کدخبر : 15601 تاریخ انتشار :
A

ترافیک عجیب سمت راست استقلال با ورود این بازیکن

ترافیک عجیب سمت راست استقلال با ورود این بازیکن

در صورت قطعی شدن حضور مهدی تیکدری در استقلال، آبی‌پوشان پنج بازیکن تخصصی برای حضور در پست‌های سمت راست دارند!

به گزارش ورزش 360، استقلال هنوز برای فصل بعد تمرینات خود را آغاز نکرده و در شرایطی که دو بار و دو تاریخ متفاوت برای استارت فصل جدید اعلام شده بود، آبی‌ها هنوز کار خود را شروع نکرده‌اند و آغاز تمرینات در هر دو تاریخ اعلام شده نیز منتفی گردید.

نکونام که این روزها در سکوت عجیبی به سر می‌برد، در شرایطی باید تیمش را برای فصل بعد جمع و جور کند که این تیم در پست‌های مختلف هیچ توازنی ندارد. آبی‌ها در درون دروازه پنج بازیکن دارند و همین تعداد نیز بازیکن در سمت راست خط دفاعی دارند ولی در پست‌های وینگر یا مهاجم، ضعف‌های زیادی در ترکیب استقلال دیده می‌شود.

یکی از پست‌های پرترافیک در لیست استقلال، به سمت راست این تیم بازمی‌گردد. آبی‌ها در فصل قبل، کوین یامگا، صالح حردانی و سامان تورانیان را به عنوان مدافع راست در اختیار داشتند که با مصدومیت یامگا، میلاد فخرالدینی از آلومینیوم به خدمت گرفته شد. حالا و در شرایطی که وضعیت یامگا نامشخص است، مهدی تیکدری نیز در آستانه پیوستن به استقلال است که این موضوع به معنای خروج نام حداقل یک بازیکن در این پست خواهد بود.

در زیر به بررسی شرایط بازیکنان استقلال در این پست می‌پردازیم:

* کوین یامگا:

بدون شک او یکی از بهترین بازیکنان خارجی لیگ برتر فوتبال ایران و استقلال بوده است. ستاره فرانسوی که در لیگ بیست و یکم و با نظر فرهاد مجیدی به این تیم پیوست و طی دو فصل و نیم حضور در جمع آبی‌ها، همواره مهره‌ای کلیدی و تأثیرگذار بوده که در اندیشه‌های سه مربی اخیر استقلال نیز نقش ثابتی داشته است.

اتفاق تلخی که در تعطیلات نیم‌فصل و در یکی از تمرینات استقلال برای یامگا رخ داد، منجر به مصدومیت او از ناحیه چشم شد. برخورد استوک‌های حامدی‌فر با چشم این بازیکن باعث شد تا او کل نیم‌فصل دوم را از دست بدهد و حالا حتی وضعیت او برای بازگشت به میادین نیز نامشخص است.

استقلالی‌ها منتظر تأییدیه نهایی پزشکان هستند تا مشخص شود آیا یامگا می‌تواند به میادین بازگردد یا نه که البته حتی اگر او چراغ سبز پزشکان را نیز دریافت کند، بعید به نظر می‌رسد که بتواند از ابتدای فصل برای آبی‌ها به میدان برود و در نتیجه باید نام او را حداقل تا نقل‌وانتقالات زمستانی، از فهرست تیم کنار گذاشت.

* صالح حردانی:

او هم یکی از خریدهای خوب دوران فرهاد مجیدی بود. صالح در نیم‌فصل دوم لیگ بیست و یکم به استقلال پیوست و در این مدت مهره‌ای ثابت در سمت راست ترکیب تیمش بوده است. بازیکنی که پس از درخشش در فصل قبل، بالاخره به تیم ملی دعوت شد و در اردوهای اخیر نیز عملکرد خوب و قابل قبولی داشت.

قرارداد حردانی با استقلال به پایان رسیده و او در حال مذاکره با مدیران است. به نظر می‌رسد که پس از توافقات اولیه‌ای که صورت گرفته، حردانی در تیم ماندگار شود و یک‌بار دیگر به انتخاب اول نکونام برای سمت راست تبدیل شود. بازیکنی که البته احتمالا رقبای زیادی در این پست خواهد داشت.

* سامان تورانیان:

در ابتدای فصل قبل بود که او با سر و صدای زیاد از مس کرمان به استقلال پیوست ولی هرگز در ترکیب تیم نکونام، به او فرصت کافی داده نشد تا بتواند توانایی‌هایش را نشان دهد. تورانیان در اندک بازی‌هایی که به میدان رفته، نشان داده در صورتی که دقایق بیشتری به او فرصت داده شود، چیزهایی برای نشان دادن خواهد داشت.

تا چند وقت پیش، نام تورانیان برای فصل بعد، در فهرست بزرگسالان قرار می‌گرفت ولی با قوانین جدید سازمان لیگ، او اکنون جزء سهمیه زیر ۲۵ سال محسوب می‌شود و این بدان معناست که یک پالس مثبت برای ماندنش در استقلال دریافت کرده که البته نظر نهایی را در این خصوص، نکونام باید بدهد.

* میلاد فخرالدینی:

بازگشت او به استقلال در نیم‌فصل دوم لیگ قبل، به هیچ وجه موفقیت‌آمیز نبود و بسیار بعید به نظر می‌رسد که فخرالدینی برای لیگ بیست و چهارم در استقلال ماندنی شود. او یک فصل دیگر با آبی‌ها قرارداد دارد ولی به نظر می‌رسد به زودی برای جدایی، جلسه‌ای را با مدیران برگزار خواهد کرد.

* مهدی تیکدری:

او جدیدترین خرید غیرمنتظره استقلال برای پست سمت راست است. بازیکنی که فصول قبل در گل‌گهر حضور داشت و حتی نامش برای پیوستن به پرسپولیس نیز مطرح شده بود. به نظر می‌رسد که تیکدری برای تقویت سمت راست آبی‌ها و حضور یک رقیب قدرتمند برای صالح حردانی جذب خواهد شد.

در صورت قطعی شدن جذب تیکدری، شمار بازیکنان استقلال در سمت راست به عدد پنج می‌رسد که از این فهرست باید دو بازیکن کنار گذاشته شوند که میلاد فخرالدینی و کوین یامگا نفراتی هستند که به احتمال فراوان جایی در فهرست فصل جدید تیم نکونام نخواهند داشت.

در حال حاضر، ترافیک عجیبی در این پست به وجود آمده و باشگاه استقلال باید وضعیت بازیکنان سمت راست خود را مشخص کند. نفراتی که حتی در حال پر کردن لیست بازیکنان بزرگسال هستند و باید نفراتی که در برنامه‌های سرمربی هستند، سریعا انتخاب و اعلام شوند.

 

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار