کدخبر : 7699 تاریخ انتشار :
A

مسابقه دوی سرعت بین یوسین بولت با کیلیان امباپه

مسابقه دوی سرعت بین یوسین بولت با کیلیان امباپه

مسابقه دوی 100 متر بین سریع‌ترین دونده و سریع‌ترین فوتبالیست جهان شبیه‌سازی شده که نتیجه آن قابل توجه است.

به گزارش ورزش 360، سرعت کیلیان امباپه برای هر مدافعی که مقابل او قرار می‌گیرد، ترسناک است. این ستاره فرانسوی بسیار سریع است و می‌تواند تقریباً همه بازیکنانی که مقابل او قرار می‌گیرند را از پیش‌رو بردارد، اما او در مقایسه با یوسین بولت که سریع‌ترین دونده جهان است، چقدر سریع است؟

نتیجه یک مطالعه در اکتبر 2022 نشان داد که امباپه سریع‌ترین بازیکن جهان است و حداکثر سرعت آن 10.6 متر در ثانیه است که تقریباً برابر با 22.4 مایل در ساعت است.

علی‌رغم موقعیتش به عنوان یکی از سریع‌ترین بازیکنان فوتبال، او تا حدودی از بولت عقب می‌ماند. بر اساس گزارش سایت رسمی المپیک، بولت با ثبت رکورد 100 متر جهان در مسابقات قهرمانی جهانی سال 2009 به حداکثر سرعت 47.72 کیلومتر در ساعت رسید که در حدود 29.65 مایل در ساعت است.

با وجود فاصله قابل توجهی بین سرعت بالای بولت و امباپه، سوال این است که فاصله بین این دو در یک مسابقه دو 100 متر چقدر خواهد بود. یک شبیه‌سازی سه بعدی جذاب توسط "اسپید شوداون" در یوتیوب آپلود شده است.

مشخص است که فاصله سرعت امباپه با یک انسان معمولی فاصله زیادی دارد. همان‌طور که در ویدیوی شبیه‌سازی‌شده نشان داده می‌شود، مهاجم پاری سن ژرمن شروع خوبی دارد، اما طولی نمی‌کشد که بولت، به عنوان دارنده رکورد 100 متر از سال 2009، طی 9.58 ثانیه به خط پایان می‌رسد.

در مدت زمان کوتاهی، او فاصله زیادی با این فوتبالیست می‌گیرد و با فاصله قابل توجه از او مسابقه را تمام می‌کند. با این حال، امباپه خیلی عقب‌تر از او نیست و در 10.9 ثانیه به این رقابت پایان می‌دهد.

با این آمار اگر امباپه در فینال دوی 100 متر المپیک توکیو شرکت می‌کرد، یک ثانیه با آندره دی گراس که به مدال برنز رسید، فاصله داشت. این نشان می‌دهد که بولت در بهترین حالت خود چه ورزشکار تأثیرگذاری بوده است.

در کمال تعجب، امباپه در بین سریع‌ترین فوتبالیست‌های جهان در سال 2024 که در فوریه به‌روزرسانی شد، حضور نداشت. آنتونیو رودیگر، مدافع آلمانی رئال مادرید، بیشترین سرعت در یک مسابقه فوتبال در آن بازه زمانی (36.7 کیلومتر در ساعت) را به خود اختصاص داده، اگرچه امباپه همچنان سریع‌ترین بازیکن جهان است.

به گزارش دیلی میل، امباپه یک بار در سال 2019 در بازی مقابل موناکو، سرعت 38 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد. این مهاجم همچنین در مسابقه لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال سوسیه‌داد در مارس 2024، 100 متر را در 10.9 ثانیه دوید.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار