کدخبر : 6863 تاریخ انتشار :
A

زلاتان ایبراهیموویچ رئیس جام‌جهانی شد

زلاتان ایبراهیموویچ رئیس جام‌جهانی شد

اسطوره فوتبال دنیا به عنوان رئیس جام‌جهانی منصوب شد, جام جهانی‌ای که متفاوت با جام جهانی فوتبال است.

به گزارش ورزش 360، جام جهانی «کینگز لیگ» توسط جرارد پیکه، ستاره پیشین بارسلونا و تیم ملی فوتبال اسپانیا راه‌اندازی شد که دارای قوانین متفاوتی نسبت به فوتبال بود. این بار در مکزیک نیز از ایده جالب پیکه پیروی شده و ۳۲ تیم از ۵ تا ۲۰ خرداد ۴۰۳ به رقابت می‌پردازند. ۱۰ تیم از لیگ کینگز آمریکا، ۱۰ تیم از اسپانیا و ۱۲ تیم مهمان در این مسابقات شرکت می‌کنند و زلاتان ابراهیموویچ، اسطوره سوئدی فوتبال جهان نیز ریاست این تورنمنت را به عهده دارد.

این مسابقات در ۲ نیمه ۲۰ دقیقه‌ای با حضور تیم‌های ۷ نفره برگزار می‌شود و تعداد تعویض‌ها برای هر تیم نامحدود است. کارت زرد و قرمز مانند فوتبال وجود دارد و قانون آفساید نیز برقرار است. استفاده از VAR مانند والیبال یا کشتی به درخواست تیم‌ها صورت می‌گیرد و البته اشتباه در انجام این درخواست، فرصت تکرار آن را می‌گیرد. در صورت تساوی بازیکنان به جای ضربات پنالتی باید ظرف مدت پنج ثانیه، از میانه میدان در موقعیت تک به تک، توپ را وارد دروازه کنند.

مهم‌ترین قانون این جام، موقعیت استفاده از کارت طلایی برای هر تیم است؛ تیم‌ها با این کارت می‌توانند به صورت تصادفی یک ضربه آزاد در هر نقطه، حذف بازیکن رقیب به مدت ۲ دقیقه و یا فرصت ۲ دقیقه‌ای برای زدن یک گل و ۲ برابر شدن آن درخواست کنند.

زلاتان ابراهیموویچ در تیزر معرفی به عنوان ریٔیس جام جهانی کینگز اظهار داشت: بیشتر از ۳۰ جام بردم و بیش از ۵۰۰ گل به ثمر رساندم. هیچ کس نیست که من را نشناسد. من دلتنگ فوتبال نیستم، فوتبال دلتنگ من است. من بهترینم. به جام جهانی من خوش آمدید.

منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار