کدخبر : 6885 تاریخ انتشار :
A

اینتر 1 - اتلتیکومادرید 2؛ حذف بهترین تیم اروپا در پنالتی!

اینتر 1 - اتلتیکومادرید 2؛ حذف بهترین تیم اروپا در پنالتی!

اتلتیکو مادرید در دیداری جذاب و تماشایی با پیروزی ۳-۲ در ضربات پنالتی مقابل اینتر، به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد.

به گزارش ورزش 360، در چارچوب دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، اینتر در ورزشگاه واندا متروپولیتانو در مقابل اتلتیکو مادرید قرار گرفت. بازی در وقت‌های قانونی با پیروزی ۲-۱ شاگردان دیه‌گو سیمئونه خاتمه یافت و با توجه به برد ۱-۰ اینتر در بازی رفت، این دیدار حساس به وقت‌های اضافه و سپس ضربات پنالتی کشیده شد. در ضیافت پنالتی‌ها این میزبان بود که توانست به پیروزی برسد و به دور بعد راه پیدا کند.

بازی را اتلتیکو مادرید هجومی آغاز کرد. در دقیقه ۵ آنها صاحب موقعیتی عالی شدند اما ضربه لینو را زومر به زیبایی دفع کرد.

در ادامه اینتر خودی نشان داد. در دقیقه ۱۳ ضربه دنزل دامفرایز از سمت راست محوطه جریمه را اوبلاک دفع کرد. توپ در ادامه دوباره به ستاره اینتر رسید اما ضربه دوم او را هم سنگربان حریف مهار کرد.

سپس بازی دقایقی در میانه میدان دنبال شد و شاهد موقعیتی نبودیم تا اینکه در دقیقه ۲۸ ضربه سر هرموسو به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

لحظاتی بعد و در دقیقه ۳۳ این اینتر بود که برخلاف جریان بازی به گل رسید. روی پاس بارلا از سمت چپ محوطه جریمه، فدریکو دی‌مارکو در مقابل دروازه، توپ را به تور چسباند.

دو دقیقه بعد اما گریزمان پاسخ این گل را داد. روی توپ ارسالی به محوطه جریمه اینتر و اشتباه مدافعان این تیم در دفع توپ، گریزمان دل مقابل زومر صاحب توپ شد و با یک چرخش فوق‌العاده و ضربه عالی بازی را مساوی کرد.

اتلتیکو در دقایق باقیمانده از نیمه اول توپ و مالکیت را در اختیار داشت اما از خلق موقعیت عاجز بود و این نیمه با نتیجه تساوی خاتمه یافت.

inqqpvgp

در نیمه دوم اینتر کمی عقب کشید و اتلتیکو بهتر بازی کرد. در دقیقه ۵۲ پس از همکاری یورنته و گریزمان، ستاره فرانسوی در مقابل دروازه به توپ رسید اما ضربه‌اش را زومر به خوبی دفع کرد.

چند دقیقه باز هم اتلتیکو صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه آلوارو موراتا از بالای دروازه راهی اوت شد.

در ادامه اینتر به خوبی از دروازه‌اش دفاع کرد و اسیر جو واندا متروپولیتانو و حملات اتلتیکو نشد. بازی که در دقایقی افت کرده بود دوباره در دقایق پایانی به اوج رسید. در دقیقه ۷۶ روی ضدحمله عالی از سمت اینتر، تورام با اوبلاک تک به تک شد اما ضربه‌اش با اختلاف زیادی از بالای دروازه راهی اوت شد.

پنج دقیقه بعد این بار نوبت به مارتینز رسید که روی ضدحمله‌ای در موقعیتی عالی قرار بگیرد اما ضربه او را اوبلاک به راحتی گرفت.

اتلتیکو که در نیمه دوم نمایشی عالی ارائه داده بود بالاخره در دقیقه ۸۷ گل برتری را به ثمر رساند. پاس کوکه از پشت محوطه در میان مدافعان اینتر به دیپای رسید. او به خوبی توپ را گرفت و با حرکتی عالی به سوی دروازه، بازی را ۲-۱ کرد.

در دقیقه ۳+۹۰ بازی هم اتلتیکو مادرید موقعیتی عالی به دست آورد که می‌توانست با استفاده از آن صعودش به یک‌چهارم را قطعی کند اما شوت گریزمان در داخل محوطه جریمه روی ارسال ریکلمه با اختلاف نسبتاً کمی از بالای دروازه به بیرون رفت تا بازی به وقت‌های اضافه برود.

در دقیقه ۹۶ باز هم ریکلمه توپ را به شکلی عالی به روی دروازه ارسال کرد اما این بار ضربه دیپای را زومر دفع کرد.

در حدود ۲۰ دقیقه باقیمانده از وقت‌های اضافه دو تیم محتاطانه بازی کردند و با اینکه موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای خلق کردند اما توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا سرنوشت این بازی جذاب و دیدنی در وقت‌های اضافه مشخص شود.

در ضربات پنالتی ممفیس دیپای، ریکلمه و آنخل کوره‌آ از اتلتیکو و چالهان‌اوغلو و آچربی از اینتر پنالتی‌هایشان را تبدیل به گل کردند.

در سمت دیگر سائول نیگز از اتلتیکو و  الکسیس سانچز، دیوی کلاسن و لائوتارو مارتینز از اینتر پنالتی‌هایشان را از دست دادند و اتلتیکو با درخشش اوبلاک به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار