کدخبر : 6862 تاریخ انتشار :
A

اسلحه‌های پنهان دربی را بشناسید

اسلحه‌های پنهان دربی را بشناسید

بازیکنانی هستند که احتمالا در داربی کار را روی نیمکت آغاز می‌کنند اما با ورودشان به زمین می‌توانند حکم اسلحه پنهان را ایفا کنند.

به گزارش ورزش 360، بازی داربی همواره ماجرایی متفاوت نسبت به دیگر دیدارها داشته است. رقابتی که نه جایگاه تیم‌ها و نه نام بازیکنان، در آن متضمن پیروزی یا شکست نیستند. مسابقه حساس پیش رو نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. ممکن است بازیکنانی که از دایره توجه همگان جایی ندارند، روند بازی را تغییر دهند و شگفتانه بازی بزرگ هفته بیستم نام بگیرند. نفراتی که شاید از آن‌ها بتوان با عنوان اسلحه پنهان یاد کرد.

سعید صادقی

با حضور اوستون اورونوف، سعید صادقی از ترکیب اصلی خارج شد. بازیکنی که یحیی گل‌محمدی به او اعتقاد فراوانی داشت اما در لباس سرخ‌پوشان نمایش پرنوسانی طی یک‌ونیم فصل اخیر داشته است. سعید در برخی از دیدارها همانند جدال فصل قبل با هوادار و یا پیکار مقابل استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیای سال 2023 عملکرد بسیار خوبی داشت و شاید در بازی داربی هم بتواند چنین نمایش باشکوهی را داشته باشد و در قامت بازیکن تعویضی، نقشی تعیین‌کننده ایفا کند. فرم بازی سعید به گونه‌ای است که می‌توان به این مساله اعتنا کرد. او اعتماد‌به‌نفس بالایی دارد و تجربه قابل توجهی در دیدارهای بزرگ دارد.

آرمان رمضانی

شاید فقط اعتقاد ویژه جواد نکونام به گوستاوو بلانکو باعث شد تا آرمان رمضانی از ترکیب اصلی استقلال بیرون برود. مهاجم بلندبالا و باتجربه آبی‌پوشان در این فصل از نظر آماری خروجی قابل قبولی داشت اما کم‌کم از جمع 11 بازیکن اصلی خارج شد و حالا به یک تعویض ثابت تبدیل شده است. آرمان که سابقه حضور در پرسپولیس را هم دارد، می‌تواند با توجه به روند بازی، تعویضی ویژه باشد. بازیکنی که توانایی زیادی در زدن ضربات سر دارد و شم گل‌زنی نسبتا بالایی نیز دارد و کم پیش می‌آید که موقعیت‌های بزرگ را به سادگی از کف بدهد.

محمد خدابنده‌لو

اولین داربی پسر پرسپولیسی فوق‌العاده برایش هیجان‌انگیز خواهد بود. بارها در تاریخ این مسابقه دیده‌ایم که بازیکنانی جوان توانسته‌اند در اولین حضور خود مقابل رقیب سنتی، بدرخشند و نام خود را برای همیشه در اذهان به یادگار بگذارند. محمد خدابنده‌لو فعلا جایی در ترکیب اصلی ندارد اما احتمالا یکی از نفرات جایگزین خواهد بود. او به خوبی می‌داند این بازی خاص حکم یک میان‌بر را دارد و  اگر برابر استقلال فوق‌العاده باشد، مسیر طولانی محبوب شدن نزد هواداران و کادرفنی را در عرض چند دقیقه طی خواهد کرد.

مهرداد محمدی

عملکرد مهرداد در اولین فصل حضور در استقلال پرنوسان و مملو از بالا و پایین بوده است. او این روزها دچار افت شده و در بین بازیکنان اصلی جایی ندارد. حضور ماشاریپوف هم باعث شده تا نکونام فعلا شماره هفت خود را روی نیمکت بنشاند و در نیمه دوم وارد زمین کند. محمدی که سال‌ها قبل از علاقه‌اش به پرسپولیس گفته بود، انگیزه فراوانی برای خودنمایی مقابل این تیم دارد. او در بازی رفت هم عطش زیادی برای گلزنی داشت اما ناکام بود. باید دید این بار در صورت حضور در میدان چه کیفیتی از خود ارائه می‌دهد و آیا همان اسلحه پنهان سرمربی خواهد بود یا خیر.

منبع فوتبال 360
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار