کدخبر : 12767 تاریخ انتشار :
A

تیم ملی ایران۴-۲ تیم ملی هنگ‌کنگ؛ دلگرم به حمله، دل‌نگران از دفاع

تیم ملی ایران۴-۲ تیم ملی هنگ‌کنگ؛ دلگرم به حمله، دل‌نگران از دفاع

تیم ملی فوتبال ایران با حضور ستاره‌هایش در دیدار مقابل هنگ‌کنگ به پیروزی ۴ گله دست یافت اما نکته نگران کننده دریافت ۲ گل از این تیم بود.

به گزارش ورزش 360، تیم ملی فوتبال ایران در چهار مسابقه اخیرش در مرحله مقدماتی جام جهانی موفق به کسب سه پیروزی مقابل هنگ کنگ و ترکمنستان (دو بار) شده و یک تساوی هم برابر ازبکستان داشته تا صعودش به دور نهایی از مرحله انتخابی قطعی شود. شاگردان امیر قلعه‌نویی مقابل هنگ‌کنگ در حمله قابل قبول ظاهر شدند و موفق شدند با هت‌تریک مهدی طارمی و تک گل سردار آزمون ۴ گل را وارد دروازه حریف کنند. بدون شک خط دفاع تیم برای بازی مقابل ازبکستان نباید اشتباهات این بازی را تکرار کند چرا که تیم ازبک به لحاظ قدرت قابل قیاس با هنگ‌کنگ نیست.

مرحله نخست از دور مقدماتی جام جهانی 2026 - قاره آسیا - گروه E

پنج‌شنبه: 1403/03/17؛ ساعت 15:30

ورزشگاه: ملی هنگ کنگ

داور: قاسم مطر (عمان)/ کمک‌ها: ناصر سالم و حامد طالب؛ داور چهارم: یحیی احمد.

تیم ملی هنگ کنگ

یاپ هونگ فای، لئون جونز (73- اولیور گِربیش)، ژوزه د سوزا گونکالوس، زی‌نام یوئه، وان سیو جان، تان چون لوک، چان شینیچی، جونینیو (76- استفان)، چان‌مینگ رابی وو (73- چئوک‌پان نیان) رابی وو، هی وی ما (57- آنتونی پینتو) و مت اور (76- مایکل اودبولوزور)

سرمربی: ولفگانگ لویسر

تیم ملی ایران

سید پیام نیازمند، محمدامین حزباوی، شجاع خلیل‌زاده، آریا یوسفی (66- صالح حردانی)، سید ابوالفضل جلالی (66- میلاد محمدی)، محمد قربانی، سامان قدوس (78- امید نورافکن)، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی (2+90- جواد آقایی‌پور) و سردار آزمون (78- شهریار مغانلو)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

شرح گل‌ها

هنگ کنگ صفر - ایران یک (دقیقه 12: مهدی طارمی): پنالتی به دست آمده برای ایران روی ارسال قایدی را مهدی طارمی برخلاف جهت یاپ هونگ فای که سمت چپ را نشانه رفته بود، تبدیل به گل کرد.

هنگ کنگ یک - ایران یک (دقیقه 14: هی وی ما): اشتباه پیاپی در سمت راست زمین ایران کاری کرد تا تان چون لوک صاحب توپ شود و ضدحمله بزند که ارسال زمینی این بازیکن از جناح چپ را هی وی ما از بین پاهای پیام نیازمند به تور دروازه چسباند و کار را به تساوی کشید.

هنگ کنگ 1 - ایران 2 (دقیقه 34: مهدی طارمی): در حالی که گلر هنگ کنگ به سمت راست شیرجه رفته بود، مهدی طارمی با ضربه چیپ دومین گل خود و ایران را به ثمر رساند.

هنگ کنگ 1 - ایران 3 (دقیقه 57: مهدی طارمی): حرکت مهدی قایدی در محوطه جریمه هنگ‌کنگ و پاس در عرض او را مهدی طارمی با شوت فنی و دیدنی به کنج دروازه فرستاد تا هت‌تریک کند و گل سوم ایران با این ضربه دیدنی زده شود.

هنگ کنگ 2 - ایران 3 (دقیقه 59: آنتونی پینتو): تان چون لوک که گل اول تیمش را ساخته بود، این بار با ارسال از کرنر سمت چپ زمین خطرناک ظاهر شد که در شلوغی محوطه جریمه ایران و در حالی که خطا روی علیرضا جهانبخش به نظر می‌رسید، آنتونی پینتو تعویضی دو دقیقه پس از حضور در زمین با شوت زمینی گلزنی کرد.

هنگ کنگ 2 - ایران 4 (دقیقه 65: سردار آزمون): پاس بلند محمد قربانی از سمت چپ میانه زمین به پشت مدافعان هنگ کنگ پس از برخورد به لئون جونز به سردار آزمون رسید تا او پس از حمل توپ و شوت محکم زمینی گل چهارم را بزند.

لحظات حساس:

دقیقه 5: پاس رو به جلوی علیرضا جهانبخش در محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که چرخش و شوت پای چپ دیدنی این بازیکن به تیرک افقی اصابت کرد و با بدشانسی ایران تبدیل به گل نشد.

دقیقه 5 : سخت‌گیری قایدی و طارمی در گرفتن توپ از بازیکنان هنگ کنگ و در ادامه ضربه تماشایی سردار آزمون را یاپ هونگ فای برگشت داد و در نهایت یک کرنر برای ایران به دست آمد.

دقیقه 6: ارسال خطرناک ابوالفضل جلالی از کرنر سمت راست زمین را مدافعان هنگ کنگ به شکل ناقص دفع کردند و دو ضربه سر و ایجاد فرصت توسط محمد قربانی را مهاجمان نتوانستند استفاده کنند تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 11: ارسال مهدی قایدی از سمت راست زمین به دست جونز برخورد کرد تا داور عمانی نقطه پنالتی را نشان بدهد.

دقیقه 16: سر توپ و شوت دیدنی پای چپ سردار آزمون در محوطه جریمه را گلر هنگ کنگ به زیبایی برگشت داد و در برگشت هم شوت این مهاجم تیم ملی راه به جایی نبرد و قربانی هم نتوانست گلزنی کند.

دقیقه 19: پاس در عمق سامان قدوس در شرایط سختی در موقعیت تک به تک به جهانبخش رسید که هونگ فای با خروج به موقع توپ را جمع کرد.

دقیقه 20: حرکت مهدی طارمی در محوطه جریمه هنگ کنگ، سرتوپ و شوت زمینی کم قدرت او را گلر حریف در دست گرفت.

دقیقه 21: نزدیک بود دروازه ایران روی ارسال جونینیو و اشتباه حزباوی باز شود که دفع توپ او به کرنر رفت.

دقیقه 32: پاس بلند دیدنی سامان قدوس به پشت مدافعان هنگ کنگ را مهدی طارمی با فرار سریع تبدیل به موقعیت جدی کرد که یاپ هونگ فای با خروج از دروازه روی او مرتکب خطا شد تا داور عمانی برای دومین بار نقطه پنالتی را نشان بدهد.

دقیقه 39: طارمی به شکل ناباورانه نتوانست دروازه خالی هنگ کنگ را باز کند و پاس کات‌بک آریا یوسفی را به بیرون زد.

دقیقه 42: سردار آزمون روی توپ ارسالی از سمت چپ زمین صاحب موقعیت شد که چرخش و شوت او به اوت رفت.

دقیقه 52: توپ ارسالی از میانه زمین و ضربه سر جونینیو را نیازمند در اختیار گرفت.

دقیقه 54: پاس در عمق جهانبخش و ضربه محکم طارمی پس از برخورد به مدافع هنگ کنگ به کرنر رفت.

دقیقه 62: ارسال خطرناک مهدی قایدی از سمت چپ زمین و حمله خطرناک ایران را مدافعان هنگ کنگ سراسیمه دفع کردند و از روی خط بیرون کشیدند.

دقیقه 71: حمله بازیکنان هنگ کنگ روی توپ ارسالی از جناح چپ بازهم خطرناک بود که این بار داور خطا روی محمد قربانی را اعلام کرد تا حمله تیم میزبان نیمه کاره بماند.

دقیقه 1+90: پاس در عمق دیدنی حردانی را قایدی نتوانست استفاده کند و شوت محکم او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 6+90: نزدیک بود جواد آقایی‌پور در اولین لمس توپ در اولین بازی ملی گلزنی کند که ضربه سر او در محوطه 6 قدم روی ارسال صابر حردانی با فاصله کم از روی تیرک افقی رد شد و روی دروازه فرود آمد.

⭕️حواشی:

* محمدحسین کنعانی‌زادگان به دلیل دو کارته بودن و محرومیت در فهرست تیم ملی حضور ندارد.

* مهدی ترابی به دلیل مسمومیت و بیماری در لیست ایران مقابل هنگ کنگ دیده نمی‌شود.

* محمدرضا آزادی از لیست 23 نفره تیم ملی ایران خط خورد و در کنار حسین کنعانی از روی سکو بازی را تماشا می کند.

* رطوبت شدید و بالای این شهر از دیروز و پس از بارندگی اخیر شدت گرفت.

* ایرانیان مقیم هنگ کنگ با استقرار در بخش جنوبی ورزشگاه، تیم ملی را همراهی کردند، اما با توجه به حضور تماشاگران پر تعداد هنگ‌کنگی، صدای تشویق هواداران میزبان غالب است.

* تماشاگران هنگ‌کنگی پیش از شروع بازی با در دست داشتن پلاکاردی از اندرسون، سرمربی سابق تیم ملی کشورشان که به تازگی از این تیم کنار رفته، قدردانی کردند.

* فشار ایران از ابتدای بازی روی دروازه هنگ کنگ، باعث سکوت چند دقیقه‌ای تماشاگران میزبان شد.

* علیرضا جهانبخش در زمان گل دوم هنگ کنگ به شدت اعتقاد به خطا روی خود داشت و اصرار روی این موضوع موجب شد یک کارت زرد هم بگیرد.

* بازیکنان ایران در دقیقه 68 اعتقاد به خطای پنالتی روی قایدی داشتند که داور عمانی این بار بازی را ادامه داد.

* هواداران هنگ کنگ پس از گل دوم این تیم با شور و هیجان بیشتری تیمشان را تشویق میکنند.

* قایدی در سومین دقیقه وقت اضافه نیمه دوم پس از زدن شوت اعتقاد به برخورد توپ به دست مدافع هنگ کنگ داشت که داور بازی را دنبال کرد.

* حزباوی در چهارمین دقیقه وقت های تلف شده نیمه دوم روی زمین نشست و درخواست برانکارد کرد.

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار