کدخبر : 7800 تاریخ انتشار :
A

تانک روسی را به مسابقات کسب سهمیه المپیک راه ندادند!

تانک روسی را به مسابقات کسب سهمیه المپیک راه ندادند!

آزادکار مطرح روسیه مجوز لازم برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک را کسب نکرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که مسابقات کشتی کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا از چند روز دیگر آغاز می‌شود فدراسیون کشتی روسیه در خبری اعلام کرد که عبدالرشید سعداله‌یف قهرمان جهان و المپیک اجازه حضور در این رویداد را پیدا نکرده است.

سایت فدراسیون کشتی روسیه در این باره نوشت: اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی روسیه اطلاع داد که کمیته بین المللی المپیک (IOC) فرصت کشتی گرفتن عبدالرشید سعداله‌یف در مسابقات را گرفته است.

این خبر توسط میخائیل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه نقل شده است.

وی اظهارداشت: کمیته بین‌المللی المپیک پس از بررسی شبه‌نظامی، فهرست جدیدی از افرادی که در مسابقات بین‌المللی پذیرفته نشده‌اند را منتشر کرد. متأسفانه برنده دو دوره بازی های المپیک و کاپیتان تیم ما یعنی عبدالرشید سعداله‌یف در این لیست بود.

وی افزود: حتی اگر سعداله‌یف به باکو بیاید، اجازه حضور در مسابقات را نخواهد داشت. به سرعت توسط اتحادیه جهانی کشتی با ما تماس گرفته و این فرصت به ما داده شد تا در اسرع وقت یک جایگزین داشته باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی روسیه با اشاره به فرد جایگزین گفت: علیخان ژابرایلوف در باکو مبارزه خواهد کرد. می‌خواهم تأکید کنم که تصمیم عدم پذیرش سعداله‌یف توسط IOC گرفته شده است، در حالی که اتحادیه جهانی هر کاری که ممکن است برای سعداله‌یف برای حضور در باکو انجام داده است.

تانک روسی پیش از این هم نتوانست در مسابقات قهرمانی اروپا شرکت کند.

منبع فارس
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار