کدخبر : 7471 تاریخ انتشار :
A

واکنش جالب کامران قاسم‌پور به حضور در ۸۶ کیلوگرم

واکنش جالب کامران قاسم‌پور به حضور در ۸۶ کیلوگرم

دارنده دو نشان طلای کشتی جهان در واکنش به احتمال بازگشتش به وزن ۸۶ کیلوگرم گفت که در حال حاضر وزن بدنش ۹۰ کیلوست و به‌عنوان سربار تیم ملی، هر چه کادر فنی تیم ملی تصمیم بگیرد تبعیت خواهد کرد.

به گزارش ورزش 360، کامران قاسم‌پور  درباره وزن المپیکی‌اش در چرخه انتخابی تیم ملی در سال 2024 اظهار داشت: من یک کشتی‌گیرم و هر چه کادر فنی تصمیم بگیرد، تابع خواهم بود. در چند سال گذشته هم همیشه شرایط همین بوده است.

وی ادامه داد: در چرخه امسال خودم را در وزن 97 کیلوگرم تست کردم و با شرایط وزنی که دارم دیدم وزنم به 97 کیلوگرم نمی‌رسد. وزن بدن من بین 90، 91 کیلوگرم است و نمی‌توانم قابلیت‌های خودم را در 97 کیلوگرم به اجرا بگذارم.

این کشتی‌گیر که پیش از این در ترکیب تیم آسیایی بیشکک بود، تأکید کرد: با توجه به شرایط جسمانی‌ام بعد از جراحی، قرار شد در بیشکک کشتی نگیرم.

قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان در سال‌های 2021 و 2022 درباره اینکه وزن اکنون بدنش چقدر است، گفت: 90 کیلو هستم.

قاسم‌پور در پاسخ به این سؤال که چرا در 97 کیلوگرم کارش را ادامه نداد، تصریح کرد: در 97 کیلوگرم اختلاف وزن رقبا با من حداقل 12، 13 کیلوست و در کشتی این اختلاف وزنی زیاد است. برای یک کشتی‌گیر 90 کیلو خیلی کار سختی است که بخواهد با رقبایی با این اختلاف وزنی کشتی بگیرد و این قطعاً از کارایی او کم می‌کند. آسیب‌هایی هم که دیدم 80 درصدش به خاطر این بود که زور و فشار بیش از اندازه‌ای به بدنم وارد کردم و اینطور آسیب دیدم.

ستاره تیم ملی کشتی آزاد کشورمان راجع به اینکه آیا آمادگی کشتی گرفتن در 86 کیلوگرم را دارد یا خیر، گفت: در اردوهای تیم ملی یاد گرفتم سرباز باشم. هر تصمیمی کادر فنی بگیرد، تبعیت خواهم کرد.

 

منبع تسنیم
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار