کدخبر : 7129 تاریخ انتشار :
A

عجیب‌ترین نکته لیست امیر قلعه‌نویی؛ بازیکنی بدون باشگاه!

عجیب‌ترین نکته لیست امیر قلعه‌نویی؛ بازیکنی بدون باشگاه!

آرشا شکوری، دروازه‌بان تیم نوجوانان، در جدیدترین فهرست دعوت شدگان به تیم ملی حاضر است.

به گزارش ورزش 360، شکوری که یکی از موردتوجه قرارگرفته‌ترین بازیکنان تیم نوجوانان ایران در سال گذشته بود، در شرایطی به تیم ملی دعوت شده است که در باشگاه هوادار عضویت دارد و با توجه به حضور علیرضا حقیقی به عنوان گلر اول در این تیم، هنوز تجربه بازی در لیگ برتر فوتبال ایران را پیدا نکرده است..

این همان نکته‌ای است که دعوت از آرشا را کمی عجیب جلوه می‌دهد، چراکه این گلر نوجوان هرگز در هیچ ویترینی در ماه‌های گذشته حضور نداشته تا مربیان دروازه‌بانی تیم ملی یا کادرفنی او را به جمع نفرات برگزیده دعوت کنند. 

با این حال گفته می‌شود این دعوت به درخواست مربی رومانیایی گلرهای تیم ملی صورت گرفته تا سطح این دروازه‌بان آینده‌دار فوتبال ایران را از نزدیک ببیند، چراکه به خصوص درباره مهارت آرشا در بازی پا صحبت شده و این چیزی است که مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی قصد دارد آن را از نزدیک مورد بررسی قرار بدهد.

شکوری با این دعوت تبدیل به یکی از منحصربه‌فردترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران می‌شود که بدون بازی باشگاهی به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود و در جمع برگزیدگان فوتبال ایران قرار می‌گیرد؛ چیزی که نمونه‌اش را کمتر به خاطر می‌آوریم.

یکی از مثال‌های نسبتا مشابه، حضور بازیکنی به نام آقامحمدی در اردوی تیم نوجوانان فوتبال ایران در دهه‌های گذشته است که او بعد از حضور داوطلبانه در جمع دعوت‌شدگان اردو، آنها را کنار زد و تبدیل به بازیکن فیکس این تیم شد و بعدها دوره باشگاهی خود را در تیم‌هایی مثل کشاورز و ... ادامه داد.

در تاریخ فوتبال ایران در سال ۱۳۶۶ پرویز دهداری با دعوت از چند بازیکن گمنام از دسته‌های پایین‌تر (مثل جواد زرینچه) رنسانسی در تیم ملی ایجاد کرد و با حذف ۱۴ ستاره آن زمان، تیم تازه‌ای را تشکیل داد. در آن زمان جواد زرینچه عضو تیم ژاندارمری بود و در دسته چهارم رقابت‌های باشگاهی تهران بازی می‌کرد.

همچنین بازیکنانی مثل نادر میراحمدیان، علیرضا اسدی، محمد ژاله مستقیم، اصغر کامیاب و ... هرگز برای فوتبالی‌های ایران شناخته‌شده نبودند و شاید آنها را هم بشود در وضعیتی مشابه آرشا قرار داد، چراکه این اسامی را هرگز در میان بازیکنانی که مسابقات سراسری به میدان رفتند، ندیده بودیم.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار