کدخبر : 14966 تاریخ انتشار :
A

کوتاهی عجیب سه بانک سهامدار پرسپولیس

کوتاهی عجیب سه بانک سهامدار پرسپولیس

سه بانک خریدار باشگاه پرسپولیس هنوز مدارک خود برای خرید این باشگاه را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه نکرده‌اند.

به گزارش ورزش 360، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پس از تلاش‌های فراوان در تاریخ 5 اردیبهشت‌ماه به صورت رسمی در مراسمی به مالکان جدید واگذار شدند.

مالکیت استقلال به مجموعه‌ای از پتروشیمی‌های زیر مجموعه هلدینگ خلیج‌فارس رسید و پرسپولیس نیز به کنسرسیومی متشکل از 6 بانک واگذار شد. چند روز پس از این اتفاق خریداران باشگاه استقلال مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل دادند و در تاریخ 22 اردیبهشت‌ماه نام مالکان جدید استقلال به طور رسمی در تابلوی نماد این باشگاه در فرابورس به ثبت رسید؛ اما با گذشت بیش از 2 ماه از واگذاری باشگاه پرسپولیس، هنوز نام مالکان جدید این باشگاه در تابلوی نماد پرسپولیس در فرابورس ثبت نشده است.

این موضوع در چند وقت گذشته بارها با پیگیری خبرنگار تسنیم همراه شد و هر بار مسئولان سازمان خصوصی اعلام کردند به زودی بانک‌های خریدار باشگاه پرسپولیس مدارک خود را تحویل خواهند داد و نام آنها در تابلوی نماد این باشگاه به ثبت خواهد رسید اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

در تازه‌ترین پیگیری مشخص شد سه بانک خریدار پرسپولیس با گذشت حدود دو ماه از مراسم واگذاری،‌ هنوز مدارک مورد نیاز سازمان خصوصی‌سازی را به این سازمان ارائه نداده‌اند و دلیل وقفه در درج نام مالکان نیز همین موضوع است. شنیده می‌شود به زودی قرار است این موضوع در هیئت واگذاری سازمان خصوصی سازی مورد بررسی قرار بگیرد.

پیگیری از باشگاه پرسپولیس نیز نشان می‌دهد بانک‌هایی که مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل نداده‌اند، فعلاً هیچ کمکی به این باشگاه به‌عنوان یکی از مالکان نداشته‌اند و همین موضوع مشکلاتی ایجاد کرده است.

بانک‌های شهر، ملت، تجارت، رفاه، صادرات و اقتصاد نوین شش بانک خریدار باشگاه پرسپولیس هستند که تاکنون سه بانک شهر، ملت و تجارت مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل داده‌ و سه بانک رفاه، صادرات و اقتصاد نوین تا این لحظه مدارکی ارائه نکرده‌اند و به همین دلیل نیز همچنان 90 درصد سهام این باشگاه در تابلوی فرابورس به نام وزارت ورزش است.

14030411120147780304515310

منبع تسنیم
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار