کدخبر : 15767 تاریخ انتشار :
A
پرسپولیس؛ اسپانسر بانک!

خیانت بانک شهر به پرسپولیس؟!

خیانت بانک شهر به پرسپولیس؟!

به نظر می‌رسد مالک جدید پرسپولیس بیش از اینکه برای این تیم هزینه کند از این باشگاه سود برده است.

به گزارش ورزش 360، پرسپولیس یکی از تیم‌هایی بود که تمایل زیادی داشت سازمان لیگ زودتر از 8 شهریور فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر را آغاز نکند و حتی امیدوار بود مسابقات بعد از فیفادی استارت بخورد که سازمان لیگ روز گذشته رسما از برگزاری بازی‌ها از تاریخ 25 مرداد خبر داد. خبری که اصلا نمی‌تواند برای پرسپولیس خوب باشد از این جهت که این تیم درحال‌حاضر چند بازیکنش را از دست داده و هیچ خریدی هم در نقل‌و‌انتقالات نداشته است.

از طرفی تکلیف پنج شش بازیکن این تیم که قراردادشان به اتمام رسیده هنوز مشخص نیست. نکته جالب توجه اینکه گاریدو هم بابت تاخیر افتادن در شروع تمرینات تیمش ابراز نگرانی کرده بود و برخی عوامل باشگاه به وی گفته بودند سازمان لیگ به‌خاطر مشکلاتی در بهترین حالت بتواند از همان 8 شهریور لیگ را آغاز کند. قدر مسلم شروع لیگ از تاریخ 25 مردادماه بیشتر از همه سرمربی اسپانیایی را نگران خواهد کرد. از این جهت که او سرمربی تیم قهرمان است و خوب می‌داند که انتظارات از وی و تیمش زیاد است. شاید گاریدو باید امیدوار باشد که حداقل از شنبه هفته آینده تمام بازیکنانش را به‌طور کامل در اختیار داشته باشد. اتفاقی که با شرایط موجود دور از انتظار به‌نظر می‌رسد. 

پرسپولیس

پرسپولیس و لطف به بانک شهر

«فرهیختگان» در چند ماه اخیر چند‌بار اشاره داشت به اینکه همه هزینه‌هایی که بانک شهر برای پرسپولیس می‌کند در‌واقع از همان باقی‌مانده سپرده این باشگاه است که از دو سال پیش در این بانک حساب باز کرد. در‌واقع رضا درویش بعد از فروش 10 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس مبلغ 340 میلیارد تومان از این انتقال را در بانک شهر گذاشت تا از سود حاصله از این سپرده نیز به‌نوعی درآمد داشته باشد. بانک شهر به‌واسطه همین رقم نیز وام دو میلیون دلاری به باشگاه پرسپولیس داد. در همین راستا قرار شد باشگاه پرسپولیس بعد از اینکه مطالبات چند میلیون دلاری خود (الان به بیش از 4 میلیون دلار رسیده است) را از AFC دریافت کرد این وام را تسویه کند که این اتفاق رخ نداد.

گفته می‌شود این باشگاه به‌خاطر همین بدهی سند دو ورزشگاه خود را گروی بانک گذاشته است. اما در طول فصل گذشته پرسپولیس به‌خاطر مشکلات مالی بارها مجبور شد به سپرده خود در بانک شهر دست بزند. این روند تا واگذاری 80 درصد سهام این باشگاه به کنسرسیوم بانک‌ها ادامه داشت تا جایی که فقط 140 میلیارد تومان از سپرده باشگاه پرطرفدار در بانک شهر ماند. با رایزنی‌های مختلفی که صورت گرفت بانک شهر بیشترین سهامدار شد (البته هنوز این انتقال سهام باشگاه پرسپولیس مراحل نهایی خود را طی نکرده است.) و این بانک از طریق این باشگاه بارها از هواداران میلیونی خواست تا با حساب باز کردن در بانک شهر کارت هواداری دریافت کنند. در کنار این مساله بارها درویش در مصاحبه‌هایش از بانک شهر تعریف و تمجید داشت که در لحظات سخت به کمک پرسپولیس آمده است.

مصاحبه‌هایی که هواداران را برای افتتاح حساب در بانک شهر و گرفتن کارت هواداری بیشتر ترغیب کرد. اما روز گذشته باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد هزینه‌هایی که بانک شهر در چند ماه اخیر برای این باشگاه داشت درواقع از سپرده 140 میلیاردی خود باشگاه بوده است. سپرده‌ای که به نظر می‌آید دیگر اثری از آن باقی نمانده است. حالا این وسط بدهی سنگین پرسپولیس به بانک شهر بابت وام‌هایی که گرفته به قوت خود باقی است. در چنین شرایطی شاید بتوان گفت پرسپولیس به‌نوعی اسپانسر خوبی برای بانک شهر بوده است تا اینکه این بانک بخواهد لطف بزرگی در حق این باشگاه کرده باشد! ناگفته نماند این اتفاق این حسن را برای مدیریت باشگاه داشت که به‌واسطه ارتباط خوبش با مدیرعامل بانک شهر در پست خود باقی بماند. 

بیرو منتظر پادرمیانی یک واسطه

علیرضا بیرانوند به‌خاطر اینکه هنوز مشخص نیست فسخ قراردادش با پرسپولیس قانونی بوده یا نه، نتوانسته قراردادی با باشگاهی امضا کند. در همین راستا نیز قرار است امروز کمیته تعیین وضعیت به شکایت باشگاه پرسپولیس از بیرانوند بابت فسخ یکطرفه قراردادش رسیدگی کند. در این میان بیرانوند قرار شده که امروز مستنداتش را به کمیته وضعیت ارائه دهد اما امیدوار بوده و هست قبل از این انتقال مشکلش دوستانه با پرسپولیس حل شده و به جمع سرخپوشان نیز برگردد. او به مسئولان باشگاه پیغام داده که تمایل به بازگشت دارد به‌شرطی که قراردادش افزایش یافته و مطالباتش را نیز دریافت کند. جالب اینکه یکی از خواسته‌ها این است که یکی از بند‌های قرارداد سال قبلش را که یک‌طرفه آن را فسخ کرده بود و رقم آن یک میلیارد و 200 میلیون تومان است را باید دریافت کند.

این در شرایطی است که درویش به وی گفته آن قرارداد سال قبل توسط خود او فسخ شد و دیگر دلیلی ندارد بندهای آن اجرا شود. به هر شکل حرف آخر بیرو این بوده که اگر کمیته وضعیت حق را به او بدهد به‌طور قطع راهی تیم دیگری خواهد شد، اما تا قبل از رای این کمیته آماده است تا با افزایش رقم قراردادش به پرسپولیس برگردد. مدیریت این باشگاه چراغ سبزی به خواسته بیرو از خود نشان نداده و از این رو دروازه‌بان شماره یک تیم ملی منتظر است یک نفر از بزرگان پرسپولیس با کدخدامنشی در این ماجرا کمک کند او به جمع سرخپوشان برگردد. وظیفه‌ای که فصل پیش وحید امیری برعهده گرفت اما در طول فصل رفتارهایی از همبازی خود دید که در شرایط فعلی اصلا دوست ندارد خودش را مجدد درگیر این ماجرا کند. 

پرسپولیس

کنعانی‌زادگان در راه بیرو

محمدحسین کنعانی‌زادگان برای اینکه از برخی همبازیانش در ایجاد حواشی عقب نماند اخیرا از ارائه پاسپورتش به باشگاه پرسپولیس خودداری کرده و خواستار افزایش رقم قراردادش شده است. او که با قرارداد تقریبا 16 میلیاردی به پرسپولیس آمد طبق قانون 30 درصد باید به قرارداد این فصلش اضافه شود اما او مدعی شده باید به اندازه سقف قرارداد باشگاه دریافتی داشته باشد. باشگاه پرسپولیس در فصل جاری سقف قرارداد بازیکنان را 20 میلیارد با حدود 4 میلیارد تومان آپشن در نظر گرفته و از این رو کنعانی انتظار دارد دریافتی او هم همین مبلغ باشد. موردی که با مخالفت رضا درویش مواجه شده است. اینکه حالا این بیرو بازی کنعانی چقدر به ضررش تمام شود مشخص نیست.


 

منبع فرهیختگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار