کدخبر : 6523 تاریخ انتشار :
A

استقلال با طلسم شکنی بلانکو پیروز شد

استقلال با طلسم شکنی بلانکو پیروز شد

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و استقلال تهران با برتری شاگردان نکونام به پایان رسید تا آبی های تهران فاصله سه امتیازی خود با پرسپولیس را حفظ کنند و جذابیت دربی بیشتر شود.

به گزارش ورزش ۳۶۰، تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و استقلال تهران در هفته نوزدهم لیگ بیست‌وسوم امروز جمعه ۱۸ اسفندماه از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه غدیر اهواز با قضاوت موعود بنیادی فر به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آبی‌های پایتخت به پایان رسید. گوستاوو بلانکو (۴۱) برای استقلال تهران گلزنی کرد.

آسو رستم محمد، حسین احمدی و از استقلال خوزستان توسط بنیادی فر داور بازی با کارت زرد جریمه شد.

ترکیب استقلال خوزستان:

فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده (۴۶- حسن شوشتری)، جواد آقایی‌پور، آسو رستم محمد، متین کریم‌زاده (۴۵ علیرضا کاظمی)، حسین ساکی، دوستون تورسونوف، ساویو روبرتو (۷۵- پیمان رنجبری)، حسین احمدی (۵۵- امیرحسین محکم کار)، علیرضا خوشکفا (۴۶- بهروز بارانی) و عثمان اندونگ.

ترکیب استقلال تهران:

حسین حسینی، رافائل سیلوا، آرمین سهرابیان، محمدحسین مرادمند، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی (۴+۹۰- ایمان سلیمی)، روزبه چشمی، آرش رضاوند (۷۷- امید حامیدفر)، مهدی مهدی‌پور (۴+۹۰- زبیر نیک نفس)، گوستاوو بلانکو (۴+۹۰- آرمان رمضانی)، جلال‌الدین ماشاریپوف (۸۳- پیمان بابایی)

بازی هجومی دو تیم تلاش برای گلزنی

بازی دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان در شرایطی برگزار شد که چمن غدیر اهواز شرایط مناسبی نداشت و پیش از بازی مسؤولان تیم استقلال این موضوع را به مسؤولان برگزار کننده بازی اعلام کردند. دو تیم از همان دقایق ابتدایی بازی فوتبال هجومی را در دستور کار خود قرار دادند تا در دقایق ابتدایی بتوانند به گل برسند.

حمله بازیکنان تیم فوتبال استقلال خوزستان ادامه داشت و توپ ارسالی بازیکنان این تیم به جناح چپ آقایی پور مهاجم آبی‌های خوزستان در دقیقه ۵ صاحب توپ شد که شوت پشت محوطه جریمه این بازیکن را سید حسین حسینی دروازه‌بان آبی پوشان تهرانی دراز کش توپ را در اختیار گرفت تا بازی همچنان بدون گل باقی بماند.

قطع پروژکتورهای ورزشگاه و توقف بازی

بعد از حمله خوزستانی‌ها در دقیقه ۷ بازی بخشی از پروژکتورهای ورزشگاه غدیر اهواز خاموش شد تا داور این بازی را متوقف کند. بازیکنان دو تیم به دلیل طولانی شدن خاموشی پروژکتورهای ورزشگاه برای گرم ماندن با یکدیگر در زمین به پاس کاری پرداختند.

موقعیتی که مهاجم آرژانتینی از دست داد

بازی که پس از ۱۰ دقیقه توقف به دلیل خاموش شدن پروژکتورهای ورزشگاه غدیر اهواز از سر گرفته شد و دو تیم باز هم بازی هجومی را از خود به نمایش گذاشتند. آبی پوشان پایتخت از سمت راست توسط حردانی حمله‌ای را تدارک دیدند که ارسال این بازیکن در دقیقه ۱۹ ضربه سر ناقص بلانکو را در بر داشت که پس از برخورد به مدافعان خوزستانی‌ها به کرنر رفت.

در ادامه کرنر ارسالی بازیکنان استقلال به روی دروازه را مدافعان برگشت دادند که توپ در دقیقه ۲۱ به رافائل سیلوای برزیلی رسید و اقدام به شوت زنی کرد که توپ این بازیکن از کنار دروازه به شکل خطرناک به بیرون رفت.

شکستن یخ بازی توسط بلانکو

بازیکنان استقلال که دقایقی از بازی توپ و زمین را در اختیار داشتند سرپا حمله بودند تا بتوانند قفل دروازه خوزستانی‌ها را بشکنند. تداوم داشتن حملات شاگردان نکونام به روی دروازه همتای خوزستانی باعث شد تا از سمت چپ حرکتی را که آغاز کرده بودند توسط ماشاریپوف به محوطه جریمه برسند. ارسال این بازیکن به روی دروازه را گوستاوو بلانکو با یک ضربه سر دقیق در دقیقه ۴۱ به گل تبدیل کرد تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود آبی پوشان تهرانی شود.

بعد از گل اول شاگردان نکونام عقب نشستند و این بار بازیکنان استقلال خوزستان بودند که فشار زیادی را روی دروازه پایتخت نشینان آوردند تا گل مساوی را به ثمر برسانند اما تلاششان بی نتیجه ماند تا بازی در نیمه اول با برتری آبی‌های پایتخت به پایان برسد.

آغاز متفاوت برای استقلال خوزستان در نیمه دوم

بازیکنان استقلال خوزستان نیمه دوم را با توجه به تعویض‌هایی که داشتند متفاوت آغاز کردند و از همان ابتدای نیمه دوم بازی هجومی را در دستور کار خود قرار دادند تا بتوانند گل تساوی را به ثمر برسانند اما دفاع محکم آبی‌های پایتخت اجازه رسیدن به دروازه را به همتای جنوبی خود ندادند.

شاگردان نکونام در نیمه دوم چشم به ضد حملات دوخته بودند و با استفاده از این روش هم موفق شدند در دقیقه ۵۱ با تدارک دیدن یک ضد حمله گوستاوو بلانکو توپ را به ماشاریپوف رساند و شوت پای چپ این بازیکن از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت تا همچنان نتیجه بازی یک بر صفر باقی بماند.

گل دوم استقلال در شرایط آفساید

ضد حملات بازیکنان استقلال که ادامه داشت بار دیگر در دقیقه ۵۷ از سمت راست به روی دروازه خوزستانی‌ها تدارک دیدند که توپ ارسالی بلانکو را مدافعان برگرداندن که آرش رضاوند توپ برگشتی را بدون معطلی توپ را روانه دروازه کرد که دروازه‌بان جنوبی آن را مهار کرد. بعد از مهار توپ به ابوالفضل جلالی رسید و او توپ را به آرش رضاوند پاس داد تا استقلال به گل دوم خود دست یابد اما داور آفساید ابوالفضل جلالی را اعلام کرد و گل دوم آبی پوشان مردود شد.

اخراج سرمربی استقلال خوزستان و توقف بازی به دلیل تخلف هواداران

بازی بین دو تیم پایاپای در جریان بود و بازیکنان بیشتر بازی را در میانه‌های میدان نگه داشته بودند. در این میان کادر فنی استقلال خوزستان دست قصد انجام تعویض داشت اما داور بازی اجازه انجام این تعویض را نداد تا پور موسوی نسبت به تصمیم داور اعتراض کند این اعتراض پور موسوی باعث شد تا بنیادیفر این سرمربی را اخراج کند.

پس از اخراج سرمربی استقلال خوزستان هواداران ای تیم شروع به پرتاپ اشیا به درون زمین شدند که به همین دلیل داور بازی را برای دقایقی متوقف کرد تا این رفتار هواداران تمام شود.

بازیکنان دو تیم در ادامه بازی را هجومی دنبال کردند اما راهی به جایی نبردند تا بازی همچنان با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال تهران به پایان برسد. شاگردان نکونام با این پیروزی به تهران بازگشتند تا چهارشنبه ۲۴ اسفندماه در هفته بیستم لیگ بیست‌وسوم به مصاف پرسپولیس بروند.

منبع مهر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار