کدخبر : 15638 تاریخ انتشار :
A

واکنش ستاره کشتی ترکیه به محرومیتش از المپیک 2024

 واکنش ستاره کشتی ترکیه به محرومیتش از  المپیک 2024

کشتی‌گیر سرشناس ترکیه‌ای در وزن ۱۳۰ کیلوگرم درباره علت محرومیتش از حضور در بازی‌های المپیک پاریس توضیحاتی داد.

به گزارش ورزش 360، رضا کایالپ کشتی‌گیر ترکیه‌ای به دلیل کشف ماده ممنوعه در دارویی که تحت‌نظر پزشک ورزشی مصرف کرده بود، به طور موقت از حضور در مسابقات محروم شد. به این ترتیب این کشتی‌گیر سنگین‌وزن نمی‌تواند در المپیک 2024 پاریس شرکت کند و حمزه باکر جایگزین او  خواهد شد. رضا کایالپ قهرمان جهان و اروپا که عنوان نایب‌قهرمانی المپیک را هم در کارنامه حرفه‌ای‌اش دارد، یکی از بزرگترین امیدهای ترکیه در المپیک پاریس برای کسب مدال بود.

کایالپ 34 ساله با انتشار بیانیه‌ای گفت: «علیرغم تمام مراقبت‌های حرفه‌ای که در طول 24 سال فعالیت موفق ورزشی پاکِ خودم نشان داده‌ام، در مرحله آماده‌سازی نهایی المپیک با وضعیت ناگواری روبه‌رو هستم و می‌خواستم با صداقت همیشگی قبل از اینکه رسانه‌ای بخواهد چیزی در این خصوص اعلام کند، شما را در جریان همه چیز قرار بدهم به دلیل افزایش درد بابت سوت کشیدن گوشم، سرگیجه و سردرد در چند وقت اخیر، مداخله فوری پزشکی انجام شد.

در طول دوران حرفه‌ای‌‌ام تمام توجه و مراقبت لازم را در تمام جنبه‌های زندگی‌ام نشان داده‌ام. من بدون تأیید متخصصان در مورد غذایی که مصرف می‌کنم یا مسکن‌هایی که استفاده می‌کنم، عمل نکرده‌ام. این توجه به جزئیات در جامعه ورزش نیز به خوبی شناخته شده است. روند درمانی‌ام را با نسخه‌ای که پزشک برایم نوشته بود و با مشورت پزشک ورزشی‌ام به صورت کتبی و شفاهی و با آگاهی حرفه‌ای، آغاز کردم.

 در نتیجه درمان اشتباهی که طی این فرایند درمانی که توسط پزشک ورزشی‌ام تأیید شده بود، از سوی مسئولان اتحادیه جهانی کشتی (UWW) از شرکت در مسابقات ورزشی محروم شدم. بنابراین، من با این خطر مواجه هستم که نتوانم در بازی‌های المپیک 2024 پاریس شرکت کنم. ما مبارزه قانونی خود را برای این بی‌عدالتی که در دوران ورزشی پاکم متحمل شده‌ام، آغاز کرده‌ایم.»

منبع تسنیم
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار