کدخبر : 7126 تاریخ انتشار :
A

عادل فردوسی‌پور بازنشسته شد!

عادل فردوسی‌پور بازنشسته شد!

بر اساس خبری که رسیده است مجری و گزارشگر سابق تلویزیون ایران که هنوز هم محبوب فوتبالدوستان ایرانی است به پایان رسمی و قراردادی همکاری‌‌اش با تلویزیون رسید.

به گزارش ورزش 360، بعد از آن که درست ۵ سال پیش و در روز 20 اسفند 1397 و بدون اطلاع قبلی برنامه 90 از کنداکتور شبکه 3 خارج شد هیچ کس تصور نمی‌کرد که این برنامه دیگر روی آنتن نرود.

بعد از آن روز، بارها و پس از چند اتفاق و مصاحبه های چندپهلو از سوی برخی مدیران صدا و سیما این امیدواری پیش آمد که عادل فردوسی‌پور با برنامه نود به تلویزیون برگردد اما این اتفاق نیفتاد و فوتبالدوستان ایرانی و همه کسانی که عاشق عادل فردوسی‌پور و برنامه نود بودند، قید بازگشت او و برنامه‌اش به تلویزیون را زدند.

در هر حال خبری جالب توجه درباره عادل فردوسی پور بدست فوتبالی رسیده که نشان می دهد عادل فردوسی پور رسما بازنشسته سازمان صدا و سیما شده است. 

 ماجرا از این قرار است که عادل امور مربوط به بازنشسته شدنش از صدا و سیما را از ماهها قبل شروع کرده بود و البته این اقدام او خیلی ربطی به رابطه شکرآب‌شده‌اش با صدا و سیما و مدیران شبکه سه ندارد. او واقعا در حوالی سن بازنشستگی قرار گرفته بود و تنها چند سال با بازنشستگی قانونی فاصله داشت.

اولین برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۷۸ روی آنتن رفت. یعنی دقیقا ۲۴ سال و ۷ ماه و ۵ روز پیش. این اتفاق در نیمه دوم دوران ریاست علی لاریجانی در سازمان صدا و سیما رخ داد. 

در ۱۹ سالگی برنامه نود بود که این برنامه در دوران مدیریت علی فروغی در شبکه سوم، برای همیشه از کنداکتور تلویزیون خارج شد. بعد از این اتفاق عادل حتی از گزارش کردن مسابقات فوتبال در شبکه سه هم  کنار گذاشته شد و حتی به او پیشنهاد شد در شبکه ورزش گزارش کند اما خودش قبول نکرد. 

ارتباط او با تلویزیون تا مدتی پیش صرفا به تولید و پخش برنامه فوتبال ۱۲۰ محدود شده بود. اما او این برنامه را هم به شبکه ورزش تحویل داد چون با او برای تهیه کنندگی این برنامه تمدید قرارداد نشد و از فصل جدید این برنامه که چند ماهی است شروع شده تیم دیگری تولید برنامه را بر عهده گرفته است. در واقع حتی نام برنامه هم عوض نشد و فقط تیم تولید برنامه تغییر کرد. این اتفاق درباره برنامه نود نیفتاد و البته طبیعی هم بود که برنامه نود با فوتبال ۱۲۰ فرق داشت.

با گذشت حدود ۲۵ سال از شروع همکاری عادل فردوسی پور با صدا و سیما به واسطه برنامه ۹۰ و فوتبال ۱۲۰ و البته پیش از شروع برنامه ۹۰ را گزارشگری فوتبال در اواسط دهه ۷۰ و ساخت برنامه های کوتاه مدت، فردوسی پور می توانست خودش را بازنشسته کند. البته کارمندان سازمان صدا و سیما با ۲۵ سال سابقه بازنشسته می شوند و ظاهرا فردوسی پور به این عدد نزدیک بود. گفته می شود از سال ۸۱ به استخدام سازمان صدا و سیما درآمده بود و هر چند حدود ۳-۴ سال برای ۲۵ ساله شدن سابقه اش کم داشت اما او با محاسبه مسائلی مثل خدمت سربازی، بیمه و سال‌هایی که به صورت پیمانی و قراردادی در صدا و سیما مشغول به کار بوده است به عدد ۲۵ سال نزدیک شده و به این نتیحه رسیده است که می‌تواند بازنشسته شود. 

به این ترتیب عادل فردوسی پور رسما بازنشسته شد و به جرگه بازنشستگان سازمان صدا و سیما پیوست و از اول سال جدید از صدا و سیما حقوق بازنشستگی دریافت خواهد کرد. این خبر برای فوتبالدوستان ایرانی قطعا خبر عجیب و باورنکردنی است اما از طرفی گذر سریع زمان را به همه یادآوری می‌کند و از طرفی نشان می دهد عادل فردوسی پور به نوعی خودش را هم بازنشسته کرده است.

 این که ۲۵ سال از اولین اجرای فردوسی‌پور در برنامه ۹۰ در شبکه ۳ گذشته است. عمر مثل برق و باد می گذرد.

منبع فوتبالی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار