کدخبر : 7434 تاریخ انتشار :
A

با لغو بازی کره شمالی؛ صعود ژاپن قطعی شد

با لغو بازی کره شمالی؛ صعود ژاپن قطعی شد

فیفا اعلام کرد که رویارویی سامورایی‌ها با کره شمالی انجام نمی‌شود و به این ترتیب صعود ژاپن به دور بعد قطعی شد.

به گزارش ورزش 360، ژاپن پس از اعلام  فیفا مبنی بر اینکه دیدار این تیم با کره شمالی انجام خواهد شد، بدون بازی کردن، صعودش به دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 مسجل شد.

روز سه‌شنبه انتظار می‌رفت کره شمالی میزبان بازی خود با ژاپن در پیونگ یانگ، پایتخت این کشور باشد، اما پنج روز قبل از این بازی، مقامات این کشور گفتند که بدون توضیح دلایل نمی‌توانند میزبانی آن را بر عهده بگیرند.

روز جمعه، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ساعاتی پس از اینکه اعلام کرد به جای پیونگ یانگ در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود، به تعویق افتادن این بازی را «به دلیل شرایط پیش بینی نشده» اعلام کرد.

در این بیانیه آمده بود که این تصمیم پس از مذاکره با فیفا و پس از درخواست فدراسیون کره شمالی برای انتقال بازی به منطقه بی‌طرف گرفته شده است.

در نهایت فیفا اعلام کرد که به دلیل محدودیت‌های زمانی در تقویم بین‌المللی فوتبال، این بازی و زمان‌بندی مجدد آن انجام نخواهد شد.

فیفا افزود که موضوع به کمیته انضباطی فیفا ارجاع خواهد شد.

کره شمالی ممکن است 3-0 بازنده اعلام شود و به این معنی است که ژاپن از نظر تئوری به دور سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی2026 راه پیدا می‌کند.

ژاپن روز پنجشنبه در توکیو با نتیجه 1-0 کره شمالی را شکست داد و در مجموع با سه برد، برتری خود را با 5 امتیاز نسبت به سوریه، تیم دوم گروه، تقویت کرد. لازم به ذکر است که تیم‌های اول و دوم هر گروه جواز حضور در دور سوم بازی‌ها را کسب خواهند کرد.

آژانس ژاپنی کیودو پیش از این اعلام کرده بود که کره شمالی به دلیل نگرانی از شیوع عفونت باکتریایی در ژاپن اجازه برگزاری این مسابقه در خاک خود را نخواهد داد. این دو کشور از سال 2011 تاکنون در کره شمالی با یکدیگر روبه‌رو نشده اند.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار