کدخبر : 7602 تاریخ انتشار :
A

عکس | کاپیتان آینده تیم ملی برزیل در ایران است!

عکس | کاپیتان آینده تیم ملی برزیل در ایران است!

حضور یک بازیکن تکنیکی از برزیل در تیم نونهالان فولاد در نوع خود قابل توجه است؛ خصوصا اینکه بدانید او فرزند مسن‌ترین بازیکن لیگ برتر است!

به گزارش ورزش ۳۶۰، لوسیانو پریرا به واسطه سال‌ها بازی در ایران و حضور در تیم‌های مختلف یکی از محبوب‌ترین خارجی‌های شاغل در لیگ برتر است. بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر ایران که در 40 سالگی هم با آمادگی جسمانی خوب برای فولاد خوزستان توپ می‌زند، همواره خانواده‌دوست بوده و زندگی حرفه‌ای او برای خیلی‌ها زبانزد است.

شیمبا در شرایطی که عنوان مسن‌ترین بازیکن لیگ برتر را یدک می‌کشد، نیم فصل اول را در مس رفسنجان گذراند و بهترین گلزن این تیم (5 گل زده) شد. در نقل و انتقالات زمستانی اما او راهی تیمی شد که خاطرات زیادی با آن دارد و همواره از حضور در آن استقبال کرده است؛ فولاد خوزستان.

شیمبا از همان روزهای اول حضور دوباره در فولاد همراه با اعضای خانواده‌اش در اهواز حضور یافت و زندگی دوباره در این شهر را تجربه کرد. یکی از دغدغه‌های اصلی این مهاجم باتجربه در سال‌های اخیر به آینده فوتبالی لوکاس پسر 13 ساله او برمی‌گردد؛ لوکاس که بیشتر روزهای زندگی خود را در ایران سپری کرده، با توجه به سن و سالش یکی از استعدادهای فوتبالی ناب برزیل محسوب می‌شود که فصل گذشته در آکادمی معروف باشگاه سانتوس عضویت داشت.

۳۵

پسر شیمبا اما از زمان حضور پدرش در اهواز، به ایران برگشته و همراه او است؛ اتفاقی که او را از آکادمی‌های معروف برزیل دور کرده و این برای پدری که خودش فوتبالیست بوده و با آگاهی از استعدادهای فوتبالی پسرش او را یکی از ستاره‌های آینده فوتبال برزیل توصیف می‌کند اتفاق خوبی نیست.

لوسیانو که در سال‌های قبل هیچ‌گاه پسر خود را از زمین چمن دور نکرده، اعتقاد دارد که لوکاس با توجه به تکنیکی که در 12، 13 سالگی از خود بروز می‌دهد و کاری که با توپ انجام می‌دهد، شایسته حضور در سطح اول فوتبال دنیا است. به همین خاطر برای او وقت می‌گذارد و تمام تجربه‌اش را به کار گرفته تا به فوتبالیست بزرگی تبدیل شود. شاید جالب باشد که بدانید شیمبا به فرزندش لوکاس لقب «نیمار» داده و تلاش می‌کند او از هر شرایطی برای رشد فوتبالش استفاده کند.

در این ایام اما لوکاس همراه خانواده‌اش در اهواز زندگی می‌کند؛ او اما هرگز فوتبال را رها نکرده و اتفاق ویژه‌ای که در یکی دو ماه اخیر آن را تجربه کرده حضور در تیم نونهالان فولاد خوزستان است.

باشگاه فولاد که یکی از بزرگ‌ترین و بهترین آکادمی‌های فوتبال ایران را در اختیار دارد، حالا در تیم نونهالان خود یک بازیکن لژیونر برزیلی را مورد استفاده قرار می‌دهد که تکنیک ناب برزیلی او مورد توجه همه هم‌سن و سال‌های خودش قرار دارد؛ او کسی نیست جزو لوکاس پریرا مندز، پسر لوسیانو مهاجم تیم بزرگسالان فولاد.

لوکاس علاوه بر اینکه در تمرینات و مسابقات تیم نونهالان فولاد یکی از بازیکنان اصلی محسوب می‌شود، در تمرینات تیم بزرگسالان نیز اکثر مواقع و ساعات را همراه پدرش سپری می‌کند. اگر سری به تمرینات فولاد بزنید، می‌توانید یک پسر خردسال با موهای بافته شده و پوستی سیاه را مشاهده کنید که با توپ همه کار می‌کند و مشغول نمایش‌های فردی است. روز گذشته و در حاشیه دیدار دوستانه فولاد با نفت آبادان هم ویدئویی از دلربایی فرزند شیمبا با توپ منتشر شد که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته و گواه خوبی برای این ادعا است.

برای نمایش علاقه شیمبا به پسرش لوکاس و توجه به او را می‌توان در ابتدای بازی فولاد و سپاهان متوجه شد؛ جایی که لوسیانو قصد داشت پسرش را به عکس تیمی فولادی‌ها ببرد و ناظر بازی موافقت نکرد. اتفاقی که به چند ثانیه جر و بحث منجر و در نهایت با مخالفت ناظر آن بازی فولاد عکس تیمی نگرفت و البته که لوکاس با چشمانی اشک‌بار از داخل چمن به سکوهای ورزشگاه اختصاصی فولاد رفت!

هرچه هست مسن‌ترین بازیکن لیگ برتر ایران حالا فرزندی دارد که برای علاقه‌مندان به فوتبال در ایران شناخته شده است؛ پسری که پدرش تصور می‌کند با توجه و پیشرفت می‌تواند از میان میلیون‌ها فوتبالیست خوش‌تکنیک برزیلی خودش را نشان بدهد و به پیراهن تیم ملی برزیل هم برسد. خدا را چه دیدید شاید لوکاس که این روزها تنها لژیونر فوتبال پایه در ایران است و برای نونهالان فولاد توپ می‌زند، چند سال بعد آرزوی پدرش را محقق کرد و مثل نیمار بازوبند کاپیتانی پرافتخارترین تیم ملی دنیا را هم بر دست بست!

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار