کدخبر : 6823 تاریخ انتشار :
A

الاتحاد 0 - الهلال 2: این هم رکورد گینس!

الاتحاد 0 - الهلال 2: این هم رکورد گینس!

الهلال با پیروزی دو بر صفر مقابل الاتحاد در دیدار برگشت با اقتدار کامل راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش ورزش 360، در دیدار برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، الهلال موفق شد با ارائه یک بازی دیدنی، با نتیجه دو بر صفر از سد میزبان خود الاتحاد عبور کرده تا در مجموع با کسب پیروزی چهار بر صفر، راهی دیدار نیمه نهایی شود.

نخستین موقعیت جدی بازی در دقیقه هفدهم به دست آمد. جایی که رومارینیو پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت او با برخورد به پایه تیرک عمودی دروازه، به بیرون رفت تا الاتحاد موقعیت بسیاری خوبی را برای گلزنی از دست بدهد.

در نیمه دوم مروان الصحفی روی پاس در عمق دیدنی عبدالرزاق حمدالله با سنگربان میهمان تک به تک شد که ضربه این بازیکن را محمد العویس با یک واکنش دیدنی دفع کرد و مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

الاتحاد باز هم به روی دروازه الهلال خطرساز شد. احمد الغامدی از پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت روی پای او را باز هم محمد العویس با یک واکنش تماشایی دفع کرد تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود.

در دقیقه 58 دفع عجب مهاجم مراکشی نزدیک بود که منجر به یک گل بخودی شود. ارسال روبن نوس به روی دروازه با برخورد به زانوی عبدالرزاق حمدالله روی تور دروازه فرود آمد و راهی کرنر شد.

الهلال در دقیقه 61 بالاخره به گل رسید. روی یک کار تیمی، ابتدا سالم الدوسری توپ را به ساویچ سپرد و این بازیکن نیز یاسر الشهرانی را صاحب موقعیت کرد که او با یک سر توپ دیدنی توانست دروازه الاتحاد را باز کند تا بازی یک بر صفر شود.

tsodencu

در وقت‌های تلف شده نیز عبدالرزاق حمدالله و علی البلیهی با هم درگیر شدند که ما نینگ، داور چینی، یک کارت قرمز به مهاجم مراکشی الاتحاد نشان داد و او را از زمین بازی اخراج کرد.

عبدالله الحمدان در ثانیه‌های پایانی فرصت داشت تا تیمش را به گل دوم برساند که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت. چند ثانیه بعد و روی یک ضدحمله سریع، آبی‌ها به گل دوم رسیدند. پاس در عمق تماشایی میتروویچ به مالکوم رسید و او با یک شوت بغل پا دروازه را باز کرد تا الهلال نتیجه دو بر صفر در بازی رفت را تکرار کند و در مجموع چهار بر صفر به پیروزی برسد.

بدین ترتیب الهلال و العین در دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان و یا به نوعی در فینال غرب آسیا با هم روبرو خواهند شد. بازی رفت روز سه‌شنبه 28 فروردین در استادیوم هزاع بن زاید برگزار خواهد شد. الهلال در تاریخ چهار اردیبهشت در ورزشگاه کینگدام آرنا به انجام خواهد رسید.

ضمن اینکه این بیست و هشتمین پیروزی متوالی الهلال در تمامی رقابت‌ها بود تا این تیم به یک رکورد تاریخی و جاودانه دست پیدا کرده و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار