کدخبر : 6807 تاریخ انتشار :
A

عابدزاده استقلالی است یا پرسپولیسی؟

عابدزاده استقلالی است یا پرسپولیسی؟

یکی از مهمترین چهره‌های تاریخ فوتبال ایران، احمدرضا عابدزاده است؛ دروازه‌بانی که هیچگاه در دربی پایتخت نباخت.

به گزارش ورزش 360، دربی صد و سوم پایتخت، چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود؛ دیداری که هیچگاه از اهمیت آن کاسته نشد و آنقدر حساس است که از روزها قبل از برگزاری دربی بازار کری‌خوانی هواداران و حتی بازیکنان و مربیان‌ سرخابی داغ است. در ۱۰۲ دربی گذشته که میان استقلال و پرسپولیس برگزار شده، چهره‌هایی بوده‌اند که به دلایل مختلف در یادها باقی ماندند. چهره‌هایی که حالا به نماد دربی پایتخت تبدیل شده‌اند. یکی از آنها احمدرضا عابدزاده است.

احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان تاریخ‌ساز فوتبال ایران که همچنان در ذهن مردم به عنوان یکی از عوامل صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۹۸ فرانسه نقش بسته است. او در دوره‌ای محبوب‌ترین چهره فوتبال ایران بود و همچنان هم نزد اهالی فوتبال محبوبیت زیادی دارد.

عابدزاده هم در استقلال و هم در پرسپولیس بازی کرده و رکورد عجیبش نباختن در دربی‌های پایتخت است. او چه زمانی که دروازه‌بان استقلال بود و چه در دورانی که از دروازه پرسپولیس محافظت می‌کرد در دربی‌های پایتخت شکست نخورد تا از این حیث رکورددار باشد. عابدزاده در ۱۳ دربی بازی کرد که اولین حضورش در دربی با پیراهن استقلال در سال ۱۳۶۹ رقم خورد. تعداد گل‌های خورده او در این ۱۳ دربی تنها ۵ گل بوده و ۸ بار هم موفق به کلین‌شیت‌ در دربی‌های پایتخت شده است.

عابدزاده در برخی دربی‌ها هم جنجال‌آفرین بود. او در دربی سال ۱۳۷۳ که نیمه تمام ماند یکی از بازیکنانی بود که در درگیری‌های داخل زمین حضور داشت و به همین دلیل با محرومیت هم روبرو شد.

سالهاست عابدزاده در سطح اول فوتبال ایران حضور ندارد؛ اما هر بار که نزدیک دربی می‌شود اهالی فوتبال یاد عابدزاده می‌افتند. هنوز هم برای هواداران استقلال و پرسپولیس این سوال مطرح است که عابدزاده طرفداری کدام تیم است؛ سوالی که این دروازه‌بان سابق فوتبال ایران هیچگاه به آن پاسخ روشنی نداد.

منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار