کدخبر : 7067 تاریخ انتشار :
A

تقابل لالیگایی‌ها در دربی کوچک تهران

تقابل لالیگایی‌ها در دربی کوچک تهران

دو هم‌ تیمی سابق در لالیگای اسپانیا و تیم ملی ایران امروز رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

به گزارش ورزش 360، استقلال و هوادار امروز از ساعت ۲۱:۰۰ در ورزشگاه دستگردی رو در روی هم قرار می‌گیرند. تقابلی که در آن جواد نکونام و مسعود شجاعی دو هم‌تیمی سابق با هم مصاف خواهند کرد.

نکونام و شجاعی با یکدیگر ۴ سال اختلاف سنی دارند و هم نسل هستند. این دو نفر کنار هم از بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ در تیم ملی کنار هم بازی کردند و این حضور در جام‌ جهانی ۲۰۱۴ هم ادامه پیدا کرد.

 شجاعی ۸۷ بازی ملی در کارنامه خود دارد و نکونام ۱۴۹ بازی که درصد عظیمی از این بازی‌ها را همان‌طور که گفته شد، این دو بازیکن کنار هم تجربه کرده‌اند. رفاقت این دو اما تنها با بازی‌های ملی برنمی‌گردد.

نکونام از سال ۱۳۸۵ پیراهن اوساسونا را به مدت ۶ سال بر تن کرد و در این دوران بیش از ۱۵۰ بار برای این تیم به میدان رفت. در این حین شجاعی از سال ۱۳۸۷ به اوساسونا پیوست و هم‌تیمی نکونام شد. هم‌تیمی شدن این دو نفر ۳ فصل ادامه داشت تا درنهایت نکونام به استقلال پیوست. بعدها نکونام در سال ۹۳ یک فصل دیگر برای اوساسونا به میدان رفت که در آن دوران شجاعی در اوساسونا حضور نداشت.

این دو بازیکن که رفاقتی صمیمانه با یکدیگر دارند در دوران حضور خود در اسپانیا حسابی درخشیدند. نکونام به بازوبند کاپیتانی اوساسونا رسید و به رئال مادرید گل زد. شجاعی هم ضمن کسب محبوبیت فراوان توانست دروازه اتلتیکو مادرید را باز کند.

حالا پس از گذشت بیش از یک دهه از آن روزها، نکونام و شجاعی که زیر نظر برانکو، علی دایی، کاماچو و کی‌روش بازی کرده‌اند، در قامت سرمربی دو تیم لیگ برتری رو در روی هم قرار می‌گیرند. تقابلی که به دلیل آشنایی هر دو نفر با تفکرات طرف مقابل، برای تماشاگران احتمالا جذابیت زیادی خواهد داشت.

منبع برنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار