کدخبر : 6892 تاریخ انتشار :
A

دورتموند ۲-۰ آیندهوون: صعود در برابر دیوار زرد

دورتموند ۲-۰ آیندهوون: صعود در برابر دیوار زرد

دورتموند با غلبه بر آیندهوون با نتیجه ۲-۰ به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت

به گزارش ورزش 360، زردپوشان دورتموند در دیداری خانگی در دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان از آیندهوون پذیرایی کردند. بازی رفت این دو تیم در هلند ۱-۱ مساوی شده بود و امشب تیم ادین ترزیچ با گل‌های زودهنگام جیدون سانچو و دقایق پایانی مارکو رویس با کسب برد ۳-۱ در مجموع به یک‌چهارم نهایی رسید.

طبق انتظار دورتموند در دقایق ابتدایی عملکرد بهتری از خود نشان داد. در دقیقه ۳ سانچو با شوتی زمینی و پشت محوطه به گوشه سمت چپ دروازه، بازی را ۱-۰ کرد.

در دقیقه ۱۱ همکاری زیبای دورتموندی‌ها باعث شد که فولکروگ در مقابل دروازه به توپ برسد اما ضربه‌اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقایق پیش رو آیندهوون چند بار تلاش کرد به دروازه میزبان نزدیک شود اما دورتموند به خوبی از اندوخته‌اش دفاع کرد.

بازی به همین شکل گذشت تا اینکه در دقیقه ۴۰ ضربه خطرناک دست از زاویه بسته، با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی اوت شد تا نیمه اول با گل سانچو به پایان برسد.

در نیمه دوم آیندهوون کاملا جلو کشید تا از حذف در خاک آلمان فرار کند. در دقیقه ۵۳ ضربه از راه دور و خطرناک لوزانو به تیر دروازه دورتموند خورد و دفع شد.

چند دقیقه بعد باکایوکو می‌توانست دروازه دورتموند را باز کند اما ضربه‌اش را کوبل به خوبی مهار کرد.

در ادامه بازی پایاپای دنبال شد و هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند اما توپی از خط دروازه‌ها نگذشت. در دقیقه ۷۷ فولکروگ گل دوم دورتموند را زد اما داور آن را به دلیل آفساید رد کرد.

با اینکه آیندهوون به گل احتیاج داشت، دروازه‌بان و مدافعان دورتموند به خوبی از گل‌شان مواظبت کردند و در دقیقه ۳+۹۰ هم مارکو رویس تیر خلاص را زد. جایی که روی اشتباه مدافع حریف، رویس توپ را ربود، با دروازه‌بان تک به تک شد و اختلاف را به دو رساند.

درنهایت ثانیه‌هایی بعد داور سوت پایان بازی را به صدا درآورد و دورتموند با پیروزی ۲-۰ به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار