کدخبر : 12942 تاریخ انتشار :
A

فردین هدایتی طلایی شد/ دوست دارم با لوپز کشتی بگیرم

فردین هدایتی طلایی شد/ دوست دارم با لوپز کشتی بگیرم

فردین هدایتی بعد از قهرمانی در تورنمنت رنکینگ مجارستان گفت: دوست دارم در آینده مقابل لوپز کشتی بگیرم.

به گزارش ورزش 360 در جریان دیدار فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی رنکینگ مجارستان، امشب (شنبه - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳)، فردین هدایتی با پیروزی برابر حریف قدرتمند و دارنده مدال المپیک، به عنوان قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت.

هدایتی که طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد، در دیدار پایانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم، مقابل یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان به رو تشک رفت که در پایان، با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید تا مقتدرانه عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آورد.

فرنگی کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر از سد رضا کایالپ قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال های نقره و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آلن الکسیوس سیوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. 

 

فردین هدایتی کشتی گیر وزن ۱۳ کیلوگرم تیم ملی فرنگی ایران، پس از قهرمانی در مسابقات رنکینگ مجارستان اظهار کرد: این چند وقت که در مجارستان حضور داشتیم، یکی از سنگین وزن‌های بزرگ دنیا یعنی لوپز هم اینجا حضور داشت، اما کشتی نگرفت و بیننده کشتی من مقابل رضا کایالپ بود. دوست دارم با لوپز هم کشتی بگیرم و باید ببینیم چه می‌شود. اگر قسمت باشد مقابل او کشتی می‌گیرم و خودم را می‌سنجم. 

او درباره سقف آرزوهای در کشتی نیز گفت: همه ورزشکاران دنبال قهرمانی المپیک هستند و من هم این آرزو را دارم. امیدوارم خودم را اثبات کرده و با حضور در المپیک به مدال طلا برسم.

هدایتی درباره شکست دادن کشتی گیران بزرگی چون رضا کایالپ و کاجایا در مسابقات مجارستان نیز اظهار کرد: این دوره از مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و قهرمانان بزرگی مثل رضا کایالپ و کاجایا حضور داشتند. حتی همین کشتی‌گیر رومانی هم برای المپیک پاریس کسب سهمیه کرد. مسابقات خوبی بود و خوشحالم که در این تورنمنت قهرمان شدم.

او در پایان صحبت‌های خود گفت: از مردم ایران تشکر می‌کنم که ما را دعا کردند و امیدوارم ذره‌ای از محبت آن‌ها را جبران کنیم. 

 

منبع ايسنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار