کدخبر : 15850 تاریخ انتشار :
A

پشت پرده ضعف پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ اتحاد تراکتور و سپاهان

پشت پرده ضعف پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ اتحاد تراکتور و سپاهان

باشگاه پرسپولیس بدترین روزهای خود را دشت سر می‌گذارد. دو تیم متمول لیگ برتر گزینه‌های خرید پرسپولیس و همچنین بازیکنان اصلی را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش ورزش 360، جدایی علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی ترابی، بدترین ضربه ممکن به تیم قهرمان لیگ برتر ایران بود. این سه بازیکن در فصل گذشته بیش از ۱۰۰ بار برای پرسپولیس به میدان رفتند و جزء موثرترین بازیکنان این تیم نیز بودند.

بیرانوند حتی در فصلی که با دوران اوج خود فاصله داشت نیز رد عملکرد خود را در قهرمانی پرسپولیس به جای گذاشت و ترابی و دانیال هم در گلسازی اثرگذار بودند. چه بسا اغراق نیست اگر کسی بگوید که با حذف آنها، قهرمانی هم از تیم پرسپولیس گرفته می‌شد.

البته که از همان ابتدا پیشبینی می‌شد که با پایان قرارداد دو ستاره، پرسپولیس کار سختی برای حفظ این عناصر تهاجمی خواهد داشت اما حتی هواداران پرسپولیس هم تصور می‌کردند با کمی چک و چانه، قرارداد جدید امضا می‌شود، البته تا قبل از اینکه یک متغیر جدید به نام محمدرضا زنوزی وارد معادله شود.

ورود مالک پرسروصدای تراکتور همه چیز را ناگهان تغییر داد. او پیشنهادی را روی میز گذاشت که دانیال و ترابی (و بیرانوند) را وسوسه کرد تا تیم قهرمان پایتخت را رها کنند و به تیم فوتبال تراکتور ملحق شوند. پیشنهاد زنوزی به قدری جذاب بود که آنها حواشی یک سال گذشته تراکتور را نادیده بگیرند و امضای خود را پای برگه قرارداد بیندازند.

جالب اینکه حتی فکر انتقال به تراکتور باعث شد تا علیرضا بیرانوند قرارداد یکساله با پرسپولیس را روی زمین بگذارد و با فسخ یک طرفه به استقبال انتقال بعدی برود.

چوب گذاشتن لای چرخ پرسپولیس البته محدود به تراکتور و محمدرضا زنوزی نمی‌شود. سپاهان دیگر نقطه این خط را تشکیل می‌دهد؛ آنها نه اینکه به سراغ اسکواد پرسپولیس بروند بلکه لیست خرید این تیم را هدف قرار دادند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از خریدهای بزرگ این تیم انجام دادند.

ابتدا فرشاد احمدزاده، بازیکنی بود که در آستانه انتقال به پرسپولیس قرار گرفت اما ناگهان سرخپوشان متوجه شدند که او تحت قرارداد سپاهان است و نمی‌تواند به این تیم بیاید. سپاهان در اوایل مشکلی برای آزاد کردن او نداشت، البته پیش از آنکه بداند پرسپولیس به دنبال جذب اوست.

در همان روزها پرسپولیس به دنبال جذب رامین رضاییان هم رفت. آنها با تصور بند فسخ ۲۵۰ هزار دلاری تماس‌ها را برقرار کردند ولی تاکید سپاهان روی قرارداد سفت و محکم، پرسپولیس را از این انتقال دور نگه داشت.

حالا سومین هدف، مهدی لیموچی است. وینگر و مهاجم تیم آلومینیوم که با درخشش فصل گذشته، چهره یک پدیده را از خود به نمایش گذاشت تا چشم پرسپولیس و سپاهان را متوجه خود ببیند. جالب اینکه پرسپولیس تا آستانه جذب او پیش رفت اما ناگهان آلومینیوم جواب نامه نهایی را نداد و حالا سپاهان نزدیک به استخدام این مهاجم تیز چنگ و وینگر سرعتی شده است.

به نظر می‌رسد در پشت پرده وضعیت نابسامان تیم قهرمان ایران، دو رقیب هم‌دست قرار دارند. تیم‌هایی که در یک اتحاد نانوشته، نقل و انتقالات پرسپولیس را هدف گرفته‌اند تا شاید موصوف و صفت «پرسپولیس قهرمان» را برای لیگ بیست و چهارم از معنا تهی کنند.

 

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار