کدخبر : 14845 تاریخ انتشار :
A

بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

بدشانسی وزنه‌بردار ایران برای سهمیه سوم المپیک پاریس

کمیته بین المللی المپیک در حالی به وزنه‌بردار بلاروس مجوز حضور در المپیک پاریس را داد که با حذف او همانند دیگر هم وطنانش یک سهمیه المپیک دیگر به ایران می‌رسید.

به گزارش ورزش 360، کمیته بین المللی المپیک ۲۲ ورزشکار از روسیه و ۱۷ ورزشکار از بلاروس را دعوت کرد تا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کنند. در  این لیست نام دو وزنه‌بردار هم حضور دارد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نام دو وزنه‌بردار مرد از کشور بلاروس را از لیست نفراتی که در رنکینگ ۱۰ نفره المپیک هستند حذف کرد و یک وزنه‌بردار مرد را نگه داشت.

فدراسیون جهانی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم نام تسیخانتسو که رکورد ۴۰۰ کیلوگرم را ثبت کرده و در رده پنجم رنکینگ دسته ۱۰۲ کیلوگرم است را نگه داشت اما نام پتر آسایوناک را از رنکینگ ۸۹ کیلوگرم و زیازولین از دسته فوق سنگین را حذف کرد.

نکته قابل توجه این است ایران در دو دسته ۸۹ کیلوگرم و فوق سنگین سهمیه دارد و مصطفی جوادی و علی داودی حضور دارند اما در دسته ۱۰۲ کیلوگرم سهمیه ندارد. اگر  وزنه‌بردار بلاروس در دسته ۱۰۲ کیلوگرم حذف می‌شد، رضا دهدار که نفر یازدهم رنکینگ است وارد رنکینگ ۱۰ نفره می‌شد اما با تصمیم IOC این وزنه‌بردار بلاروسی در لیست باقی ماند.

به این ترتیب وزنه‌بردار ایران با بدشانسی همچنان خارج از رنکینگ ۱۰ نفره المپیک قرار دارد.

رنکینگ دسته ۱۰۲ کیلوگرم

63086056

رنکینگ دسته ۸۹ کیلوگرم

63086055

رنکینگ دسته ۱۰۲+ کیلوگرم

63086054

منبع ايسنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار