کدخبر : 7158 تاریخ انتشار :
A

کدام طارمی به تهران می‌آید؟

کدام طارمی به تهران می‌آید؟

مرور آمار مهدی در پورتو در این فصل، اوضاع را مشوش‌تر هم می‌کند. او از 26 بازی این تیم فقط 16 تا را حضور داشته و از 10 غیبتی که داشته، 9 تا را اصلا در فهرست قرار نگرفته است. البته که از این تعداد چهار بازی مربوط به حضور در تیم ملی در جام ملت‌های آسیاست و یکی را هم به دلیل محرومیتی که حاصل دریافت کارت قرمز بوده از دست داده است. هرچه هست ولی طارمی از زمانی که پورتو را برای حضور در اردوی تیم ملی ایران ترک کرد، دیگر بازیکن همیشگی کونسیسائو نشده است.

به گزارش ورزش 360، مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، روزهای بسیار عجیبی را در پرتغال سپری می‌کند. او که چند سال اخیر همواره یکی از چهره‌های بین‌المللی فوتبال ایران بوده و فصل گذشته عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را هم به دست آورده، این روزها تبدیل به نیمکت‌نشین یا سکونشین باشگاه پورتو شده و درخشش فصل پیش را در این تیم پرتغالی ندارد. مهدی البته آن‌قدر در‌ زمان حضورش در پورتو درخشیده که توانسته با باشگاه بزرگی همچون اینتر، در ایتالیا به توافق برسد و از فصل آینده راهی کشور و لیگی معتبرتر شود، ولی روندی که او در ماه‌های اخیر در پورتو و کشور پرتغال طی کرده تا حدودی نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

طارمی فصل پیش بعد از چندین فصل بازی بدون نوسان بالاخره با زدن 22 گل، آقای گل لیگ پرتغال شد. درخشش او در این تیم، مهدی را تبدیل به یکی از چهره‌های محبوب باشگاه پورتو کرد. با وجود این، از آنجا که قراردادش همین امسال به پایان می‌رسد، قرارداد جدیدی با این تیم منعقد نکرد تا رفته‌رفته شایعات درباره او زیاد و زیادتر شود. این مهاجم بوشهری که ابتدای فصل تا آستانه رفتن به میلان ایتالیا پیش رفته بود، نهایتا تصمیم گرفت یک فصل دیگر هم در پرتغال سپری کند تا با آرامش بیشتری برای آینده تصمیم‌گیری کند. عجیب آنکه آن آرامش مدنظر هرگز از راه نرسید. طارمی مهم‌ترین وظیفه‌اش در این باشگاه را که گشودن دروازه رقبا بود، فراموش کرد و آمار گلزنی‌اش به‌شدت افت کرد. بسیاری از این می‌گفتند که ذهن او مشوش شده و نمی‌تواند برای آینده‌اش تصمیم‌گیری کند.

سرانجام هم از روزی که داستان توافقش با اینترمیلان ایتالیا فاش شد، بخشی از سکوهای پورتو را هم از دست داد تا نه‌تنها از لحاظ عملکرد، بلکه از لحاظ روحی هم تا حدودی افت کند. اگرچه سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو تلاش زیادی کرد تا در کنفرانس‌های خبری از طارمی حمایت کند و تماشاگران را بابت سخت‌گیری به او مورد شماتت قرار دهد ولی رفته‌رفته طارمی از برنامه‌های تاکتیکی همین مربی پرتغالی هم خارج و نتیجه شد آنکه دیگر مجالی به این مهاجم ایرانی برای بازی‌کردن در ترکیب اصلی ندهد. طارمی حالا بیش از آنکه با گلزنی‌هایش هوادار فوتبال در ایران را به وجد بیاورد، با نبودن در فهرست بازیکنان دعوت‌شده برای مسابقات پورتو، آنها را غافلگیر کرده است. نشان به آن نشان که در پنج بازی اخیر پورتو در لیگ اصلا به میدان نرفته و از همه بدتر اینکه در چهار بازی از این تعداد اصلا در فهرست بازیکنان دعوت‌شده قرار نداشته است.

مرور آمار مهدی در پورتو در این فصل، اوضاع را مشوش‌تر هم می‌کند. او از 26 بازی این تیم فقط 16 تا را حضور داشته و از 10 غیبتی که داشته، 9 تا را اصلا در فهرست قرار نگرفته است. البته که از این تعداد چهار بازی مربوط به حضور در تیم ملی در جام ملت‌های آسیاست و یکی را هم به دلیل محرومیتی که حاصل دریافت کارت قرمز بوده از دست داده است. هرچه هست ولی طارمی از زمانی که پورتو را برای حضور در اردوی تیم ملی ایران ترک کرد، دیگر بازیکن همیشگی کونسیسائو نشده است.

از آن زمان به بعد، طارمی شش بازی در لیگ پرتغال فرصت داشته که از این همه فقط 22 دقیقه به میدان رفته، یک بازی را کلا روی نیمکت نشسته و چهار تای دیگر را هم در فهرست نهایی بازیکنان نبوده است. این در حالی است که شایعات مربوط به آسیب‌دیدگی این بازیکن هم مطرح شده و پورتویی‌ها می‌گویند نباید حرف و حدیثی حول این بازیکن وجود داشته باشد. البته که ماجرا چندان بدون حرف و حدیث هم نیست؛ چراکه عنوان شده سرمربی پورتو از آنجا که می‌داند فصل آینده قرار نیست مهدی طارمی را در ترکیب داشته باشد، از همین حالا به جانشینان او بازی می‌دهد تا فرصت را برای سازگارکردن این چهره‌های جدید با تاکتیک‌های مدنظرش از دست ندهد. هرکدام از این موارد که باشد، شرایط هم علیه طارمی شده؛ چراکه پورتو در هیچ‌کدام از دیدارهایی که مهدی طارمی را در ترکیب نداشته، شکست نخورده و عجیب آنکه از این 10 تا، هفت تا را با برد پشت سر گذاشته است.

اتفاق باورنکردنی دیگر اینکه سه برد آخر این تیم که بدون مهدی طارمی در لیگ پرتغال حاصل شده، با 12 گل زده و تنها یک گل خورده برای پورتو همراه شده است! ناگفته پیداست که در چنین شرایطی مهدی طارمی کار پیچیده‌ای برای تبدیل‌شدن به همان ستاره فصل گذشته دارد. هرچند مقایسه آمارش در این فصل با فصل گذشته هم به اندازه کافی تفاوت‌ها را برجسته می‌کند. او در این فصل تا به الان 16 بازی برای پورتو کرد که سه تا گل زده و یک پاس گل داشته است. آمار دقایقی که در ترکیب این تیم در لیگ به میدان رفته هم چندان چشمگیر نیست و عدد 1190 را نشان می‌دهد. این آمار در شرایطی ثبت شده که طارمی فصل پیش از 34 بازی 33 تا را در ترکیب بود و فقط یک بازی را به علت چنداخطاره‌شدن از دست داد؛ 22 تا گل زد، هشت تا پاس گل داد و دوهزارو 633 دقیقه بازی کرد. در کنار همه این موارد، طارمی حالا باید آماده شود تا دوباره در اردوی فیفادی تیم ملی حاضر شود. اردویی که پیش از این عنوان شده بود ممکن است بدون حضور لژیونرها برپا شود ولی باشگاه پورتو خبر داده که طارمی برای همراهی تیم ملی به تهران سفر می‌کند. مسئله حالا چالش‌برانگیزتر شده است؛ کدام مهدی طارمی قرار است به تهران سفر کند؛ طارمی درخشان فصل پیش‌ یا طارمی معمولی فصل جاری؟

 

منبع شرق
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار