کدخبر : 7422 تاریخ انتشار :
A

محرومیت 2 ساله ستاره ملی پوش برزیل

محرومیت 2 ساله ستاره ملی پوش برزیل

گابیگل، ملی پوش برزیلی، به دلیل تقلب در تست دوپینگ با 2 سال محرومیت مواجه شده است.

به گزارش ورزش 360، گابیگل، مهاجم فلامنگو، به دلیل نقض قوانین آزمایش دوپینگ به مدت 2 سال محروم شده و ممکن است تا سال 2025 به مستطیل سبز بازگردد. این مهاجم که نام اصلی او گابریل باربوسا است، روز دوشنبه توسط دادگاه ورزشی مبارزه با دوپینگ برزیل محاکمه و در پایان این پرونده محروم شد.

نشریه جی‌‌گلوبو مدعی شد محرومیت او از تاریخ 8 آوریل 2023، تاریخی که آزمایش دوپینگ او در کمپ تمرینی فلامنگو گرفته شد، اجرایی شده و تا آوریل 2025 ادامه خواهد داشت. گابیگل 27 ساله اکنون به احتمال زیاد در اعتراض به این حکم، به دادگاه داوری ورزش شکایت خواهد کرد.

او متهم به نقض ماده 122 قانون مبارزه با دوپینگ برزیل است که به "تقلب یا تلاش برای تقلب در هر بخشی از فرآیند کنترل نمونه آزمایش" مربوط می‌شود. گفته می‌شود که گابیگل قبل از آزمایش با تلاش در تأخیر و عدم رعایت دستورالعمل‌ها، برای بازرسان جمع آوری آزمایش، مانع تراشی کرده است.

به گفته بازرسان، این بازیکن همچنین به آن‌ها بی احترامی کرده است. گابیگل نتوانسته قبل از تمرین نمونه‌گیری معاینه را انجام داده و بعد از صرف ناهار هم در این اقدام تعلل داشت و همچنین او ظرف حاوی نمونه ادرار را باز بازگرداند.

بر اساس گزارش‌ها، حتی اگر آزمایش گابیگل منفی شده بود، مطابق دستورالعمل مبارزه با دوپینگ، اقدامات او همچنان ممکن بود «تقلب یا تلاش برای تقلب» باشد.

در بیانیه‌ای از باشگاه‌ فلامنگو که در اختیار جی‌‌گلوبو قرار گرفته، آمده است:"فلامنگو با تعجب تصمیم فوق‌الذکر را دریافت کرد و به ورزشکار در ارائه درخواست تجدیدنظر به دادگاه داوری ورزش (CAS) کمک خواهد کرد، زیرا او تایید کرده که هیچ نوع تقلب و حتی تلاشی برای توجیه مجازات اعمال شده وجود نداشته است."

گابیگل که از سال 2016 به تیم ملی برزیل دعوت شده، سابقه 17 بازی ملی را در کارنامه دارد و همینطور 6 گل هم با پیراهن سلسائو زده است. او سابقه قهرمانی در المپیک تابستانی ریودوژانیرو را هم دارد.

 

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار