کدخبر : 12623 تاریخ انتشار :
A

نکونام تا دیر نشده از استقلال برود

نکونام تا دیر نشده از استقلال برود

پیشکسوت استقلال در مصاحبه‌ای ضمن انتقاد از سرمربی آبی‌ها گفت: متاسفانه نکونام قدر موقعیتی که داشت را به خوبی ندانست

به گزارش ورزش ۳۶۰، رضا رجبی درباره پیروزی تیم فوتبال استقلال مقابل پیکان در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: این بازی برای هر دو تیم حائز اهمیت بود، اما استقلال با شروع خوبی که در نیمه نخست داشت توانست با هنرنمایی مهرداد محمدی کار را در همان نیمه تمام کنند و یک پیروزی خوب را به دست بیاورند.

نکونام فشار زیادی را تحمل کرد و نتوانست آن را کنترل کند

وی ادامه داد: استقلال بزرگترین اشتباهی که در این لیگ انجام داد این بود که تمام تمرکزش را روی نتایج پرسپولیس گذاشته بود که این موضوع در ۳ هفته پایانی تاثیرش را روی نتایج آبی پوشان گذاشت. در بازی پایانی شاگردان نکونام فشار زیادی را تحمل کردند و تمام فوتبال اعم از فدراسیون کمیته داوری و ... دست به دست هم دادن تا استقلال قهرمان نشود. طبق پیش‌بینی‌هایی که از قبل داشتم این بود که نکونام باید روی فاز تهاجمی تمرکز بیشتری می‌کرد و کمتر در دفاع جمع می‌شد. نکونام کمی بی‌تجربه عمل کرد و نتوانست حواشی را کنترل کند و این باعث افت روحیه بازیکنان شد.

بین ۵ لیگ برتر آسیا قرار داریم، اما var نداریم

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در رابطه با نبود کمک داور ویدیویی و ضربه به تمام تیم‌های لیگ برتر، تصریح کرد: اسم فوتبال ما را حرفه‌ای گذاشتند با اینکه برای ورود یک تکنولوژی که تمام لیگ‌های دنیا از آن استفاده می‌کنند عاجز هستند. افغانستان هم از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، اما لیگ ایران که جزو ۵ لیگ برتر آسیا قرار دارد از آن محروم است. نبود این تکنولوژی باعث شده که اکثر تیم‌ها در این فصل ضرر کنند و به نظر من می‌توانست جای قهرمان و یا حتی سقوط کننده تغییر کند. این مشکلات برای لیگ برتر ایران خوشایند نیست مخصوصاً برای تیم‌هایی که هواداران زیادی دارند. در کل بابت این قهرمانی به پرسپولیس تبریک می‌گویم، اما باید پذیرفت که بسیاری از افراد از ورود VAR به فوتبال ایران ناراحت می‌شوند، زیرا منفعتشان به خطر می‌افتد.

نساجی را می‌بردیم، پرسپولیس با ۳۰ گل آفساید هم قهرمان نمی‌شد

رجبی با بیان اینکه اگر بازی با نساجی را می‌بردیم اکنون بدون اتفاق خاصی قهرمان می‌شدیم، عنوان کرد: بازی با نساجی را با اشتباهات زیاد و عدم تمرکز انجام دادیم با اینکه اگر در آن بازی پیروز می‌شدیم پرسپولیس اگر ۳۰ گل آفساید هم به ثمر می‌رساند باز هم قهرمان بودیم. بهترین کار این بود که ابتدا مدیریت و سپس کادر فنی استقلال حواشی را کنترل می‌کردند و تنها همانند پرسپولیس تمرکزشان را روی مسابقات می‌ذاشتند. شاگردان اوسمار بدون نگاه به نتایج استقلال مسیر قهرمانی را پیش بردند و موفق شدند.

نکونام احترام خودش را حفظ کند و تا دیر نشده برود

تیم فوتبال استقلال در پایان با بیان اینکه صلاح ماندن نکونام در استقلال تنها به تصمیم هیئت مدیره باشگاه بستگی دارد، خاطرنشان کرد: نکونام در مصاحبه‌ای گفت که قرارداد دارد و می‌خواهد در استقلال بماند. متاسفانه نکونام قدر موقعیتی که داشت را به خوبی ندانست و روی برخی اشتباهات از جمله پرداختن به حواشی تیم را به دردسر انداخت. با توجه به این مشکلات به نظر من به صلاح نیست که او در استقلال بماند چرا که با توجه به این ناکامی دشمنان زیادی دارد و اگر در فصل بعد هم نتیجه نگیرد قطعاً مورد غضب هواداران قرار خواهد گرفت. او باید در اوج خداحافظی کند و این به احترام او در برابر هواداران کمک می‌کند. ماندن یا رفتن او در اصل بر عهده هیئت مدیره باشگاه خواهد بود و آنها تصمیم می‌گیرند که طبق چه برنامه‌هایی چه مربی برای فصل آینده هدایت استقلال را بر عهده بگیرد. هر مربی که آمد باید نقطه ضعف را به خوبی تشخیص دهد و بهترین خریدها را انجام دهند.

 

منبع همشهری ورزشی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار