کدخبر : 10645 تاریخ انتشار :
A

منچستریونایتد - آرسنال؛ درام یا تراژدی در تئاتر

منچستریونایتد - آرسنال؛ درام یا تراژدی در تئاتر

در حالی که آرسنال امیدوار است با لغزش منچسترسیتی قهرمان شود، منچستریونایتد به پایانی آبرومندانه فکر می‌کند.

به گزارش ورزش 360، از ساعت ۱۹ در حساس‌ترین دیدار هفته سی‌وهفتم لیگ برتر انگلیس، ورزشگاه اولدترافورد میزبان نبرد منچستریونایتد و آرسنال خواهد بود. شیاطین‌سرخ در پی آبروداری در هفته‌های پایانی فصل هستند و آرسنال امیدوار است طلسم قهرمان نشدن را بشکند.

آرسنال؛ بر باد نرفته

میکل آرتتا هنوز هم امیدوار است منچسترسیتی امتیاز از دست بدهد و صدر جدول در تصرف توپچی‌ها باقی بماند. بعد از ۲۱ سال آرسنال در نزدیک‌ترین فاصله به جام قهرمانی‌ست و این اتفاق به لطف اعتماد مدیران باشگاه به سرمربی اسپانیایی رخ داده. آرتتا حالا ۲ نبرد سخت در شمال‌غرب انگلیس مقابل منچستریونایتد و اورتون پیش‌رو دارد، در حالی که منچسترسیتی یک بازی کمتر انجام داده و آن بازی معوقه هم مقابل تاتنهام دشمن دیرینه آرسنال است! روزهای حساس و جذابی پیش‌روی لیگ برتر انگلیس خواهد بود. توپچی‌ها امیدوارند مثل لیورپول مقابل یونایتد در اولدترافورد همه‌چیزشان را از دست ندهد.

منچستریونایتد؛ شمارش معکوس

عملکرد ضعیف منچستریونایتد در بازی‌های اخیر باز هم جایگاه اریک تن‌هاخ را به خطر انداخته و گفته می‌شود مدیران این باشگاه به‌خصوص برای دو دیدار مقابل آرسنال و منچسترسیتی (فینال جام‌حذفی) به سرمربی هلندی اولتیماتوم داده‌اند. باید دید در اولین نبرد که امشب خواهد بود، یونایتد می‌تواند خودش را از مخمصه خارج کند. شیاطین‌سرخ هنوز امیدوارند که حداقل رده ششم و سهمیه لیگ کنفرانس اروپا را به‌دست آورند. تن‌هاخ می‌خواهد یونایتد را از کابوس بدترین فصل تاریخ خودش در لیگ برتر انگلیس دور کند. و البته از همه مهم‌تر شغل خودش در اولدترافورد را از دست ندهد.

آخرین جدال

۳ سپتامبر ۲۰۲۳ در دیدار رفت فصل جاری لیگ برتر انگلیس، آرسنال در خانه‌اش ورزشگاه امارات با نتیجه ۳-۱ از سد منچستریونایتد گذشت. اودگارد، رایس و ژسوس برای آرسنال و رشفورد برای یونایتد گلزنی کردند.

آمار بازی

۲۴۰) در این نبرد که ۱۳۰ سال قدمت دارد، ۲۴۰ مرتبه منچستریونایتد و آرسنال به مصاف هم رفته‌اند که شیاطین‌سرخ ۹۹ بازی را برده‌اند، توپچی‌ها در ۸۸ بازی پیروز شده‌اند و ۵۳ بازی هم مساوی شده است.

۶۳) در ۶۳ دیدار لیگ برتری، منچستریونایتد ۲۶ برد داشته، ۱۹ مرتبه آرسنال برنده شده و ۱۸ بازی هم مساوی شده است.

۵) نکته جالب از نبرد یونایتد و آرسنال این است که در ۵ دیدار اخیر همواره تیم میزبان برنده شده و این برد هم با زدن ۳ گل به‌دست آمده. ۳ بازی را آرسنال برده و ۲ بازی را منچستریونایتد. اگر همین توالی را در نظر بگیریم نوبت برد ۳ گله شیاطین‌سرخ است!

۳) منچستریونایتد ۲ بازی آخرش خانگی‌اش مقابل آرسنال را برده، اما ۳ سال و ۶ ماه قبل (دقیقاً نوامبر ۲۰۲۰) مقابل توپچی‌ها در اولدترافورد شکست خورد.

۸۸) آرسنال با ۸۸ گل زده برترین خط حمله این فصل لیگ برتر را در اختیار داشته. توپچی‌ها با ۲۸ گل خورده بهترین خط دفاعی را هم دارند.

۱) منچستریونایتد در ۶ دیدار آخرش فقط یک برد مقابل شفیلدیونایتد داشته و با ادامه همین روند شاید اریک تن‌هاخ فصل بعد روی نیمکت شیاطین‌سرخ نباشد.

مصدومان و محرومان

اریک تن‌هاخ فصل عجیبی را سپری کرد، چرا که در بیشتر بازی‌ها یک تیم کامل مصدوم داشت. برای این بازی هم هری مگویر، رافائل واران، لوک شاو، ویکتور لیندلوف، تایرل مالاسیا، ویلی کامباولا و میسون مانت به طور قطعی غایب خواهند بود. احتمال دارد برونو فرناندش، اسکات مک‌تامینی، لیساندرو مارتینس، آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد هم به این دیدار نرسند. یورین تیمبر تنها غایب آرسنال است که با وجود بهبودی آماده نیست.

ترکیب احتمالی دو تیم

منچستریونایتد: اونانا، وان‌بیساکا، کاسمیرو، اوانز، دالو، مک‌تامینی، ماینو، آنتونی، فرناندش، گارناچو و هویلون

آرسنال: رایا، وایت، سالیبا، گابریل، تومیاسو، اودگارد، پارتی، رایس، ساکا، تروسار و هاورتس

منبع خبر ورزشی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار