کدخبر : 13197 تاریخ انتشار :
A

فردا روز سرنوشت ساز بین اوسمار و پرسپولیس

فردا روز سرنوشت ساز بین اوسمار و پرسپولیس

تکلیف ماندن یا رفتن اوسمار مربی برزیلی با باشگاه پرسپولیس فردا مشخص می‌شود.

به گزارش ورزش 360، باشگاه پرسپولیس در روزهایی که انتظار می‌رفت با حفظ کادرفنی برای جذب بازیکن و تمدید قرارداد بازیکنانش اقدام کند، همچنان منتظر اوسمار ویرا است. مربی‌ای که به نظر می‌آید پرسپولیس گزینه چندم او به حساب می‌آید و در این میان مسئولان این باشگاه به هر قیمتی که شده در نظر دارند این مربی را حفظ کنند. در اینکه اوسمار مربی خوبی برای پرسپولیس به حساب می‌آید شکی نیست اما اینکه مدیریت باشگاه به این مربی اصرار می‌کند که به ایران برگردد در شان باشگاه پرسپولیس نیست. قطعا نام و اعتبار باشگاه پرسپولیس خیلی بزرگ‌تر از آن است که مسئولانش بخواهند التماس مربی برزیلی را کنند که تجربه اولین سرمربیگری‌اش را در همین تیم به دست آورد. اوسمار پیش از آن در تیم‌های درجه سه برزیلی سرمربی موقت بوده است اما پرسپولیس اولین باشگاهی بود که به او اعتماد کرد و قدر مسلم قهرمانی سرخپوشان حاصل یک کار تیمی بود نه صرف اینکه سرمربی خوبی داشته باشد. به هر صورت باشگاه پرسپولیس در آخرین تماسی که با اوسمار داشته به وی اعلام کرده که برای تصمیم‌گیری عجله نکند و آنها تا آخر این هفته (روز چهارشنبه) منتظر جواب او خواهند ماند. اما در زیر مروری داریم بر اینکه چرا باشگاه پرسپولیس و اوسمار زودتر از اینها به توافق نرسیدند. 

چرا قرارداد اوسمار 8 اردیبهشت امضا نشد؟

روند نتیجه‌گیری پرسپولیس در نیم‌فصل دوم آنقدر خوب بود که مدیریت این باشگاه بعد از مشورت با مشاورانش به این نتیجه رسید که هر چه زودتر با اوسمار تمدید قرارداد کنند تا مبادا قیمت او در آخر فصل با توجه به نتایج خوب سرخپوشان بالا برود. در همین راستا مسئولان باشگاه پرسپولیس نشستی را با اوسمار برگزار کرده و برنامه‌های او را برای فصل بعد گرفتند. برنامه اوسمار آنقدر کامل و هدفمند بود که مورد توجه مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار گرفت. در همین راستا قرار شد طرفین قبل از بازی پرسپولیس و آلومینیوم در جام حذفی (تاریخ 5 اردیبهشت) قرارداد نهایی را امضا کنند که به خاطر حساسیت بالای این بازی این ماجرا به یکی دو روز بعد از مسابقه موکول می‌شود. پرسپولیس در بازی با آلومینیوم نمایش پر افت و خیزی داشت و دو بار به اصلاح در این مسابقه کامبک خورد تا اینکه سرخپوشان در ضربات پنالتی نتیجه را واگذار کرده و از جام کنار رفتند. این باخت باعث شد انتقاداتی متوجه اوسمار و تعویض‌هایش شود. مسئولان باشگاه پرسپولیس نیز تحت تاثیر این انتقادات قرار گرفته و از عقد قرارداد با اوسمار خودداری می‌کنند تا حدی که تا دو هفته جواب تماس اطرافیان اوسمار را هم نمی‌دهند. این ماجرا با دلخوری شدید سرمربی برزیلی همراه شده و اصلا انتظار این را نداشته که مسئولان باشگاهش به خاطر شکست در ضربات پنالتی از تمدید قراردادش پشیمان شوند. 

پیشنهاد دوباره به اوسمار برای تمدید 

پرسپولیس بعد از شکست مقابل آلومینیوم در جام حذفی مقابل سپاهان نیز در ورزشگاه آزادی به تساوی بدون گل دست پیدا می‌کند تا تردید مسئولان باشگاه پرسپولیس برای تمدید با اوسمار بیشتر شود. اما در ادامه دو برد خوب سرخپوشان مقابل نساجی مازندران(در شرایط 10 نفره) و هوادار باعث می‌شود که درویش و اطرافیانش خواهان تمدید با اوسمار شوند. در این مذاکرات اوسمار خواهان افزایش رقم قرارداد‌ و تغییر چند بند دیگر در قراردادش می‌شود که بعد از چند روز با آن موافقت می‌شود اما با این حال اوسمار خواهان فرصتی چند‌روزه برای فکر کردن و مشخص شدن نتایج هفته بیست و هشتم می‌شود. او به تعدادی از شاگردانش گفته بوده که در این هفته استقلال صدر را از دست خواهد داد و آنها با شکست استقلال خوزستان صدرنشین خواهند شد. او حتی بین دو نیمه بازی تیمش با استقلال خوزستان نیز با فریاد بر سر سرخپوشان اعلام می‌کند این همه زحمت نکشیده که به خاطر شکست در این بازی شانس صدرنشینی را از دست بدهند. به هر شکل با همه اتفاقاتی که در هفته بیست‌وهشتم رخ داد پرسپولیس به صدر جدول رسید و این اوسمار بود که به نوعی برای درویش و پرسپولیس کلاس گذاشت. او در صحبت با درویش اعلام کرد که درمورد تمدید قرارداد آخر فصل تصمیم خواهد گرفت و فردای قهرمانی تیمش نیز مجدد به درویش گفت چند روز دیگر برای تصمیم‌گیری مهلت می‌خواهد! این در شرایطی بود که اوسمار حمایت هواداران و بازیکنان پرسپولیس را پشت خودش دیده و می‌بیند. 

پرسپولیس اولویت اوسمار نیست

نزدیکان اوسمار اعتقاد دارند که او خیلی مشتاق بود تا با پرسپولیس راهی لیگ نخبگان شود اما وقتی بعد از بازی با آلومینیوم رفتار مسئولان باشگاه پرسپولیس را دید آن اشتیاق قبلی خود را از دست داد و پیشنهاداتی هم که به ایجنتش رسید باعث شد پرسپولیس دیگر اولویت او نباشد. در همین راستا او از طریق ایجنتش در حال مذاکره با چند باشگاه از کشورهایی چون چین، برزیل، تایلند و امارات است و تنها در صورتی راهی پرسپولیس می‌شود که با این باشگاه‌ها به توافق نرسد. ضمن اینکه او با دستمزدی کمتر از 800 هزار دلار هم بعید است که به پرسپولیس بله بگوید. 

درویش نهایتا تا فردا صبر می‌کند

مدیریت باشگاه پرسپولیس اصلا انتظار این را نداشت که اوسمار او را در این شرایطی که با آن مواجه است، قرار دهد. در واقع شاید او پشیمان باشد که چرا قرارداد اوسمار را قبل از بازی با آلومینیوم با 350 هزار دلار تمدید نکرد و گذاشت کار به جایی برسد که الان این مربی دست بالا را داشته باشد. به هر صورت درویش و مشاورانش به این نتیجه رسیده‌اند که تا امشب منتظر پاسخ نهایی اوسمار بمانند و اگر پاسخ او مثبت نبود از فردا برای جذب سرمربی خارجی اقدام رسمی کنند. البته تا الان گزینه‌های زیادی از کشورهای کرواسی، برزیل، هلند و... توسط ایجنت‌های مختلف به باشگاه پرسپولیس معرفی شده‌اند که هنوز با هیچ یک از این گزینه‌ها مذاکره رسمی انجام نشده است. اتفاقی که قرار است از فردا رخ دهد. در این میان تلاش‌هایی هم از سوی درویش برای گرفتن مجوز برای علی دایی شده و خواهد شد تا تکلیف این گزینه مورد علاقه این مدیر نیز مشخص شود. 

منبع فرهیختگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار