کدخبر : 15677 تاریخ انتشار :
A

افغانستان، تیم المپیک زنانش را به رسمیت نشناخت!

افغانستان، تیم المپیک زنانش را به رسمیت نشناخت!

دولت افغانستان از به رسمیت شناختن تیم زنان این کشور در المپیک 2024 پاریس خودداری کرد.

به گزارش ورزش 360، در شرایطی که المپیک 2024 پاریس از 26 جولای آغاز می‌شود، اتال مشوانی نماینده اداره ورزش در دولت افغانستان در اظهاراتی به روزنامه فرانسوی لو پاریسن توضیح داد که هیچ دختری از کشورش در المپیک حضور نخواهد داشت.

 

این مقام دولتی تاکید کرد که افغانستان تنها با سه ورزشکار مرد در المپیک پاریس شرکت خواهد کرد، چراکه ورزش برای زنان در این کشور ممنوع است.

این در حالی است کمیته بین‌المللی المپیک نیز اعلام کرده که هیچ ارتباطی بین آنها و افغانستان وجود نداشته و هیچ دعوتی برای حضور این کشور در این رویداد ورزشی صورت نگرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ورزشکاران افغانستانی که نامزد حضور در المپیک هستند، با نمایندگان کمیته المپیک این کشور که در حال حاضر در افغانستان حضور ندارند، در حال گفتگو برای حل این مشکل هستند.

پیش از اظهارات مشوانی، انتظار می‌رفت که زنان افغانستانی در رشته های دو و میدانی و دوچرخه سواری شرکت کنند و مردان نیز در رشته‌های جودو، شنا و دو و میدانی به رقابت بپردازند.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار