کدخبر : 7261 تاریخ انتشار :
A
کامران نباید به 86 بیاید، حسن قبلا مراعاتش را می کرد!

واکنش جنجالی مربی حسن یزدانی به شایعات

واکنش جنجالی مربی حسن یزدانی به شایعات

همت مسلمی بار دیگر با مطرح کردن ادعاهای جنجالی اعلام کرد او می تواند حسن یزدانی را در المپیک برابر تیلور پیروز از تشک بیرون بیاورد.

به گزارش ورزش 360، با نزدیک شدن به المپیک 2024 پاریس بازهم توجه مردم، علاقه مندان به کشتی و رسانه ها به حسن یزدانی یکی از فوق ستاره های ورزش ایران در چند دهه اخیر بیشتر جلب می شود.

مرد 9 مداله کشتی ایران در مسابقات جهانی و المپیک که بعد از مسابقات جهانی 2023 به شکل غافلگیر کننده عمل جراحی روی کتف خود انجام داد، در ماههای اخیر در حالی مشغول آماده کردن خود برای بازگشت به روی تشک بوده که حواشی زیادی اطراف او دیده و شنیده شده است. 

شاید بهترین خبر برای طرفداران حسن یزدانی در روزهای نوروز 1403 شنیدن خبر بازگشت او روی تشک بود. نابغه جویباری کشتی ایران که در برنامه نوروزی تلویزیون هم از آمادگی کامل خود برای شرکت در المپیک سخن گفت، در روزهای اخیر در شهر خودش روی تشک هم رفته و به تدریج در حال آماده کردن خود برای رسیدن به اوج است.

شاید در حال حاضر همت مسلمی، مربی سازنده حسن یزدانی بهترین فردی باشد که می تواند در خصوص وضعیت او اظهارنظر کند. با توجه به دوری چند ماهه حسن یزدانی از اردوی تیم ملی به دلیل مصدومیت حالا همت مسلمی بیش از پیش شرایط این ستاره کشتی را زیر نظر دارد. 

* حسن بعد از جام تختی به اردو می رود

با اینکه حسن یزدانی الان هم می تواند به اردوی تیم ملی برود و همراه سایر اردونشینان باشد، اما طبق برنامه ای که داریم قرار است بعد از جام تختی که اواخر اردیبهشت برگزار می شود، در اردوی تیم ملی حاضر شود. همه چیز طبق روال است و هیچ مشکلی نیست. من مطمئنم که او با آمادگی کامل می تواند در المپیک کشتی بگیرد. در ماههای اخیر حرف و حدیث ها زیاد بوده، اما حسن به این مسائل و حواشی توجهی ندارد.

* برای رفتن روی تشک عجله نداریم

در روزهای اخیر حسن روی تشک هم رفته، اما اینکه بخواهد تمرینات سنگین کشتی را آغاز کند، فعلا زود است. او در سالن خودش در شهر جویبار زیر نظر مربی بدنساز و من تمرین می کند و فیزیوتراپی هم می رود. ما با دکتر هماهنگ هستیم و هر زمان که صلاح باشد، تمرینات سنگین شروع می شود. شاید یک اشتباه هم بهای سنگینی داشته باشد و حتی باعث از دست رفتن المپیک شود. حتی حق یک اشتباه هم نداریم. 

* آنهایی که می گویند حسن نمی رسد، کشتی نمی فهمند!

هر زمان اینستاگرام را باز می کنیم، می بینیم یک نفر نوشته حسن به المپیک نمی رسد! این هایی که چنین حرف هایی می زنند، چیزی از کشتی نمی فهمند. البته این شایعات از جای دیگر سرچشمه می گیرد. طبق چرخه ای که اعلام شده، ما برنامه ریزی کردیم و حسن یزدانی مثل همیشه به انتخابی احترام می گذارد. الان هم باید در خصوص کشتی گیرانی صحبت شود که در چرخه هستند. اگر هادی وفایی پور در آسیایی طلا بگیرد، فدراسیون و کادرفنی باید تصمیم بگیرند که انتخابی رودررو برگزار شود دو نفر به تورنمنت اعزام شوند. 

* کامران قاسمپور نمی تواند به 86 کیلو بیاید

حرف زدن درباره مبارزه حسن یزدانی و کامران قاسمپور اشتباه محض است. این حرف ها از کجا در می آید؟ کامران قاسمپور مدت هاست در 97 کیلو کشتی می گیرد و در این وزن دعوت می شود. حرف زدن درباره حضور کامران در 86 کیلو مثل این است که حسن به یک باره بخواهد به 92 کیلو برود. مگر می شود هر زمان هر کشتی گیری دلش خواست در هر وزنی کشتی بگیرد؟ اگر کامران قاسمپور می خواست در 86 کیلو کشتی بگیرد، باید در مسابقات قهرمانی کشور در همین وزن کشتی می گرفت. پس کامران قاسمپور نمی تواند به 86 کیلو بیاید و حرف زدن در این خصوص بی احترامی به چرخه انتخابی تیم ملی است. 

* حسن در مبارزه مراعات کامران را می کرد!

اصلا چرخه هیچ. هر آدم عاقلی باشد، حسن یزدانی را که 9 سال در فینال جهانی و المپیک کشتی گرفته را کنار می گذارد؟ حسن مدال صددرصد برای کشتی ایران است و چطور می شود مدال 100 را رها کرد و سراغ 10 رفت؟ همین کامران قاسمپور هم قبلا چند بار با حسن کشتی گرفته و به او باخته و بعد به وزن های بالاتر رفته است. حتی در انتخابی تیم ملی قبل از مبارزه به حسن می گفت که با اختلاف بالا برنده نشو و حسن هم مراعاتش را می کرد! مردم باهوش هستند و خیلی چیزها را می دانند. خود آقای دبیر در تلویزیون گفت که کامران قاسمپور 94، 95 کیلو است. پس چطور می خواهند به او اجازه دهند 10 کیلو وزن کم کند؟

* یک درصد حسن نرسد، حق وفایی پور است

کامران قاسمپور باید به فکر مبارزه در 97 کیلوگرم باشد و باید با آذرپیرا کشتی بگیرد.

حتی اگر یک درصد که محال است، حسن یزدانی نتواند کشتی بگیرد، این حق هادی وفایی پور است که در این وزن به المپیک برود. البته که می گویم محال است چون هیچ وقت حسن یزدانی را مثل الان آماده و سرحال از نظر روحی و بدنی ندیده بودم. 

* من باشم، حسن را سالم و با طلا برمی گردانم

ما حسن یزدانی را صحیح و سالم تحویل کادرفنی تیم ملی می دهیم و سالم هم تحویل می گیریم. متاسفانه کسی به خواسته حسن توجه نکرد. او گفت که باید مربی سازنده اش کنارش باشد. من قبلا هم گفتم اگر کنار حسن باشم، او را سالم می برم و با مدال طلا برمی گردانم. متاسفانه این اتفاق قبلا افتاده که کشتی گیر را سالم به اردو می برند و با تمرینات سنگین به او آسیب می زنند. مربی تیم ملی گاهی اوقات لخت نمی شود و به تمرین می آید! من کشتی گیران زیادی ساختم و فقط حسن یزدانی نبوده که به من می گویند شاگرد دیگری تحویل نداده ای! باز هم می گویم آقای دبیر و آقای کاوه اگر حسن را سالم تحویل می گیرند، باید او را سالم تحویل بدهند وگرنه باید پاسخگو باشد. 

* حاضرم با هزینه شخصی به المپیک بروم

متاسفانه برخی مربیان دنبال رزومه خودشان هستند. حسن یزدانی یک کشتی گیر خاص است و من با روحیات او آشنا هستم. المپیک جای آزمون و خطا نیست، پس بهتر است که به خواسته حسن توجه کنند. مگر آمریکا همیشه با کلی مربی و کادر نمی آید؟ من حاضرم با هزینه شخصی خودم بروم تا مطمئن شوم حسن طلای المپیک را می گیرد. بعد از آن هم مصاحبه می کنم و می گویم همه کار را فدراسیون و کادرفنی کردند! به نظرم مدال حسن یزدانی و امیرحسین زارع قطعی است. پس هنر کادرفنی این است که در بقیه اوزان مدال بگیرند.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار