کدخبر : 7622 تاریخ انتشار :
A

ادامه روزگار مثل زهر الاتحاد با شکست در دربی

ادامه روزگار مثل زهر الاتحاد با شکست در دربی

دربی شهر جده درست به مانند بازی رفت با یک گل به سود الاهلی به پایان رسید.

به گزارش ورزش 360، در مهم‌ترین دیدار از هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای عربستان، تیم فوتبال الاهلی موفق شد در دربی شهر جده با یک گل از سد الاتحاد عبور کرده و جایگاه خود را در رده سوم جدول رده‌بندی مستحکم‌تر کند.

نخستین موقعیت مهم بازی در دقیقه ۲۱ به دست آمد، جایی که پاس بنزما به رومارینیو رسید و در شرایطی که هم عبدالرزاق حمدالله و هم کریم بنزما کنار او بودند، این بازیکن برزیلی تصمیم گرفت تا ضربه‌اش را به سمت دروازه بزند که شوت او با خودخواهی تمام از کنار تیرک به بیرون رفت.

تیم میزبان موفق شد در دقیقه ۳۴ روی یک کار تیمی تماشایی و پاس دیدنی ستاره برزیلی به گل برسد. پس از آنکه ماکسیمین با یک پاس طلایی از سمت چپ روبرتو فیرمینو را راه انداخت، این بازیکن با یک پاس تک ضرب توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد که فراس البریکان نیز با یک شوت دقیق به گوشه دروازه، نخستین گل بازی را به ثمر رساند و تیمش را پیش انداخت.

الاتحاد در دقیقه ۷۳ تا رسیدن به گل تساوی پیش رفت. پس از آنکه تک روی بنزما در پشت محوطه جریمه بی‌نتیجه بود و توپ او با تکل محمد المجحد دفع شد، توپ به انگولو کانته رسید که شوت محکم و روی پای او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه الاهلی به بیرون رفت.

الاتحاد فرصت بسیار خوبی برای رسیدن به گل تساوی داشت. در شرایطی که دو مدافع الاهلی مقابل بنزما بودند و او روی دست چپ خود ژوتا را داشت که هیچ بازیکنی از میزبان او را مهار نکرده بود، ستاره فرانسوی تصمیم گرفت تا ضربه اش را روانه دروازه کند که توپ او با برخورد به مدافعان راهی کرنر شد. موضوعی که خشم هواداران الاتحاد را به خاطر تکروی بنزما به دنبال داشت.

الاهلی در دقیقه ۸۲ موفق شد به گل دوم دست پیدا کند. شوت ماکسیمین پس از برخورد به یکی از مدافعان الاتحاد مقابل روبرتو فیرمینو قرار گرفت و ضربه این بازیکن برزیلی وارد دروازه شد اما به دلیل حضور ستاره سابق لیورپول در آفساید، این گل مردود اعلام شد.

در نهایت نیز این بازی با همان یک گل به سود الاهلی به پایان رسید تا این تیم شمار امتیازات خود را به عدد ۵۱ رسانده و رتبه سوم را همچنان در اختیار داشته باشد. الاتحاد نیز با این شکست در جایگاه چهارم باقی ماند و اختلاف آنها با تیم همشهری به عدد پنج افزایش یافت. رتبه ای که می‌تواند در صورت پیروزی التعاون تهدید شده و ببرها به رتبه پنجم نیز سقوط کنند.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار