کدخبر : 15017 تاریخ انتشار :
A

فرصتی که خدا به کریستیانو رونالدو داد

فرصتی که خدا به کریستیانو رونالدو داد

کریستیانو رونالدو با جبران اشتباه خود در ضربات پنالتی بازی مقابل اسلوونی به پرتغال کمک کرد تا به مرحله یک چهارم نهایی یورو 2024 صعود کند.

به گزارش ورزش 360، کریستیانو رونالدو که به خودی خود در هر بازی بدون توجه به گلزنی، ارسال پاس یا حرکات تاثیرگذار چهره قابل توجهی است، در بازی با اسلوونی اشتباه خود را جبران و به صعود تیمش کمک کرد.  

پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی یورو 2024 امشب در ورزشگاه فرانکفورت آرنا به مصاف اسلوونی رفت و دیداری که در وقت‌های معمولی و اضافی برنده نداشت، در ضربات پنالتی تکلیف برنده‌اش مشخص شد و در نهایت پرتغال به مرحله بعدی راه پیدا کرد.

امکان این وجود داشت که بازی در وقت‌های اضافی به پایان برسد و به پنالتی کشیده نشود اما هم پرتغال و هم اسلوونی فرصت خوبی را از دست دادند. اول نوبت پرتغال بود که کریستیانو رونالدو در نیمه اول نتوانست یان اوبلاک را مغلوب خود کند و ضربه پنالتی او توسط دروازه‌بان حریف مهار شد.

لحظات بعد نوبت استراحت بین دو نیمه وقت‌های اضافی رسید که رونالدو به شدت از این ناکامی ناراحت بود و اشک می‌‌ریخت تا  افسوس خود برای از دست رفتن این پنالتی را نشان دهد. او به هر ترتیب موفق شد یک نیمه دیگر را پشت سر بگذارد و به فکر شروع ضربات پنالتی باشد تا در این مرحله خطای خود را جبران کند.

باورنکردنی بود و اغلب پیش بینی‌ها بر این اساس بود که روبرتو مارتینز ترجیح می‌دهد رونالدو آخرین انتخاب او در میان پنالتی زن‌های پرتغال باشد اما کریستیانو یک بار دیگر برای تثبیت ذهنیت برنده خود همه را غافلگیر کرد.

بعد از اینکه اول ضربه پنالتی اسلوونی توسط  دیوگو کاستا مهار شد، نوبت رونالدو شد تا دوباره از روی ضربه پنالتی با اوبلاک رو به رو شود. او مطابق معمول یک نفس عمیق کشید و حرکت به سمت توپ را آغاز کرد.

فوق ستاره پرتغال با سرعت به سمت توپ رفت اما مکث کرد و به آرامی قدم برداشت تا تمرکز اوبلاک را بهم بریزد. او با تمام قدرت توپ را به نزدیک‌ترین فاصله ممکن تا تیرک عمودی فرستاد و اوبلاک این بار هم جهت توپ را درست تشخیص داد اما موفق به مهار آن نشد.

رونالدو با این ضربه موفق شد روحیه تیمش را به بهترین شکل ممکن بالا ببرد و جو ورزشگاه را به نفع پرتغال تغییر بدهد. جالب‌ترین قسمت ضربه پنالتی او احساس تاسف نسبت به تماشاگران پرتغالی بود.

رونالدو قبل از بازگشت به میانه میدان و انتظار کشیدن برای باقی ضربات پنالتی، دو دست خود را به هم چسباند و از چهره‌اش مشخص بود که از هواداران عذرخواهی کرده و درخواست دارد تا او را به خاطر ضربه حساسی که از دست داده بود قضاوت نکنند.

ستاره 39 ساله که تا به امروز بارها ذهنیت و تمرکز خود را محک زده و در زمین فوتبال آن را نشان داده، بار دیگر اثبات کرد که چه اندازه هنوز تشنه چالش‌های جدید است و می‌خواهد خیلی زود از اشتباهاتی که داشته به بهترین شکل ممکن درس گرفته و آن را به سرعت جبران کند.

رونالدو و همبازیانش با این برد روحیه بخش به مرحله بعدی راه پیدا کرده‌اند و باید در دور یک چهارم نهایی حریف فرانسه شوند؛ یک بازی دیگر برای محک زدن توانایی‌ها و ذهنیت کریستیانو.

او شبی که می‌شد با غم به پایان برسد را با شادی به پایان رساند، همانطور که خودش در پایان بازی گفت: "در ابتدا غمگین شدم و در‌ پایان بازی به شادی رسیدم. اوبلاک موفق شد ضربه پنالتی من را مهار کند. ما شایسته برد بودیم چون اسلوونی در تمام طول بازی دفاع می‌کرد."

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار