران است و امیدواریم حامیان تیم ملی به ورزشگاه بیایند و تیم ملی را حمایت کنند. این بازی سخت است و نتیجه هم خیلی مهم خواهد بود. ان‌شاءالله بازی را با نتیجه خوب پشت سر بگذاریم.

 

منبع خبر ورزشی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار