کدخبر : 7396 تاریخ انتشار :
A

گفت‌وگو با خاص‌ترین بازیکن ایرانی ساکن ایتالیا: عاشق تراکتور هستم

گفت‌وگو با خاص‌ترین بازیکن ایرانی ساکن ایتالیا: عاشق تراکتور هستم

دیوید قره‌باغی با عملکردی که در سطح جوانان فوتبال ایتالیا به نمایش گذاشته، یک چهره خاص برای آینده است.

به گزارش ورزش 360، دیوید استوکلر قره‌باغی به عنوان یک مهاجم ایرانی که حالا با تابعیت دانمارکی در فوتبال ایتالیا بازی می‌کند، موفق شده در سطح جوانان همراه با تیم کرمونزه به عنوان آقای گلی دست پیدا کند و به تیمش کمک کرده تا صدر نشین این لیگ باشد. او با ۱۹ سال سن به عنوان چهره‌ای که مادری اتریشی و پدری ایرانی دارد در فوتبال ایتالیا مورد توجه بسیاری از تیم‌های مطرح این لیگ قرار گرفته است.

او درباره شرایط این فصل صحبت کرد و گفت: من در پریماوره A2 بازی می‌کنم و به گونه‌ای ما یک سطح دیگر هم به عنوان A1 داریم. البته این به معنای صعود و سقوط نیست. سقوط کردن شما را به سطح B می‌برد و اکنون در این سطح از بازی کردن راضی هستم.

او ادامه داد: من بچگی به فوتبال علاقه داشتن و فکر می‌کنم سه ساله بودم که فوتبال را شروع کردم. در خانواده، برادر بزرگتر من هم فوتبالیست حرفه‌ای است و بنابراین می‌دانید که باهم ارتباط خوبی داشتیم. من از سطح نونهالان شروع کردم و خیلی سریع عاشق فوتبال شدم. پدرم همیشه به من یاد می‌داد که چگونه فوتبال بازی کنم و برای تماشای فوتبال بازی کردن من به زمین می‌آمد. من در دوران فوتبالم همیشه از حمایت خانواده برخورد دارم و از زمانی که در آکادمی هم بازی می‌کردم، پیشنهادهای زیادی دریافت می‌کردم.

وی افزود: برای پیشرفت به AB دانمارک رفتم و سه سال در سطح جوانان بازی کنم. دنبال فرصت بودم تا در این تیم بازی کنم که سپس کرمونزه من را خواست و من فورا قبول کردم.

این بازیکن جوان درباره پدر ایرانی خود توضیح داد: پدرم همیشه به فوتبال علاقه زیادی داشت. هر زمان خانه بودیم، فقط فوتبال تماشا می‌کردیم و او همیشه تماشاگر بازی‌های من و برادرم بود. پدر من و خانواده‌اش اهل تبریز هستند و بنابر این تیم مورد علاقه آن تراکتور است.

وی افزود: اگر قرار به انتخاب یک تیم ایرانی بود، فکر می‌کنم تراکتور را انتخاب می‌کردم. تمام خانواده من اهل تبریز هستند، بنابراین حدس می‌زنم، برای رفتن به این تیم بله بگویم. من سه بار به ایران رفتم و همیشه در تبریز بودم. آخرین بار ۳ یا ۴ سال پیش بود که به آنها سر زدم.

دیوید همچنین به برادر بزرگترش اشاره کرد و خاطرنشان کرد: من از سن بسیار پایین شروع کردم و این تقصیر او بود. برادر من یک بازیکن حرفه‌ای است و همیشه به او نگاه می‌کردم. او یک الگو برای من بوده و همیشه می‌خواستم مثل او بازی کنم. من حتی به‌خاطر او مهاجم شدم و همیشه برای مشاوره به او مراجعه می‌کنم چون برای من جواب دارد.

آقای گل سطح جوانان فوتبال ایتالیا تاکید کرد: خیلی سری آ را دنبال می‌کردم اما حالا که اینجا هستم، می‌بینم که مردم بیشتر از چیزی که فکر می‌کردم عاشق فوتبال هستند. به هر رستورانی که می‌روید، صحبت فوتبال است. در دانمارک بیشتر باید روی توپ فشار بیاورید و بیشتر یک دفاع تهاجمی انجام می‌دهیم اما در ایتالیا، دفاع کردن و ایستادن در زمین خودی بیشتر است. اینجا نسبت به دانمارک فیزیکی‌تر و تاکتیکی‌تر است و این همان دلیلی است که باعث شده عاشق اینجا باشم. 

او ادامه داد: من همیشه کریستین اریکسن را دوست داشتم. او بازیکن درخشانی است که در سری آ و لیگ برتر بازی کرده و از هر کسی که در دانمارک بزرگ شده، درباره فوتبال بپرسید او را می‌شناسد.

این مهاجم ۱۹ ساله درباره وضعیت خودش با کرمونزه گفت: من از مدت‌ها قبل در تمرینات تیم اصلی حاضر شدم و با حضور بالاردینی نکات بسیار زیادی از او و دستیارانش یاد گرفتم.

او درباره انتخاب از بین سه تیم اتریش، دانمارک و ایران توضیح داد: هر بازیکنی به جام جهانی فکر می‌کند و ایران و دانمارک دو تیمی بودند که در جام جهانی‌های بیشتری حضور داشتند. البته در یورو اتریش حاضر است اما بیشتر دانمارک و ایران هستند که مردم آنها را می‌شناسند. امیدوار هستم روزی ایران و دانمارک در جام جهانی بازی کنند اما فقط در فینال (با خنده). تا به حال هیچ فدراسیونی با من تماس نگرفته و من فقط به فوتبال باشگاهی فکر می‌کنم تا آنقدر خوب باشم که بتوانم در فوتبال ملی درخشان باشم. من بسیار مشتاق خواهم بود که به تیم ملی ایران بازی کنم اما اکنون تمام تمرکزم بر فوتبال باشگاهی است.

وی افزود: در دانمارک و ایتالیا پیگیری بازی‌های ایران سخت است اما من تمام تلاشم را می‌کنم تا با آنها همراه باشم. به‌خصوص در تورنمنت‌های بزرگ آنها را تماشا می‌کنم. من بازی‌های ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را تماشا کردن و همان‌قدر که بعد از پیروزی مقابل ولز خوشحال شده بودم، از شکست مقابل آمریکا و حذف شدن ناراحت بودم.

البته اگر در بازی با آمریکا همان انرژی و تفکرات بازی با ولز وجود داشت قطعا بهتر بود اما گذشته.

او اضافه کرد: مهاجمان ایران مثل طارمی و آزمون را که در باشگاه‌های بزرگ اروپایی بازی می‌کنند، بازیکنان مورد علاقه من هستند و هر دوی آنها را هر هفته دنبال می‌کنم. طارمی در پورتو گل‌های زیادی زده و کار‌های بزرگی انجام داده است. سردار هم می‌دانید که در تیم بزرگی بازی می‌کند و در ایتالیا همیشه به او نگاه می‌کنم.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار